Main Menu
User Menu
U 46
URL CZ: https://www.valka.cz/U-46-t39319#149029Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/U-46-t39319#149029Version : 0
MOD
U 46
Loď postavená v loděnici Kaiserliche Werft v Gdaňsku (její stavební číslo bylo 24), šlo o ponorku typu U 43
Objednána : 4.8.1914
Její kýl byl položen : ?
Na vodu spuštěna : 18.5.1915
Námořnictvem byla převzata : 17.12. 1915
Ponorce veleli následující velitelé:
17.12.1915 – 6.12.1916. Leo Hillebrand
7.12.1916 – 15.1.1917 Alfred Saalwächter
16.1.1917 – 11.11.1918 Leo Hillebrand


Ponorka vykonala 11 bojových plaveb, při nich potopila 55 lodí o celkovém výtlaku 150399 t (bez bojových lodí). Ponorka byla předána japoncům 26.11.1918 byla přeznačena na O2 a sloužila do roku 1921 kdy byla v arsenálu v Kure v dubnu vyřazena, byla částečně rozebrána, ale její trup byl používán (po opravě v Jokosuce) pro zkoušky v záchraně posádek ponorek, při tom byla nesena zásobovací lodí Asahi. Později byla potopena v bouři, její trup byl v roce 1927 vyzvednut a sešrotován.
URL CZ: https://www.valka.cz/U-46-t39319#149221Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/U-46-t39319#149221Version : 0