Main Menu
User Menu

Velitelství skupiny železničního vojska č. 11 [1939-1939]

Dowództwo Grupy Wojsk Kolejowych nr 11/11th Railway Military Group Command

     
Název:
Name:
Velitelství skupin železničního vojska č. 11
Originální název:
Original Name:
Dowództwo Grupy Wojsk Kolejowych nr 11
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.09.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.08.1939-07.09.1939 Armáda „Pomořany“ [1939-1939]
Dislokace:
Deployed:
24.08.1939-04.09.1939 Jabłonowo/? /
04.09.1939-06.09.1939 Toruň/? /
06.09.1939-07.09.1939 Ciechocinek/? /

Velitel:
Commander:
24.08.1939-07.09.1939 Karpowicz, Witold (kapitan)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

25.08.1939-07.09.1939 Železníční mostní rota č. 24
DD.08.1939-DD.09.1939 Železniční traťová rota č. 52 1)
25.08.1939-DD.09.1939 Žlezniční provozní rota č. 51 2)
25.08.1939-DD.09.1939 Železniční mostní dílenský předvoj č. 1 2)
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
1) Podle Cuttera. Zarzycki ji do sestavy skupiny nezařadil.
2) Mobilizovaná jednotka nedorazila do sestavy skupiny.
Zdroje:
Sources:
Cutter, Zdzisław: Saperzy II Rzeczypospolitej, PAT, Kraków-Warszawa-Wrocław 2005
Zarzycki, Piotr: 2 Batalion Mostów Kolejowych, Ajaks, Pruszków 1994
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-skupiny-zeleznicniho-vojska-c-11-1939-1939-t121318#415521Verze : 3
MOD