Main Menu
User Menu

VZOR

VZOR - obsah starších čísel L + K

Pokud budete vkládat obsahy starších čísel (hlavně do roku 1990), prosím, držte se tohoto vzoru:Letectví a kosmonautika
roč. 59, 1983, č. 1

(Vynechány vojensko-politické články, články věnované SVAZARMu – parašutismus, závěsné létání …, dopravní a zemědělské letectvo a většina článků o kosmonautice. Kompletní obsah ročníku v čísle 1983 / 26)


Hrozinka, Ivan: Avia BH-21 a její přestavby, 1. část (malé letectvo, 10-11)
Brskovský, Jan, Líkař, Vladimír (výkresy): Racek (historie exponátu NTM, 20-23)
Němeček, Václav: Lioré et Olivier LeO H-246.1 (letadla 39-45, 31)
Sviták, Pavel: Hans Grade a jeho letadla (monografie 1. díl, 32-34)
North Američan F-107 (Z archívů, 35)
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#290889Verze : 0
MOD
Vážený pane kolego,
nejsem letecký nadšenec a bez mučení se přiznám, že "krovky" číst nemusím, ale když něco hledám, tak chci mít přehled o všem co ten, který časopis obsahuje.


Proto za svoji osobu, doporučuji ÚPLNÉ - to znamená - NECENZUROVANÉ znění zápisu o obsahu jakéhokoliv časopisu.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#290966Verze : 0
MOD
Súhlasím s JT.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#290970Verze : 0
MOD
Myslím, že pokud se to jmenuje OBSAH časopisu, tak by to měl být kompletní obsah a nikoli jeho "shortform"


Ono i psaní obsahů a anotací má svá pravidla (viz příspěvky kolegy Fidlera) a v tomto případě je nutné je dodržovat bezvýhradně. Detaily se dozvíte, jen poprosím o strpení.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#290971Verze : 0
MOD
Zde bych se kolegy zastal Smile
Forma zápisu "jen zajímavých" článků vzešla právě z dohody s Jirkou Fidlerem. Aspoň tak jsem to pochopil Smile
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#290976Verze : 0
MOD
Pre niekoho môžuj byť zaujímavé práve tie "nezaujímavé" články - napr. kozmonautika, alebo parašutizmus...
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#290978Verze : 0
MOD
Uvedu příklad, pokud se zajímám o dobu komunistické vlády a útěky přes "čáru", pak je pro mne zajímavý třeba i ten Svazarm, budu hledat co se psalo třeba o Bezákovi a jak články náhle utichly (protože ulétl se svým zlínem Smile ). Takže rozhodnutí o tom "co ano a co ne" považuji za poněkud krátkozraké. Po čase to budeme doplňovat a dělat stejnou práci znovu.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#290979Verze : 0
Vážení kolegové,
mě skutečně články jako "Vítězný únor a dnešek" nepřipadají přínosné a po diskusi s Jirkou Fidlerem a Michalem Rakem jsem navrhl tuto šablonku. Pokud ale dojdeme k závěru vložit kompletní obsah, bude třeba k některým článkům dát i krátké vysvětlení. Z názvu např. "Sonáty pro čtyři MIGy" nikdo nezjistí o co jde, bude třeba doplnit, že jde o reportáž o akrobatické skupině čs. letectva.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#290981Verze : 0
MOD
Ono je to tezke, priklanim se spise k Agnes a JF - pokud se jedna jen o ta komunisticka zverstva a ruzne reklamy, asi zbytecne je vypisovat, ponechal bych jen clanky ve skutecne informacni hodnote, tedy monografie atd, takove ty politicke pindy asi nejsou cilem teto sekce a techto prehledu. Pokud je to jedine, co se z casopisu vynechalo, samozrejme Wink Jirka je pokud vim az do konce pristiho tydne mimo, pockejme na jeho navrat a doresme to dohromady.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291046Verze : 0
MOD
Napovazujem za spravne vynechavat cokolvek aj "politicke pindy". Skor ci neskor sa dospeje k tomu, ze bude tazke povedat co tam este patri a co uz nie. Ak to v tom cisle bolo, patri to aj do prehladu.


Offtopic. Co je zle na tom, ked sa do "anotacie" vlozi komentar, ze o com ten clanok je...? Ak ma anotacia sluzit citatelovi Servera a prinasat kvalitne informacie, tak taketo komentare budu iste ocenovane. Prinesu citatelom nieco viac nez len suchy - casto nic nehovoriaci obsah cisla s cislami stran.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291055Verze : 0
Ak som to pochopil správne (v nadväznosti aj na diskusie v inom fóre) tak nezmizli len politicky motivované články, ale aj veci týkajúce sa modelárstva, aj keď je to prípad iného časopisu... Agnes nepíše o vynechaní politických reklám ale priamo o "parašutismus, závěsné létání …, dopravní a zemědělské letectvo a většina článků o kosmonautice"... Naviac aj vojensko-politické články, pokiaľ nie sú napísané vyslovene idealisticky, majú určitú vypovedaciu hodnotu (aj keď je obsah politicky podfarbený, je určitá šanca že nie všetky údaje sú politicky nekorektné - aj z članku o záväzkoch útvaru k 25 zjazdu KSČ je možné sa dozvedieť napr. meno veliteľa útvaru, niektorých ďalších príslušníkoch štábu, mená veliteľov jednotiek a pod.).


Druhý dôvod prečo zachovať všetko je už samotný názov sekcie - Obsahy českých odborných časopisov....


Toľko môj názor.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291058Verze : 0
MOD
Já myslím, že zaměňujeme dvě věci.


Obsah časopisu, což je jasně definovaný soupis, obsahující názvy jednotlivých článků, který by měl být kompletní, tak jak je v časopise uveden.


Případné poznámky upřesňující o čem článek je nejsou na závadu, ale měly by rozsahem (heslovitostí) odpovídat obsahu.


Nevím podle čeho by se určovalo co ve zkráceném obsahu bude a co ne. Rozhodně nejsem příznivce "politických pindů", ale některá zásadní rozhodnutí o směřování nebo cílech společnosti, (armády, svazarmu) jsou právě v těch politických úvodnících a k pochopení historie (byť i poněkud zvrácené) je někdy nutné přečíst i toto.


Druhá věc je řekněmě "výběr zajímavostí z čísla" ... což je ale značně subjektivní a záleží na konkrétním autorovi jak se k tomu postaví, nakolik dokáže posoudit objektivnost a informační hodnotu publikovaného článku.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291061Verze : 0
MOD
Myslím že by měly být zachovány všechny články, jednak i to že sjezd xy vytýčil nějaké cíle dokládá dobu. Vymazat to z historie nejde a bohužel to existovalo. Navíc názvy i některých článků o vojenství mají názvy dost "poetické" takže to lze jen sotva rozlišit, a pokud už si s tím někdo dává práci proč to nenapsat celé. Modelářské podklady jsou někdy lepší než "odborné" stati (když vzpomenu třeba okopírované stati s. Němečka Sad ze starých publikací Greena) takže asi i ty mají docela svou platnost. Pro svou osobu to nepotřebuju (používám už zmíněný přehled), ale myslím že když to bude komplet, bude to lepší.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291106Verze : 0
už jen kvůli tomu, že je jednodušší to udělat jednou "nafurt", než to později dodělávat, příkladů z historie je myslím dost Very Happy
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291117Verze : 0
MOD
vyjadrim se jen k tomu "komentari co v clanku je" - to uz je trochu problem - zatim zde mame navrzenou nejakou strukturu obsahu, a ta je jasne dana - casopis, cislo, rok vydani atd, seznam clanku a stranka, kde se nachazi ... v okamziku, kdy kdokoliv z nas zacne komentovat OBSAH tech clanku, tak to znamena, ze se musime dohodnout JAK to budeme delat a sjednotit se na nejakem zapisu ... nekdo napise dve tri slova, nekdo pet odstavcu. Nekdo ma rad tohle, nekdo tamto. Existuji autori, kteri v soucasnych casopisech pisi neskutecne bludy a vydavaji to za sve "pravdy" podporene "archivem autora" nebo "strankami vyrobce" ... Mame na takove chyby take upozornovat ? a razem vyvstava cela nova dimenze, do ktere proste NECHCEME zatim jit, to neni cilem teto sekce. Proto jsou take zablokovane prispevky do sekce ANOTACE knih, protoze to je proste zvlastni literarni utvar, a ne vsichni proste vedi jak na to, a jak to psat. Nejprve je treba se domluvit, pak je mozne se do neceho takoveho poustet. A u casopisu tu potrebu zatim nevidim.


Stale nevim kde vzniklo to, ze by Jirka Fidler "cenzuroval" obsah zamereny na modelarinu, spise slo o to, ze jsou casopisy zamerene zejmena na reklamu a stranka, na ktere se nachazi dvacet "recenzi" modelu v objemu dvou tri vet je z meho pohledu skutecne reklamou, nikoliv obsahem. A asi se shodneme na tom, ze reklama tu vyjmenovana byt nema Smile Pokud se jedna o skutecne sofistikovanou recenzi po vzoru rekneme hyperscale.com, tak to je pochopitelne o necem jinem, ale takove ty stranecky s prehledem novinek na trhu atd, to je fakt ciste reklama a to bych sem nedaval.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291164Verze : 0
MOD

Citace - Admin :


Stale nevim kde vzniklo to, ze by Jirka Fidler "cenzuroval" obsah zamereny na modelarinu, spise slo o to, ze jsou casopisy zamerene zejmena na reklamu a stranka, na ktere se nachazi dvacet "recenzi" modelu v objemu dvou tri vet je z meho pohledu skutecne reklamou, nikoliv obsahem. A asi se shodneme na tom, ze reklama tu vyjmenovana byt nema Smile Pokud se jedna o skutecne sofistikovanou recenzi po vzoru rekneme hyperscale.com, tak to je pochopitelne o necem jinem, ale takove ty stranecky s prehledem novinek na trhu atd, to je fakt ciste reklama a to bych sem nedaval.Tohlé celé vlastně vzniklo také tím, že nebylo jasné co a jak v těch obsazích má být. Tedy májí být přesně vypsány ty "velké" recenze na modely či knihy? nebo ne? Nakonec se to řešilo zápisem např. v REVI:
Modely v zaměřovači (30-35)
Recenze kritika (36-38)
A toto bylo odmazáno. Samozřejmě že když byla na dvojstraně reklama na cosi, tak to se nevypisovalo Smile
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291166Verze : 0
MOD
Admine asi jsme si nerozumněli, doplnění toho o čem je článek jsem myslel např. takto:


výše zmíněný článek "Sonáta pro čtyři MiGy" což nemusí být každému jasné doplnit o vysvětlení typu, reportáž o akrobatické skupině. punktum, žádné osbní názory nebo komentáře.


Totéž u "recenzí" nemá smysl tam pitvat nakolik je to recenze, nakolik placená reklama.


Je to obsah časopisu a pokud je tam pravidelně rubrika "Sešlo se na redakčním stole" mělo by to být v obsahu uvedené, ať si o tom myslíme co chceme a pokud byl kdysi na začátku politický úvodník, platí totéž, proč jsem již zdůvodnil.


Válka má poskytovat věrohodné, pravdivé a úplné informace.


Zamlčování části obsahu nepovažuji za naplnění tohoto cíle.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291168Verze : 0
MOD

Citace - ICE :

Admine asi jsme si nerozumněli, doplnění toho o čem je článek jsem myslel např. takto:


výše zmíněný článek "Sonáta pro čtyři MiGy" což nemusí být každému jasné doplnit o vysvětlení typu, reportáž o akrobatické skupině. punktum, žádné osbní názory nebo komentáře.


Totéž u "recenzí" nemá smysl tam pitvat nakolik je to recenze, nakolik placená reklama.


Je to obsah časopisu a pokud je tam pravidelně rubrika "Sešlo se na redakčním stole" mělo by to být v obsahu uvedené, ať si o tom myslíme co chceme a pokud byl kdysi na začátku politický úvodník, platí totéž, proč jsem již zdůvodnil.


Válka má poskytovat věrohodné, pravdivé a úplné informace.


Zamlčování části obsahu nepovažuji za naplnění tohoto cíle.PRESNE. Toto je aj moja predstava.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291205Verze : 0
Koniec diskusie - tu je návod na vkladanie -Jak na to? - Obsahy časopisů. Myslím že tento návod obsahuje všetko a je napísaný jasne.
URL : https://www.valka.cz/VZOR-t79176#291224Verze : 0
MOD