Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 6 [1923-1938]

6th Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 6
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1923
Předchůdce:
Predecessor:
Lehký dělostřelecký pluk 6
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační útvar 306
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1923-31.12.1937 6. polní dělostřelecká brigáda
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 6. divise
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Brno, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1923-28.02.1928 Hejduk, Antonín (Plukovník)
01.03.1928-14.10.1932 Paleček, Jaroslav (Plukovník)
15.10.1932-DD.01.1935 Horáček, František (Plukovník)
DD.07.1935-30.09.1935 Horáček, František (Plukovník)
01.10.1935-DD.MM.RRRR Pelikán, Jan (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina meziválečná, fond Dělostřelecký pluk 6
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha. Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-6-1923-1938-t120642#413790Verze : 3
MOD