Main Menu
User Menu

Velitelství skupiny železničního vojska č. 12 [1939-1939]

Dowództwo Grupy Wojsk Kolejowych nr 12/12th Railway Military Group Command

     
Název:
Name:
Velitelství skupiny železničního vojska č. 12
Originální název:
Original Name:
Dowództwo Grupy Wojsk Kolejowych nr 12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.09.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.08.1939-20.09.1939 Armáda „Poznaň“ [1939-1939]
Dislokace:
Deployed:
24.08.1939-DD.08.1939 Jabłonowo/? /
DD.08.1939-12.09.1939 ?/? /
12.09.1939-DD.09.1939 Kutno/? /
DD.09.1939-20.09.1939 ?/? /

Velitel:
Commander:
24.08.1939-DD.09.1939 Gołaj, Franciszek (kapitan)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

25.08.1939-DD.09.1939 Železníční mostní rota č. 25 1)
25.08.1939-DD.09.1939 Žlezniční provozní rota č. 41
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
1) Podle Cuttera. Podle Zarzyckého do sestavy skupiny nedorazila.
Zdroje:
Sources:
Cutter, Zdzisław: Saperzy II Rzeczypospolitej, PAT, Kraków-Warszawa-Wrocław 2005
Zarzycki, Piotr: 2 Batalion Mostów Kolejowych, Ajaks, Pruszków 1994
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-skupiny-zeleznicniho-vojska-c-12-1939-1939-t121319#415526Verze : 3
MOD