Main Menu
User Menu

Remetské Hámre

okr. Sobrance

     
Název:
Name:
Remetské Hámre
Originální název:
Original Name:
Remetské Hámre
Další názvy:
Other Names:
(1828) Hámor, Hámre (1920), Remetské Hámry (1927), Remetské Hámre (1948); maďarsky Remetevasgyár.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sobrance
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°50'56.22"N 22°11'03.18"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1828
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky -klasicistický z 1. pol. 19. stor.
Pomník SNP z 1964
Bývalý poľovnícky kaštieľ secesný z 20. rokov 20. stor.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V chotári sú jaskyne Živánska diera a Koliby a hniezdisko bociana čierneho.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Remetske-Hamre-t114105#397487Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Sobrance-t114105#397487Version : 0
MOD