Main Menu
User Menu

Bretejovce

okr. Prešov

     
Název:
Name:
Bretejovce
Originální název:
Original Name:
Bretejovce
Další názvy:
Other Names:
Beretey (1289), Breczejowcze (1773), Bretejovce, Bracijovce (1920), Bretejovce (1927); maďarsky Berettő, Sárosberettő.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prešov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°49'35.89"N 21°17'36.59"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1289
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Rímsko-katolícky kostol z rokov 1783 - 85
Kaštieľ klasicistický z 1. polovice 19. storočia
Sýpka z roku 1763
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Bretejovce-t108157#384315Verze : 0
MOD