Main Menu
User Menu

Šéfové slovenských diplomatických misí u NDH a vice versa

Přehled šéfů slovenských diplomatických misí v Chorvatsku (NDH) a vice versa



Šéfové slovenských diplomatických misí v Záhřebu:


chargé d'affaires Karol Murgaš


- 15. května 1941 byl oficiálně pověřen vedením mise
- 22. května 1941 přijel do Záhřebu a nastoupil do služby



vyslanec Jozef Cieker


- 20. listopadu 1941 jmenován do funkce
- 4. prosince 1941 vykonal nástupní audienci u Paveliće
- někdy mezi lednem a březnem 1944 přeložen do Madridu



vyslanec dr. Viktor Bečka





Šéfové chorvatských diplomatických misí v Bratislavě:



vyslanec dr. Dragutin Tóth


- 20. června 1941 mu bylo uděleno agrément
- 15. října 1941 pověřen jinými úkoly



vyslanec dr. Josip Berković


- 8. prosince 1941 byl oficiálně jmenován
- 19. prosince 1941 vykonal nástupní audienci u Tisa
- 1. prosince 1942 vykonal poslední audienci u Tisa



vyslanec Blaže Lorković


- 22. prosince 1942 vykonal nástupní audienci u Tisa






Zdroj:
Rychlík, Jan: Slovensko-chorvatské vztahy v letech 1941-1945. In: Slovanské historické studie 26/2000
URL : https://www.valka.cz/Sefove-slovenskych-diplomatickych-misi-u-NDH-a-vice-versa-t49623#192077Verze : 0
MOD