Main Menu
User Menu

Železný kříž II třídy ww1

Diskuse
Zdravím, jsem nováček jak v oboru tak na této stránce. Minulí týden se mi naskytla možnost rozšířit sbírku o výše zminěné vyznamenání. Po tom co mi přišlo jsem marně hledal značku, tudíž mám obavu jestli jsem nekoupil falzum. Kříž váží cca 19 gramů, na boku je vidět spoj, na očko je v jednom místě lehce prošoupané. Prosím tedy vzdejší odborníky o názor.Dále bych chtěl požádat o doporučení nějaké literatury zameřené na řady a vyznamenání z období ww1. Děkuji Smile M.M.
URL : https://www.valka.cz/Zelezny-kriz-II-tridy-ww1-t229803#638128Verze : 0
Obávám se, že takhle z fotky se pravost nedá poznat. Jedině je zřetelně vidět, že stuha je nová. Nicméně všeobecně lze říci, že tyto věci se běžně padělají a to často v bezchybné kvalitě. Možná by napomohla dobrá literatura, např. zde:
www.valka.cz
Jinak pro začátečníka na WW1 mohu doporučit ne drahou knihu od Purvese. Dá se běžně na internetu koupit.
URL : https://www.valka.cz/Zelezny-kriz-II-tridy-ww1-t229803#638132Verze : 0
MOD
děkuji za vyjádření, na knihu určitě kouknu. Myslite že třeba to srovnání hmotnosti by bylo přínosné? nebo že jsou padělky dokonalé i v tomto směru?
URL : https://www.valka.cz/Zelezny-kriz-II-tridy-ww1-t229803#638138Verze : 0
Já rozděluji padělky do třech skupin. V první jsou padělky na první pohled rozpoznatelné. V druhé jsou padělky, které znalec pozná po podrobném zkoumání. A ve třetí tak dokonalé, že je ani znalec nepozná. Tento železný kříž byl poměrně běžné vyznamenání, udělované ve velkých počtech, takže není drahý, ale zase je o ně velký zájem. Takže padělků je mnoho. Samozřejmě váha napovídá. Navíc první zkouška u železných křížů je, zda reagují na magnet, protože řada kopií bývá vyrobena z neželezných kovů. Znovu doporučuji kvalitní literaturu, protože tam bývají popsány i padělky a jak je poznat.
URL : https://www.valka.cz/Zelezny-kriz-II-tridy-ww1-t229803#638146Verze : 0
MOD