Main Menu
User Menu

Veľký Kamenec (zrúcanina hradu)

     
Název:
Name:
Veľký Kamenec
Další názvy:
Other Names:
Kamenec, Kevežď, Kamenský hrad; 1283 Kuezd, 1323 castrum Kuwesd, 1438 castrum Kewesd, 1444 castrum Kwesd, Kewesd, 1479 castrum Nagy Kewesd
Typ:
Style:
hrad
Stav:
Condition:
zřícenina
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Obec:
Municipality:
Veľký Kamenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°21'31.52"N 21°48'28.92"E
První písemná zmínka:
First Written Reference :
DD.MM.1323
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
Hrad bol zbúraný v roku 1672 cisárskymi vojskami z dôvodu účasti jeho majiteľa Joraja Soósa na Vesselényiho povstaní.
Zdroje:
Sources:
www.hrady.sk
petermolnar.blog.sme.sk
URL : https://www.valka.cz/Velky-Kamenec-zrucanina-hradu-t121495#415985Verze : 0
MOD