Main Menu
User Menu

Poruba pod Vihorlatom

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Poruba pod Vihorlatom
Originální název:
Original Name:
Poruba pod Vihorlatom
Další názvy:
Other Names:
(1418) Nemethporuba, (1425) Nemethwagas, (1808) Nemecká Poruba, (1948) Poruba pod Vihorlatom, maďarsky Németporuba, Németvágás
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°49'28.91"N 22°08'12.86"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1418
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol gréckokatolícky klasicistický z prvej polovice 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V dňoch 3.-4. 11. 1944 bola obec vypálená Nemcami. Za odbojovú činnosť vyznamenaná Radom Červenej hviezdy a Pamätnou medailou SNP.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Poruba-pod-Vihorlatom-t117754#406005Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Michalovce-t117754#406005Version : 0
MOD