Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl (motorizovaný) 29 [1937-1941]

29th Reconnaissance Battalion (motorized)

Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 29

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl (motorizovaný) 29
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung (motorisiert) 29
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1937-31.12.1941 29. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
12.10.1937-DD.MM.RRRR Gotha, ? /

Velitel:
Commander:
01.09.1939-01.11.1940 Pochat, Karl-August (Oberstleutnant)
01.11.1940-DD.06.1941 Blomberg, von (Major)
DD.06.1941-DD.07.1941 Schule-Ingenohl, ? (Hauptmann)
DD.07.1941-DD.09.1941 Goerne-Plaue, Jürgen von (Hauptmann)
DD.09.1941-31.12.1941 Gerecht, Otto (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
sloučen s Motocyklistickým střeleckým praporem 29
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-motorizovany-29-1937-1941-t228208#634391Verze : 2
MOD