Main Menu
User Menu
U 22
Loď postavená v loděnici Kaiserliche Werft v Gdaňsku (její stavební číslo bylo 16), šlo o ponorku střední třídy, typu U 19 Objednána : 25.11.1910
Její kýl byl položen : 14.11.1911
Na vodu spuštěna : 6.3.1913
Námořnictvem byla převzata : 25.11. 1913
Ponorce veleli následující velitelé :
1.8.1914 – 22.8.1916 Bruno Hoppe
23.8.1916 – 31.5.1917 Karl Scherb
1.6.1917 - 11.11.1918 Heinrich Hermann Hashagen
Ponorka vykonala 14 bojových plaveb při nichž potopila 43 lodí o celkové tonáži 46 687t (válečné lodi nejsou v tonáži započteny)
Vzdala se 1.12. 1918
URL CZ: https://www.valka.cz/U-22-t38171#144683Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/ponorka-t38171#144683Version : 0