Main Menu
User Menu

- Územněsprávní členění Polské republiky

Regional division of Poland


Vojvodství
Voivodeship
Polský název
Polish name
Okresy
Regions / Powianty
Dolnoslezské Województwo dolnośląskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Jelení Hora - Jelenia Góra
Lehnice - Legnica
Vratislav - Wrocław
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Boleslavský - Bolesławiecki
Dzierżoniowski
Głogowski
Górowski
Javorský - Jaworski
Jelenohorský - Jeleniogórski
Kamiennogórski
Klodzký - Kłodzki
Legnický - Legnicki
Lubański
Lubiński
Lwówecki
Milicki
Olešnický - Oleśnicki
Oławski
Polkowicki
Strzeliński
Średzki
Svídnický - Świdnicki
Trzebnicki
Wałbrzyski
Wołowski
Vratislavský - Wrocławski
Ząbkowicki
Zhořelecký - Zgorzelecki
Złotoryjski
Kujavsko-pomořské Województwo kujawsko-pomorskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Bydgoszcz
Grudziądz
Toruń
Włocławek
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Aleksandrowski
Brodnicki
Bydgoski
Chełmiński
Golubsko-dobrzyński
Grudziądzki
Inowrocławski
Lipnowski
Mogileński
Nakielski
Radziejowski
Rypiński
Sępoleński
Świecki
Toruński
Tucholski
Wąbrzeski
Włocławski
Żniński
Lodžské Województwo łódzkie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Łódź
Piotrków Trybunalski
Skierniewice
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Bełchatowski
Brzeziński
Kutnowski
Łaski
Łęczycki
Łowicki
Łódzki wschodni
Opoczyński
Pabianicki
Pajęczański
Piotrkowski
Poddębicki
Radomszczański
Rawski
Sieradzki
Skierniewicki
Tomaszowski
Wieluński
Wieruszowski
Zduńskowolski
Zgierski
Lublinské Województwo lubelskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Biała Podlaska
Chełm
Lublin
Zamość
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Bialski
Biłgorajski
Chełmski
Hrubieszowski
Janowski
Krasnostawski
Kraśnicki
Lubartowski
Lubelski
Łęczyński
Łukowski
Opolski
Parczewski
Puławski
Radzyński
Rycki
Świdnicki
Tomaszowski
Włodawski
Zamojski
Lubušské Województwo lubuskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Gorzów Wielkopolski
Zelená Hora - Zielona Góra
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Gorzowski
Krośnieński
Międzyrzecki
Nowosolski
Słubicki
Strzelecko-drezdenecki
Sulęciński
Świebodziński
Wschowski
Zielonogórski
Żagański
Żarski
Malopolské Województwo małopolskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Krakov - Kraków
Nowy Sącz
Tarnów
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Bocheński
Brzeski
Chrzanowski
Dąbrowski
Gorlicki
Krakovský - Krakowski
Limanowski
Miechowski
Myślenicki
Nowosądecki
Nowotarski
Olkuski
Osvětimský - Oświęcimski
Proszowicki
Suski
Tarnowski
Tatranský - Tatrzański
Wadowicki
Wielicki
Mazovské Województwo mazowieckie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Ostrołęka
Płock
Radom
Siedlce
Varšava - Warszawa
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Białobrzeski
Ciechanowski
Garwoliński
Gostyniński
Grodziski
Grójecki
Kozienicki
Legionowski
Lipski
Łosicki
Makowski
Miński
Mławski
Nowodworski
Ostrołęcki
Ostrowski
Otwocki
Piaseczyński
Płocki
Płoński
Pruszkowski
Przasnyski
Przysuski
Pułtuski
Radomski
Siedlecki
Sierpecki
Sochaczewski
Sokołowski
Szydłowiecki
Warszawski zachodni
Węgrowski
Wołomiński
Wyszkowski
Zwoleński
Żuromiński
Żyrardowski
Opolské Województwo opolskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Opole
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Brzeski
Głubczycki
Kędzierzyńsko-kozielski
Kluczborski
Krapkowicki
Namysłowski
Nyski
Oleski
Opolski
Prudnicki
Strzelecki
Podkarpatské Województwo podkarpackie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Krosno
Přemyšl - Przemyśl
Rzeszów
Tarnobrzeg
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Bieszczadzki
Brzozowski
Dębicki
Jaroslavský - Jarosławski
Jaselský - Jasielski
Kolbuszowski
Krośnieński
Leski
Leżajski
Lubaczowski
Łańcucki
Mielecki
Niżański
Přemyšelský - Przemyski
Przeworski
Ropczycko-sędziszowski
Rzeszowski
Sanocki
Stalowowolski
Strzyżowski
Tarnobrzeski
Podleské Województwo podlaskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Białystok
Suwałki
Łomża
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Augustowski
Białostocki
Bielski
Grajewski
Hajnowski
Kolneński
Łomżyński
Moniecki
Sejneński
Siemiatycki
Sokólski
Suwalski
Wysokomazowiecki
Zambrowski
Pomořské Województwo pomorskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Gdaňsk - Gdańsk
Gdyně - Gdynia
Slupsko - Słupsk
Sopoty - Sopot
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Bytowski
Człuchowski
Gdaňský - Gdański
Chojnicki
Kartuski
Kościerski
Kwidzyński
Lęborski
Malborski
Novodvorský - Nowodworski
Pucki
Słupski
Starogdaňský - Starogardzki
Sztumski
Tczewski
Wejherowski
Slezské Województwo śląskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Bielsko-Biała
Bytom
Częstochowa
Dąbrowa Górnicza
Hlivice - Gliwice
Chorzów
Jastrzębie-Zdrój
Jaworzno
Katovice - Katowice
Mysłowice
Piekary Śląskie
Ruda Śląska
Rybnik
Siemianowice Śląskie
Sosnowiec
Świętochłowice
Tychy
Zabrze
Żory
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Będziński
Bielski
Bieruńsko-lędziński
Cieszyński
Częstochowski
Gliwicki
Kłobucki
Lubliniecki
Mikołowski
Myszkowski
Pszczyński
Raciborski
Rybnicki
Tarnogórski
Wodzisławski
Zawierciański
Żywiecki
Svatokřížské Województwo świętokrzyskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Kielce
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Buski
Jędrzejowski
Kazimierski
Kielecki
Konecki
Opatowski
Ostrowiecki
Pińczowski
Sandoměřské - Sandomierski
Skarżyski
Starachowicki
Staszowski
Włoszczowski
Varmijsko-mazurské Województwo warmińsko-mazurskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Olsztyn
Elbląg
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Bartoszycki
Braniewski
Działdowski
Elbląski
Ełcki
Giżycki
Gołdapski
Iławski
Kętrzyński
Lidzbarski
Mrągowski
Nidzicki
Nowomiejski
Olecki
Olsztyński
Ostródzki
Piski
Szczycieński
Węgorzewski
Velkopolské Województwo wielkopolskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Kalisz
Konin
Lešno - Leszno
Poznaň - Poznań
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Chodzieski
Czarnkowsko-trzcianecki
Gnieźnieński
Gostyński
Grodziski
Jarociński
Kaliski
Kępiński
Kolski
Koniński
Kościański
Krotoszyński
Leszczyński
Międzychodzki
Nowotomyski
Obornicki
Ostrowski
Ostrzeszowski
Pilski
Pleszewski
Poznański
Rawicki
Słupecki
Szamotulski
Średzki
Śremski
Turecki
Wągrowiecki
Wolsztyński
Wrzesiński
Złotowski
Západopomořanské Województwo zachodniopomorskie Městské okresy / City regions / Powiaty grodzkie :
Koszalin
Štětín - Szczecin
Świnoujście
Zemské okresy / Land regions / Powiaty ziemskie:
Białogardzki
Choszczeński
Drawski
Goleniowski
Gryficki
Gryfiński
Kamieński
Kolobřežský - Kołobrzeski
Koszaliński
Łobeski
Myśliborski
Policki
Pyrzycki
Sławieński
Stargardzki
Štětínský - Szczecinecki
Svídnický - Świdwiński
Wałecki


Zdroj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska
cs.wikipedia.org
URL : https://www.valka.cz/Uzemnespravni-cleneni-Polske-republiky-t83550#306513Verze : 0