Main Menu
User Menu

I. korouhev dragounského pluku 1 [1936-1938]

1st Guidon of the 1st Dragoon Regiment

     
Název:
Name:
I. korouhev dragounského pluku 1
Originální název:
Original Name:
I. korouhev dragounského pluku 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1936
Předchůdce:
Predecessor:
I. korouhev jezdeckého pluku 1
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 301
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1936-24.09.1938 Dragounský pluk 1
Dislokace:
Deployed:
01.01.1936-00.03.1936 Praha, Jezdecké kasárny /
00.03.1936-27.05.1938 Most, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
27.05.1938-24.09.1938 Ruzyně, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1936-24.09.1938 Polní eskadrona 1/1
01.01.1936-24.09.1938 Polní eskadrona 2/1

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-korouhev-dragounskeho-pluku-1-1936-1938-t121376#415651Verze : 3
MOD