Main Menu
User Menu

Usenko, Matvěj Alexejevič

Usenko, Matvey Alekseyevich

Матвей Алексеевич Усенко

Matvěj Alexejevič Usenko


* 9. / 21. srpen 1898 (Prišib, Ruská federace)
† 12. květen 1943 (Bobrov, Ruská federace)


Generálské hodnosti:
brigádní velitel (16. srpen 1938)
generálmajor (4. červen 1940, degradován 16. května 1942)
generálmajor (2. květen 1943)
URL : https://www.valka.cz/Usenko-Matvej-Alexejevic-t70897#249729Verze : 0
MOD
Zastávané funkce:
velitel Zvláštní jezdecké divize (červenec 1937 - červen 1938),
velitel 36. jezdecké divize (červen 1938 - červenec 1938),
inspektor jezdectva Samostatné dálnovýchodní armády (červenec 1938 - září 1938),
velitel 31. jezdecké divize (září 1938 - prosinec 1939),
velitel 1. výsadkového sboru (červen 1941 - září 1941),
zástupce velitele 26. armády (září 1941 - říjen 1941),
velitel 2. jezdeckého sboru (prosinec 1941 - únor 1942),
velitel 226. střelecké divize (duben 1942 - srpen 1942),
velitel 76. střelecké divize (srpen 1942 - prosinec 1942),
velitel 343. střelecké divize (prosinec 1942 - květen 1943).
URL : https://www.valka.cz/Usenko-Matvej-Alexejevic-t70897#249730Verze : 0
MOD