Main Menu
User Menu

Velitelství skupiny železničního vojska č. 53 [1939-1939]

Dowództwo Grupy Wojsk Kolejowych nr 53/53rd Railway Military Group Command

     
Název:
Name:
Velitelství skupin železničního vojska č. 53
Originální název:
Original Name:
Dowództwo Grupy Wojsk Kolejowych nr 53
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.08.1939-DD.09.1939 Armáda „Modlin“
Dislokace:
Deployed:
31.08.1939-03.09.1939 Krakov/? /
05.09.1939-06.09.1939 Jastrząb/? /
06.09.1939-08.09.1939 Varšava/? /
08.09.1939-09.09.1939 Rembertów/? /
09.09.1939-DD.09.1939 Rembertów-Włodawa-Chełm Lubelski-Hrubieszów-Rejowiec-Krasnobród/přesun /

Velitel:
Commander:
31.08.1939-DD.09.1939 Wojciechowski, Włodzimierz (kapitan)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.08.1939-DD.09.1939 Železníční mostní rota č. 22 1)
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
1) Velitelství skupiny s rotou nenavázalo kontakt.
Zdroje:
Sources:
Cutter, Zdzisław: Saperzy II Rzeczypospolitej, PAT, Kraków-Warszawa-Wrocław 2005
Zarzycki, Piotr: 1 Batalion Mostów Kolejowych, Ajaks, Pruszków 2005
URL CZ: https://www.valka.cz/Velitelstvi-skupiny-zeleznicniho-vojska-c-53-1939-1939-t121362#415598Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Dowodztwo-Grupy-Wojsk-Kolejowych-nr-53-53rd-Railway-Military-Group-Command-t121362#415598Version : 0
MOD