Main Menu
User Menu

3. školní tankový prapor [1951-1968]

3rd Training Tank Battalion

     
Název:
Name:
3. školní tankový prapor
Originální název:
Original Name:
3. školní tankový prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
3. školní tankový prapor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.10.1968
Nástupce:
Successor:
3. prapor 15. tankového pluku
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1951-08.05.1955 3. tanková divize
09.05.1955-DD.10.1968 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.01.1951-01.10.1958 Mladá, ? /
01.10.1958-DD.10.1968 Luštěnice, kasárny /
Velitel:
Commander:
DD.MM.1951-DD.MM.1951 Cilc, Emil (Štábní kapitán)
DD.MM.1951-DD.MM.1952 Brejška, Oldřich (Kapitán)
DD.MM.1952-DD.MM.1952 Dostál, Josef (Kapitán)
DD.MM.1952-DD.MM.1956 Hanzalík, Oldřich (Kapitán)
DD.MM.1956-DD.MM.RRRR Pětický, Josef (Major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1961 Pětický, Josef (Podplukovník)
DD.MM.1961-DD.MM.RRRR Negra, Ivan (Major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.1968 Negra, Ivan (Podplukovník)
DD.MM.1968-DD.10.1968 Dvořák, František (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.10.1958 VÚ 4424 Mladá
01.10.1958-DD.10.1968 Luštěnice
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/3-skolni-tankovy-prapor-1951-1968-t120977#414551Verze : 0
MOD