Main Menu
User Menu

Těžká útočná peruť 123 [1959-1971]

Heavy Attack Squadron 123 / VAH-123

     
Název:
Name:
Těžká útočná peruť 123
Originální název:
Original Name:
Heavy Attack Squadron 123
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.06.1959
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.06.1959-20.12.1963 Doplňovací letecká skupina 12
20.12.1963-01.02.1971 RCVW-12
Dislokace:
Deployed:
29.06.1959-01.02.1971 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
29.06.1959-29.12.1959 Shaw, Frank J. (Commander)
29.12.1959-20.06.1961 McInnis, Norman K. (Commander)
20.06.1961-15.01.1963 Fitton, C. F. (Commander)
15.01.1963-20.02.1964 Osterholm, R. E. (Commander)
20.02.1964-05.01.1965 Kirkemo, L. E. (Commander)
05.01.1965-14.01.1966 Fritsch, Edward C. (Commander)
14.01.1966-20.01.1967 Underwood, John L. (Commander)
20.01.1967-01.12.1967 Sundberg, John P. (Commander)
01.12.1967-07.01.1969 Chambers, Horace B. (Commander)
07.01.1969-DD.MM.1970 Forbes, Donald K. (Commander)
DD.MM.1970-01.02.1971 Service, James E. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.07.1959-DD.MM.RRRR Douglas A3D-1 Skywarrior / Douglas A-3A Skywarrior
04.12.1959-DD.MM.RRRR Douglas A3D-2P Skywarrior
21.12.1959-DD.MM.RRRR Douglas A3D-2T Skywarrior / Douglas TA-3B Skywarrior
04.08.1960-DD.MM.RRRR Douglas A3D-2Q Skywarrior
12.08.1960-DD.MM.RRRR Douglas A3D-1Q Skywarrior
17.08.1966-DD.MM.RRRR Grumman A-6A Intruder
DD.05.1967-DD.MM.RRRR Douglas KA-3B Skywarrior
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL CZ: https://www.valka.cz/Tezka-utocna-perut-123-1959-1971-t202426#577936Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Heavy-Attack-Squadron-123-VAH-123-t202426#577936Version : 0
MOD