Main Menu
User Menu

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody

Diskuse
Vážení kolegové a čtenáři,
měl jsem v posledních několika týdnech diskusi s jednou agenturou, kterou jsem požádal o "audit" našeho webu z hlediska SEO (search engine optimalisation, optimalizace stránek pro vyhledávače typu google apod.), prostě aby vnitřní HTML kód stránek byl co nejvyladěnější. Sice toho jsem schopen udělat mnoho sám, ale po nějaké době přichází určitá selektivní slepota a proto se hodí určitý pohled zvenčí.

Vyplynula z toho řada užitečných doporučení, které můj jednočlenný tým programátorů bude postupně realizovat (a které by neměly mít dopad na vás jako uživatele či čtenáře války, snad jen tak, že to pomůže k zviditelnění některých stránek ve výsledcích vyhledávání), to je první část.

Druhá část ale byla poměrně překvapivá, a musím říct, že to byla otázka, kterou jsem uplně nečekal. Ta otázka zněla: proč vlastně máte DVA weby? Vždyt i ve výsledcích hledání soupeříte sami se sebou, mají lidé jít spíš na www.valka.cz nebo na forum.valka.cz?

A tady si dovolím ještě slovutný Cimrmanův krok stranou, a připomenu další tři debaty.

Jedna se odehrála na srazu, kdy mi někdo (sorry, jsem už také hlava děravá) říkal, jak lidi mate, když se prokliknou z úvodní stránky valka.cz na článek, a jednou je na www v designu www, a jindy je na fóru. Je to matoucí, lidé nevědí, že ty weby jsou tak úzce propojené a pro nás "mazáky" mezi nimi není rozdíl a plynule přecházíme z jednoho do druhého a zpátky.

Historicky také vedeme debatu, zdali historický, téměř 20 let starý název "forum.valka.cz" vlastne vystihuje, co tu nyní děláme. Že to není místo, kam by se chodili lidé "vykecávat", ale spíše pracovat, sbírat, vkládát, třídit, organizovat, vytvářet. Brali jsme to jako "značku", ale z pohledu "nezaujatého" člověka je to takové to vyhrnuté obočí a určitý "předsudek", cože to to forum.valka.cz vlastně může byt.

Do třetice, nedávno při rozhovoru s Fibem: Admine, a proč vlastně máme dva editory, jeden na články, druhý na vkládání ve fóru. Opět, dvě technologie, dva odlišné přístupy, ale nakonec, jeden web. Těžko se to vysvětluje i lidem, kteří tu jsou tak dlouho, jak mi jen pamět sahá, což teprv nový návštěvník ...

Nyní se tedy vrátím k té původní otázce, resp. k implikaci z ní plynoucí. Proč nesloučit oba weby pod jeden design a hlavně, jednu doménu? Přestat mást lidi přicházející "zvenku" a netušící nic o 20 letech vývoje webu valka.cz a jeho divně pojmenovaného klonu forum.valka.cz? Články a témata jsou od sebe mnohdy k nerozeznání, někdy témata nominujeme jako články, musíme články linkovat do fóra ... to vše je dost práce, která by se tímto alespoň z části vyřešila.

Co by to znamenalo z hlediska čtenáře? Nic, žádná změna, kromě jiné vizuální podoby jednoho či druhého webu, podle toho pro který design bysme se rozhodli. Naopak, přibyla by řada možnosti, mini-portálů pro jednotlivé oblasti (víte, že pracuji na portálu pro druhou světovou válku jako rychlý výběr těch desítek tisíc témat a zhruba tisícovky článků, které tu máme na toto téma, podobně by mohly a asi i měly existovat portály pro další oblasti jak dějinné, tak tématické, například tanky, letadla, lodě atd atd). Odkazy by fungovaly i nadále, jen by se musel zajistit převod adres začínajícíh "forum.valka.cz" na "www.valka.cz", ale to je technikum, čili záležitost v mé jurisdikci ...
Co by to znamenalo pro vkladače a moderátory? Forum by přestalo existovat jako samostatná doména, úvodní stránka fóra by se včlenila někam pod valka.cz a celá zbylá hierarchická struktura by zůstala zachována, témata by se i nadále zakládala tak, jak to děláme nyní, fungovaly by šablony atd, z tohoto hlediska by se tedy nezmenilo NIC, jen URL adresa stránek. A asi bychom (smajlik se slzou u oka) přestali postupně říkat "forum". Příspěvky by se moderovaly i dále, možná že bychom časem sloučili "články" a "témata" do jedné struktůry s tím, ze editory by byly dostupné oba, pokud chcete pracovat ve "forovskem" editoru pomocí BB tagů (ty v těch hranatých závorkách), v šablonách atd, tak by se použil ten forum editor, ale pokud chcete psát delší souvislé texty s obrázky, tak by se použil ten "valkovy" editor fungující na úrovni HTML kódu. Tím by se i pod články vrátila možnost doplňovat, diskutovat formou našeho fóra, vešekeré předchozí pokusy zavést nějakou diskusi k článkům selhaly buď na nefunkčnosti, GDPR a podobně.

Technicky by to bylo rozhodně nemálo práce, o tom žádná, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si říkám, že na tom asi opravdu něco bude, a že mi to za těch pár týdnů práce stojí.

Každopádně se chci zeptat vás, jak to vidíte? Krom toho, že název "forum.valka.cz" je pro nás pocitofka, není to přeci jen přežitek a nestálo by za to to spojit do jednoho webu, jedné domény, jednoho rozhraní?
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613573Verze : 4
MOD
Za mě je sloučení dobrý nápad.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613578Verze : 0
MOD
TL;DR Smiling Army

Já chodím na srazy Války, potkávám se s klukama z Války, dívám se na Válku co je nového, mám trička valka.cz. Ne forum.valka.cz. Fórum je pro mne pouze "technikum". Sloučení z (nejenom) hlediska SEO rozumím a podporuji.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613580Verze : 0
MOD
Súhlasím, dobrý nápad.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613581Verze : 0
MOD
za sebe hlasuji pro sloučení s variantou volby editorů typu "forum" a "článek"
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613582Verze : 0
MOD
Samozřejmě, v jednoduchosti je sila:)
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613583Verze : 0
MOD
pokiaľ bude voľba editorov - nemám problém. z vrodenej lenivosti by som si nerád zvykal na niečo iné aka bb tag vs html... Smile
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613585Verze : 0
MOD
Můj Admine,
současný stav mi vyhovuje a doufám, že případné změny přežiji ve zdraví.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613587Verze : 0
MOD
ad editor, urcite bude, resp. vkladani do fora je tak uzce svazane s BB kodem, sablonami a tim vsim, ze by byla sebevrazda snazit se to nejak menit Smile ale prijde mi to rozumne, pokud nekdo chce psat texty, zase ho nezatezovat nejakymi zbytecnymi "ficurami" a dat mu k dispozici editor, ktery umi jen nadpisy, klasicky text, bodovy seznam, tabulku a obrazky, bold italic. Nic jineho v clanku de facto potreba neni a v stavajici podobe s tim umi pracovat opravdu kazdy, kdo alespon jednou videl Word ci neco podobneho.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613589Verze : 0
MOD
Já jsem pro sloučení Smile
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613592Verze : 0
MOD
jsem pro, z hlediska uživatele se přizpůsobím, z hlediska čtenáře uvítám jednotný dyzajn, otázka je jak moc náročné to bude pro náš královsky platený nudící se programátorský tým ... Wink
(ve smyslu vynaložená práce vs očekávaný výsledek, asi nemá smysl to upravovat, jestliže většina přístupů bude skrz vyhledávač, na druhou stranu udržovat dva systémy musí být tak jako tak náročné)
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613595Verze : 0
MOD
jj, prave, narocne to docela je, udrzovat to ve dvou liniich ( nehlede na to, ze za tech par let uz ten kod zas potrebuje trochu uklidit a vycistit, tim se bavim na pozadi, aniz byste o tom vedeli Very Happy ) ... ten prinos mozna nebude meritelny hned, ale dlouhodobe se to myslim si vyplati (viz jak dlouho uz vedem tu diskusi ohledne pripadne anglicke domeny pro nas web, ono to s tim je take spojene - prekladat dva "ruzne" weby je samozrejme slozitejsi, nez to delat nejak na jednom miste). Navic tim, ze veskere registrace mame tady na foru, tak pro jakoukoliv funkcionalitu na www, napriklad vkladani clanku, musim lidem psat "a zaregistrujte se na foru", coz nemusi byt kazdemu jasne, a pak je s tim dalsi prace ... myslim si, ze to bude mit pozitivni efekty i v sledovanosti, protoze se mnohe veci tady z fora dostanou lidem vic na oci, kdyz to bude pohromade s clanky ...
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613597Verze : 0
MOD
Jsem pro sloučení.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613599Verze : 0
MOD
Klidně pro sloučení; bude to mít i nějaký dopad na profily uživatelů? Vyznamenání zůstanou zachovány? Smile
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613600Verze : 0
MOD
Jsem ze zásady proti! Nevím sice proti čemu, ale to nevadí Very Happy

Žerty stranou, přijde mi to jako dobrý nápad, jsem pro sloučení.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613601Verze : 0
MOD
marně hledám důvod k nesouhlasu, neřkuli protestu
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613602Verze : 0
MOD

Citace - Siegfried :

Klidně pro sloučení; bude to mít i nějaký dopad na profily uživatelů? Vyznamenání zůstanou zachovány? Smile


vyznamenani i profily zustanou samozrejme zachovany, tak jak je to ted, ani v teto oblasti se nic nemeni. Do budoucna pribudou nove odznaky prave za praci na clancich, jejich psani, pocet shlednuti atd, aby to nahradilo a rozsirilo ty puvodni, jiz neudelovane, medaile. Rad bych pridal i nejake prvky "oblibenosti", jak k clankum, tak prispevkum na foru, aby to slouzilo jako urcite podekovani autorum, protoze to, ze je clanek dobry, to nam malokdo rekne a podekuje Very Happy, ale na blbosti si stezuje porad kdekdo ... jeste nevim jakou to bude mit formu, jestli "srdicko", "like", "potlesk", "hvezdy" ... nevim, to urcite bude jeste k rozmysleni. Ale rad bych to tu mel, a treba na to navazal i nejake dalsi medaile, za "nejoblibenejsi clanek", "tisici liku" a podobne Very Happy

Citace - Aubi :

Jsem ze zásady proti! Nevím sice proti čemu, ale to nevadí Very Happy


To mi pripomnelo:

Citace :

První rebel: Římani nám Všechno vzali! I našim otcům a otcům našich otců… A co na oplátku nám kdy dali?
Druhý rebel: Vodovod?
První rebel: Ano, to nám dali. To je pravda.
Třetí rebel: A kanalizaci.
Čtvrtý rebel: Jo, kanalizaci! Pamatuješ, jak to tu vypadalo předtím?
První rebel: Uznávám: dvě věci udělali.
Čtvrtý rebel: A silnice.
První rebel: Tak pochopitelně. Silnice jsou bez debat, ne? Ale kromě kanalizace, vodovodu a silnic…
Pátý rebel: Zavlažování.
Druhý rebel: Vzdělávání.
Pátý rebel: Zdravotnictví.
První rebel: Výborně, rozumná řeč.: A víno…
Všichni: No jo! Pravda!
To by nám fakt chybělo, kdyby Římani odešli….
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613615Verze : 1
MOD
Ja chodim na forum, samotné www.valka.cz beriem len ako nejakú nadstavbu. Ak sa to nejako zlúči a samotná databáza vo forum zostane so svojimi funkcionalitami (šablóny, štruktúra, previazanosť atď.) tak mi zlúčenie vadiť nebude a ak to pomôže návštevnosti tak budem len rád.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613627Verze : 0
MOD
Zlúčenie.....
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613631Verze : 0
MOD

Citace - janko :

TL;DR Smiling Army

Já chodím na srazy Války, potkávám se s klukama z Války, dívám se na Válku co je nového, mám trička valka.cz. Ne forum.valka.cz. Fórum je pro mne pouze "technikum". Sloučení z (nejenom) hlediska SEO rozumím a podporuji.
Vidím to stejně tak!
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613637Verze : 0
MOD
Já chodím pocitově na forum. Já vlastně skoro vůbec nechodím na válku jako takovou. Když už píšu článek, tak ve foru. Vůbec nemám ponětí, jaké jsou zrovna články na homepage valka.cz. A vlastně není zcela dobře.

Takže můj názor: sloučit.


A dodávám, že bych navrhoval upravit některé věci u struktury fora, protože

a) občas chci najít nějaké "nedatabázové" téma jako třeba diskusi pro redakční radu, téma s vtipy atp. a občas mi to chvíli trvá (struktura mě nenavede úplně intuitivně)
b) témat třeba ohledně překladu jednotek je tu velmi mnoho a jsou rozesetá různě po foru

takže bych Slučování s velkým es doporučil využít i k úpravám ve struktuře fora. A zvážil, zda neudělat navigaci forem přes dlaždice (obrázek doplněný o nápis - ten pro jistotu) nebo tak něco. Záleží, jaká bude výsledná koncepce a design.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613638Verze : 0
MOD
Čtenář Jakub: Rozhodne jsem pro to slouceni. Sice pravda, ten sentiment.... ale bude to prehlednejsi.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613647Verze : 0
MOD

Citace - RoBoT :


A dodávám, že bych navrhoval upravit některé věci u struktury fora, protože

a) občas chci najít nějaké "nedatabázové" téma jako třeba diskusi pro redakční radu, téma s vtipy atp. a občas mi to chvíli trvá (struktura mě nenavede úplně intuitivně)
b) témat třeba ohledně překladu jednotek je tu velmi mnoho a jsou rozesetá různě po foru

takže bych Slučování s velkým es doporučil využít i k úpravám ve struktuře fora. A zvážil, zda neudělat navigaci forem přes dlaždice (obrázek doplněný o nápis - ten pro jistotu) nebo tak něco. Záleží, jaká bude výsledná koncepce a design.


ja tyhle "nedatabazove" veci vyhledavam, je to rychlejsi, nez se proklikavat stromem. kazdopadne souhlasim, drobne korekce jsou asi potreba. Treba se musi poresit a pouklizet ty linky na "pravidla te a te sekce", treba u zbrani hromadneho niceni, kam de facto nikdo nevklada, je odkaz na pravidla sekce v googlu vys, nez samotna sekce a jeji obsah Sad navic pravidla se tak nejak prezila, radu z nich nahradily funkce v sablonkach, ostatni, a to si rekneme na rovinu, drtiva vetsina uzivatelu stejne ignoruje, a ani my sami nemame silu je stale udrzovat v souladu s dynamickym vyvojem webu Smile
ke strukture samotne, feedback od tech kolegu byl takovy, ze "rozbalene" sekce (to, ze je v prehledu videt vzdy sekce i jeji podsekce v prvni urovni) jsou prilis obsahle, uvodni strana fora je pro uzivatele naprosto zahlcujici a je to spise kontraproduktivni. To beru na sebe, chtel jsem to mit rozbalene a ukazat, co vsechno tu mame, ale mame toho tady proste moc, a myslim si, ze v tomto maji pravdu. Dojde tedy asi nejspis k zuzeni zobrazeni jen na prvni uroven (kategorie) a podkategorie skryju, zobrazi se opet az kdyz clovek vleze do dane kategorie dovnitr. Vice klikani (a tudy stejne chodi asi malokdo z ctenaru), ale vice prehledne. Nam moderatorum a aktivnim uzivatelum samozrejme plne zustava navigace pres horni rozbalovaci menu, takze by to snad nemelo nijak moc zdrzovat.
jestli to pujde do dlazdic, zatim nevim. jsem stale zastance "textoveho" reseni, v podstate jen presunout forum pod hlavicku (vizualni) webu www.valka.cz (nebo obracene, ale spise asi ne) a ponechat to bez vetsich uprav. Ty dlazdice jsou hezke pro temata, kde uz si clovek chce pockat a chce si vybrat co ho zajima, ale u te hlavni navigace to neni prakticke. Jak z hlediska vyvoje (pridame novou sekci, a musime resit kdo nakresli novou dlazdici), tak rychlosti navigace a vubec cele technikum okolo (stahovani na mobilech, zobrazovani na desktopu vs. mobilu atd).
O slouceni a vycisteni temat vubec nepochybuju, to potrebujeme jak pes drbani, to je takova prubezna aktivita a muzete kdykoliv kdokoliv toto provest. Rada veci je zastaralych, nebo se to uz shrnulo jinde, jinak ... starsi, potencialne matouci texty proste z prispevku klidne odmazte, pokud chcete zbytek debaty zachovat, nebo to cele posilejte do archivu nebo promazavejte.

Nejdulezitejsi z hlediska designu a navigace bude vymyslet strukturu URL / odkazu, aby spolu mohly jednak koexistovat veci z www a fora, druhak abychom dostali urcitym doporucenim ohledne zlepseni pozic ve vyhledavacich (zejmena nutnost vratit do URL nazvy, jak sekci, tak temat, a upozadit nasi "technickou" cast typu /topic/view, /category/view atd, ktera je pro vyhledavace zbytecna, neuzitecna, ba kontraproduktivni). A z hlediska designu to pak bude o tech miniportalech pro jednotlive oblasti, a take skloubeni "vypisu clanku" pro danou sekci (jak je to ted, treba vsechny clanky z oblasti druha svetova valka) a "vypisu forum kategorie a temat". Tady to bude chtit trochu premysleni, jak to cele udelat. Mozna k tomu natocim kratke video a povidani, abyste si mohli lepe predstavit, co tim presne myslim.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613652Verze : 0
MOD
Som jednoznačne za zlúčenie.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613656Verze : 0
MOD
OK, ja paňimal Smile
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613661Verze : 2
MOD
Můžeme si o tom promluvit zítra na setkání v Karviné, ale jak s mi zdá a vyplývá to rovněž z reakcí Kolegů, bude sloučení přínosné. Musím ale přiznat, že každá změna je pro mne stresující. Plně souhlasím s Jirkou Tintěrou.
Zdravím a nashle zítra v Karviné.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613672Verze : 1
MOD
Tiež som za spojenie, keď to tak spätne porovnávam s minulosťou, tak články na hlavnej stránke boli a aj sú fajn, ale príliš sa táto časť webu počas histórie stránky valka.cz nezmenila (okrem prelinkovania, pridania výročí a zmien dizajnu).

Fórum za tie roky prešlo oveľa razantnejšími zmenami a jeho funkčnosť je na neporovnateľne vyššej úrovni. Hlavne v začiatkoch to bolo úplne iné, fakt to bolo viac o "debatách a kecaní", až neskôr začala prevládať faktografická časť. Jeho postupným vývojom v množstve vecí aj prekonáva možnosti článkov na webe, napríklad životopisy na fóre môžu vďaka šablónam tabuliek s vyznamenaniami, hodnosťami a funkciami poskytnúť oveľa viac informácií ako keď by bol životopis na stránke ako článok.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613725Verze : 0
MOD
Dekuji, myslim si, ze jsme vsichni na jedne lodi.
Proti slouceni nebyl myslim nikdo
Chceme zachovat pokud mozno maximum podobnosti mezi stavajicim ovladanim a novou verzi tak, aby prechod nebyl narocny
Chceme mit dva editory, jeden "textovy" vhodnejsi na psani clanku, druhy "forovy", umoznujici pouziti sirsi sady formatovacich prikazu a zachovani stavajicich sablon, inline editace atd.
Vse to chceme mit nacpane pod jednou hlavickou, coz bude znamenat upravu url (alespon navenek) veci z fora, prinejmensim odkazu na sekce a temata. To "navenek" znamena, ze VNITRNE forum bude fungovat s odkazy jako doposud (category/view/abc a topic/view/abc) a bude to PLNE ZPETNE KOMPATIBILNI, takze zustanou funkcni vsechny odkazy zvenci. Ale pro nase potreby a potreby SEO vzniknou "nove" odkazy na kategorie a temata, ktera se automaticky objevi ve vsech tematech a clancich na valce, abychom z toho meli co nejvetsi efekt. Priklad takoveho URL:

"stara" verze, tak to funguje ted : www.valka.cz/index/list/0/500991
"budouci verze: www.valka.cz/Druha-svetova-valka-c500991

"stara" verze: www.valka.cz/topic/view/28808
"budouci verze: www.valka.cz/Kawasaki-Ki-100-t28808

rozdil je myslim si na prvni pohled patrny.

Postupne rozpracuju analyzu jednotlivych kroku a zacnu si zkouset vzhled, jak by to vypadalo, kdyz na to pouziju hlavicku a design co mame na www.valka.cz, a pak to zacnu migrovat. Az to bude pripravene a prijde spravna doba pro velky switch, tak dam vedet Smile Hezke by to bylo treba k 21. breznu 2019, tedy ke 4. vyroci spusteni teto verze forum.valka.cz, ktera jak se zda, bude i posledni Smile Ale neslibuju, uvidime jak to pujde ... Mozna to bude driv, mozna pozdeji ...
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613836Verze : 2
MOD
btw, jeden z "ukolu", ktery by vylepsil vzhled nasich stranek ve vyhledavacich je napsat kratke popisky pro nase hlavni sekce (well, pro vsechny sekce, ale nechci vas vydesit hned od zacatku ... Very Happy ). Kratkou popiskou rozumi se text o delce 50-300 znaku, ktery vystihuje, o cem dana sekce fora je. Priklad, sekce o ww1 forum.valka.cz by mela nest strucnou popisku o tom, co vlastne byla prvni svetova valka, kdy trvala apod. Je to docela umeni napsat to takhle kratce a vystizne ... chtel by to nekdo zkusit, pro ty nase nejdulezitejsi sekce? nebo pro sekce, ve kterych zrovna pracujete? administrace na to je jiz pripravena, je to v ramci editace kategorie, zatim v CZ a EN verzi, zvazuji i slovenskou.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613837Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

chtel by to nekdo zkusit, pro ty nase nejdulezitejsi sekce? nebo pro sekce, ve kterych zrovna pracujete?

nedokážu si to takhle stručné představit - co třeba napsat jeden vzorový popisek, ostatní by byly podle stejného mustru a byla by zachovaná jednotnost
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613838Verze : 0
MOD
napsal jsem si pokus o definici WW2:

Citace :

Druhá světová válka byla globálním a zatím nejničivějším konfliktem v letech 1939-1945, do kterého se zapojila většina zemí světa ve dvou aliancích - Spojenci a Osa. Zahrnovala masakry, genocidu, strategické bombardování, smrt hladem a nemocemi i první bojové užití jaderných zbraní.

ta delka bohuzel vychazi z diktatu Googlu, ktery tuto popisku zobrazuje u vysledku hledani (viz priloha), proto je to prave takto ... a pokud se tam bude opakovat "klicove slovo" z nazvu sekce, tim lepe.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613839Verze : 1
MOD
Však to taky ještě není spuštěné, je to jen ukázka jak bude vypadat nová adresa Wink
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613870Verze : 0
MOD
aha:)
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613871Verze : 0
MOD
tak tak, do noveho habitu a novych URL to teprve budu pasovat (pásovat, pašovat ... Very Happy)
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#613888Verze : 0
MOD
abyste si nemysleli, ze se pres vanoce cpu jenom cukrovim, tak prinasim prvnich nekolik nahledu na to, jak vypadaji nektere stranky na foru a jak vypadaji v novem habitu na www ... co se tyce desktopove verze, tam neni rozdil v podstate zadny, jedine ze stranka je uzsi (neni to pres celou obrazovku na sirku, ale jen v "nudli"), coz u textu je docela prijemne, u tabulek se to musi trochu poresit, ale pracuju na tom Smile Nejvetsi vyhodu to ma pri zobrazeni na mobilech, coz taktez prikladam, abyste videli ten rozdil ...

Je to vsechno "work in progress", ale treba uz je mozne podivat se na seznam novinek, prihlasit a odhlasit se, zobrazuji se temata, pracuji ted na kompletni editaci a moderovani prispevku, pak v podstate uz jen kategorie a je to hotove ...
Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - Takhle vypada stranka aktualnich prispevku ve starem foru
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takhle vypada stranka aktualnich prispevku ve "starem" foru
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - A takhle bude vypadat v novem na valce. Uz to neni tabulka, je to trochu preskladane, ale vysledkem je dle meho vetsi prehlednost, ctivost a funguje to na mobilu, viz nize.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A takhle bude vypadat v novem na valce. Uz to neni tabulka, je to trochu preskladane, ale vysledkem je dle meho vetsi prehlednost, ctivost a funguje to na mobilu, viz nize.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - Stejna stranka na foru, na mobilu. Jak videt, tabulky jsou necitelne, je to katastrofa, bez skrolovani sem a tam necitelne ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stejna stranka na foru, na mobilu. Jak videt, tabulky jsou necitelne, je to katastrofa, bez skrolovani sem a tam necitelne ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - A nova verze, mobilni zobrazeni ... uz mi asi rozumite :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A nova verze, mobilni zobrazeni ... uz mi asi rozumite :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - Takto vypada tema na foru
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takto vypada tema na foru
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - A takto bude vypadat na valka
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A takto bude vypadat na valka
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - Opet, pro srovnani, tema na foru na mobilu ... skrolovani sem a tam ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opet, pro srovnani, tema na foru na mobilu ... skrolovani sem a tam ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - A zde nova verze na valce na mobilu. Puvodni tabulku jsem nahradil, preskupil jsem ji tak, ze radky jsou nyni pod sebou, CZ a EN verze se bude prepinat vlajeckami a bude videt jen jedna. Vysledek je dle meho opet vyssi citelnost na mobilech ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A zde nova verze na valce na mobilu. Puvodni tabulku jsem nahradil, preskupil jsem ji tak, ze radky jsou nyni pod sebou, CZ a EN verze se bude prepinat vlajeckami a bude videt jen jedna. Vysledek je dle meho opet vyssi citelnost na mobilech ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - A posledni stranka, seznam presmerovavacich temat, stare forum
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A posledni stranka, seznam presmerovavacich temat, stare forum
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sloučení forum.valka.cz a www.valka.cz - úvodní diskuse + důvody - A to same v novem. Slo mi o to zobrazeni tech ovladacich prvku, ze zustava v te podobe, na kterou jste zvykli :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A to same v novem. Slo mi o to zobrazeni tech ovladacich prvku, ze zustava v te podobe, na kterou jste zvykli :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#614620Verze : 5
MOD
... nestíham "čubrnět" ako sa to za pár dní, čo som tu nebol zmenilo .... Very Happy Zvykám si.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#614621Verze : 0
MOD
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na jendu věc? Která agentura to prosím byla a jak jste s ní byl spokojen? V posledních dnech totiž řeším dilema výběru agentury pro optimalizaci mojich stránek se zaměřením na hisorií Valašska. Vybírám z většího množství agentur, hodně zvažuji nad touto (seoprofy), budu však rád ldyž budu mít větší výběr Smile
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#616359Verze : 1

Citace - AdamSolnicky :

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na jendu věc? Která agentura to prosím byla a jak jste s ní byl spokojen? V posledních dnech totiž řeším dilema výběru agentury pro optimalizaci mojich stránek se zaměřením na hisorií Valašska. Vybírám z většího množství agentur, hodně zvažuji nad touto (seoprofy), budu však rád ldyž budu mít větší výběr Smile


www.refresh.cz - odvedli pro me praci dle ocekavani, v domluvenem terminu a ve vsi korektnosti, takze za me velka spokojenost
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#616362Verze : 1
MOD
Cas pokrocil, a ja jsem temer hotov s celym sloucenim. Postupne pozakladam temata ke kazde funkcionalite, poprosim vas, abyste to otestovali na svych pocitacich, prohlizecich, systemech, telefonech, tabletech ... at to mame "GI proof", blbuvzdorne Smile Az to dodelam a dotestujem, tak muzeme provest akci "Velky vypinac" Smiling Army
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#617804Verze : 0
MOD
je niekde fórum pre hlásenie chýb / otázky?

Mne nefunguje rozbaliť zoznam v príspevku: www.valka.cz
Skúšal som Operu a Firefox a dva rôzne príspevky toho typu

EDIT ADMIN: opraveno
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#621211Verze : 1
MOD
jj v teto sekci https://www.valka.cz/Projekt-Merge-c517214 jsou temata podle jednotlivych oblasti, nejlepe hlasit primo tam, ale tohle vim kde je, opravim to zitra, diky za hlaseni
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#621212Verze : 0
MOD
Jedna faktická.

Nešlo by aspoň zväčšiť alebo nejako inak zvýrazniť a odlíšiť hlavné kategórie od nižších stupňov delenia ? Pri rýchlom scrolovaní mi tie hlavné kategórie splývajú s podkategóriami.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#621266Verze : 2
MOD

Citace - brano :

Jedna faktická.


Nešlo by aspoň zväčšiť alebo nejako inak zvýrazniť a odlíšiť hlavné kategórie od nižších stupňov delenia ? Pri rýchlom scrolovaní mi tie hlavné kategórie splývajú s podkategóriami.nebranim se tomu, ale ... ono to odsazeni nebo velikost neni uplne samospasne, a hlavne, ne vsude se to da pouzit (mam na mysli hlavne mobily), proste neni dost mista to nejak posoupavat ci zvetsovat (nektere nazvy kategorii jsou i tak velmi dlouhe a musi se to jednotne udelat vsude na celem webu) ... proto jsem na zacatek umistil tu jednu "zalomenou sipku", kdy je to kategorie, a dve "zalomene sipky", kdyz je to vnorena podkategorie. Mozna to muzeme udelat nejak lip, klidne zkuste neco vymyslet, ja proste nemam myslenku Sad
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#621274Verze : 0
MOD
ono by úplně stačilo barevné odlišení - a pokud by to nešlo, pak jiný typ písma
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#621275Verze : 0
MOD
Otázka laika. Tabuľky viď. www.valka.cz
Dajú sa nejako roztiahnúť, aby nebolo nutné používať posuvník ? Vyzerá to dosť naprd. Tie hluché miesta sú asi z dôvodu optimalizácie pre mobilné zariadenia ?
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#621361Verze : 0
MOD
Nešlo by urobiť "stromové vetvenie" typu prídem kurzorom na danú kategóriu a otvorí sa mi zoznam podkategórií...až do poslednej vetvy delenia danej kategórie ? To by mi vyhovovalo. Neviem si zvyknúť na ten chaotický zoznam kategórií a podkategórií. Alebo potom nechať len hlavné kategórie (Obrnená technika, neobrnená technika....) a vynechať podkategórie (tanky, stíhače tankov....).
Viď. moje amatérske zobrazenie... Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#622068Verze : 1
MOD
Možná ještě maličkost. Když se připojím, vždy chci vidět nejnovější příspěvky. Zvláště u telefonu se pracně musím na ně dostávat. Nešlo by udělat hned viditelné tlačítko?
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#622069Verze : 0
MOD

Citace - brano :

Otázka laika. Tabuľky viď. www.valka.cz
Dajú sa nejako roztiahnúť, aby nebolo nutné používať posuvník ? Vyzerá to dosť naprd. Tie hluché miesta sú asi z dôvodu optimalizácie pre mobilné zariadenia ?tohle je vseobecne problem tabulek - maji nejakou svou sirku, podle toho, kolik do ni autor da sloupcu (a textu, takze se sloupec proste nedokaze smsknout libovolne, ale musi byt alespon xx pixelu siroky). Sloupec ve kterem je obsah ma nejakou sirku (a sirsi to byt opravdu nemuze, to uz se tu resilo), takze se tabulka musi vejit do nej. Z hlediska programovani jsou dve varianty. Jedna se pouziva u tabulek, ktere VIM jak vypadaji a jak je tedy mohu prevest, to jsou sablony, a vysledek je viditelny na mobilu. Proste se tam skova jedna jazykova verze a zustane tabulka o dvou sloupcich, ktera se nasledne prevede na text, takze misto
NADPIS RADKU - HODNOTA
se stane
NADPIS RADKU
HODNOTA


a takto se tabulka zobrazi. Jak rikam, to funguje u tabulek, kde vim presne, jak vypadaji. Jakekoliv tabulky, ktere vytvarite rucne, tento predpoklad nesplnuji (a je to v poradku, to neni vycitka, jen popisuju z hlediska programovani jak to je) a proto k nim musim pristupovat tak, ze pokud jsou sirsi, nez prostor, ve kterem se maji zobrazit, tak se zobrazi skrolovatko do stran. Tak se daji tabulky prohlizet i na mobilu, byt ne uplne pohodlne, ale zadne lepsi reseni jak tabulky na mobilu zobrazovat proste neexistuje, svet dela, ze tabulky nejsou potreba a vubec neuvazuje nad weby, jako je ten nas, kde je tabulka proste zakladni prvek zobrazeni dat.


Takze tady asi nic lepsiho nevymyslime, bohuzel Sad Pokud by slo vymyslet jiny format, jak data vkladat, nedavat je do tabulky, tak by to bylo lepsi, ale chapu, ze ne vzdy to jde.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#622099Verze : 0
MOD

Citace - brano :

Nešlo by urobiť "stromové vetvenie" typu prídem kurzorom na danú kategóriu a otvorí sa mi zoznam podkategórií...až do poslednej vetvy delenia danej kategórie ? To by mi vyhovovalo. Neviem si zvyknúť na ten chaotický zoznam kategórií a podkategórií. Alebo potom nechať len hlavné kategórie (Obrnená technika, neobrnená technika....) a vynechať podkategórie (tanky, stíhače tankov....).
Viď. moje amatérske zobrazenie... Very Happyzkusim to promyslet, zatim tam zadne takove nacitani neni - urcite by to neslo zobrazovat vsechno, musela by se nacist jen prvni podvetev, protoze jsou sekce, ktere jsou zanorene i do hloubky 10 zanoreni, a to vubec netusim, jak bych na obrazovku dostal Sad musi se tam resit zobrazeni (ne kazdemu se to rozbalene menu do sirky vejde na monitor atd, nejjednodussi podle me je projit do dane sekce (napriklad tanky / CSR) a pak pouzivat to menu druhe urovne, kde se zobrazuji sekce podrobneji. Ale zkusim to nejak vymyslet, alespon tu prvni uroven rozbalovani, treba to pujde.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#622100Verze : 0
MOD

Citace - seh1 :

Možná ještě maličkost. Když se připojím, vždy chci vidět nejnovější příspěvky. Zvláště u telefonu se pracně musím na ně dostávat. Nešlo by udělat hned viditelné tlačítko?promyslim. Na PC jsou nove prispevku na uvodni strance valka.cz ve sloupecku NOVINKY NA VALKA.CZ na prave strane, odkaz ZOBRAZIT VSE, plus samozrejme nahore v menu polozka NOVINKY, NOVE PRISPEVKY DLE DATA. Na mobilu je to taktez v menu (jeden klik, pak trochu skrolovani), ale zkusim to prehazet, aby to poradi bylo lepsi.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#622104Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

Citace - seh1 :

Možná ještě maličkost. Když se připojím, vždy chci vidět nejnovější příspěvky. Zvláště u telefonu se pracně musím na ně dostávat. Nešlo by udělat hned viditelné tlačítko?promyslim. Na PC jsou nove prispevku na uvodni strance valka.cz ve sloupecku NOVINKY NA VALKA.CZ na prave strane, odkaz ZOBRAZIT VSE, plus samozrejme nahore v menu polozka NOVINKY, NOVE PRISPEVKY DLE DATA. Na mobilu je to taktez v menu (jeden klik, pak trochu skrolovani), ale zkusim to prehazet, aby to poradi bylo lepsi.Díky.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#622116Verze : 0
MOD
Vďaka Radku.
URL : https://www.valka.cz/Slouceni-forum-valka-cz-a-www-valka-cz-uvodni-diskuse-duvody-t219251#622117Verze : 0
MOD