Main Menu
User Menu

Zemplínska Nová Ves

okr. Trebišov

     
Název:
Name:
Zemplínska Nová Ves
Originální název:
Original Name:
Zemplínska Nová Ves
Další názvy:
Other Names:
Zemplínsky Klečenov (1263) Kulchun Kulchen, (1332) Keleten, (1364) Kelechen, (1773) Klecženow, (1920) Kľačanov, (1927) Klečenov, (1948) Zemplínsky Klečenov, maďarsky Kelecseny, Kelecsény, Zemplénkelecsény.


Úpor (1290-1300) Wpur, (1347) Upor, (1920) Úpor, maďarsky Upor.


Stanča (1290-1300)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Trebišov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°34'30.43"N 21°40'06.37"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1263
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol gréckokatolícky z roku 1789 v obci Stanča
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla v roku 1964 zlúčením Zemplínskeho Klečenova, Úpora a Stanče.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Zemplinska-Nova-Ves-t121520#416020Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Trebisov-t121520#416020Version : 0
MOD