Main Menu
User Menu

Prosím o identifikaci nábojnice 20x138 B (solothurn long) pro FlaK 30/38 (rok výroby,země)

Diskuse
Zdravím všechny!
Nedávno se mi do ruky dostala tato nábojnice. Domnívám se, že jde o nábojnici 20x138 B (solothurn long) určenou pro protiletecký kanon FlaK 30/38. Při zkoumání nábojnice jsem narazil na jednu zvláštnost - označení na dně nábojnice. Nepodabají se ničemu co jsem u těchto nábojnic doposud viděl. Není zde žádná značka výrobního závodu nebo značka zkušebny, waffenamt, jiné symboly - prostě nic. Jsou zde pouze čísla.

V přiložené fotografii jsou čísla dost dobře viditelná ale jen pro jistotu - levá strana 25, pravá strana 51, horní sekce dna nábojnice 100. Jsem si vědom skutečnosti že tyto náboje se nevyraběly pouze v Německu ale také v Itálii, Řecku, Polsku, Švýcarsku, Finsku, Maďarsku nebo v Československu (poválečná výroba). Nejpodobnější mému exempláří by ten Švýcarský, ale pouze v jednom čísle - 25. Jinak jsou na Švýcarském exempláři jiná čísla a značky, které se na tom mém nenacházejí. Typuji, že číslo 51 by mohlo znamenat rok výroby (1951) ale to jenom hádám.

Zajímal by mě tedy původ této nábojnice (země) a rok její výroby a pokud je to ze značení možné, určit také její typ (HE, AP, APIT, HET, atd). Předem děkuji za odpověď.
Prosím o identifikaci nábojnice 20x138 B (solothurn long) pro FlaK 30/38 (rok výroby,země) - Dno

Zdroj fotografie: Galerie Autora

Dno

Zdroj fotografie: Galerie Autora

Prosím o identifikaci nábojnice 20x138 B (solothurn long) pro FlaK 30/38 (rok výroby,země) - Hrdlo a dva vyvrtané otvory (byly tu již když jsem nábojnici obdržel). Pravděpodobně se někdo snažil z nábojnice udělat jakousi dekoraci (někam ji zavěsit).

Zdroj fotografie: Galerie Autora

Hrdlo a dva vyvrtané otvory (byly tu již když jsem nábojnici obdržel). Pravděpodobně se někdo snažil z nábojnice udělat jakousi dekoraci (někam ji zavěsit).

Zdroj fotografie: Galerie Autora

Prosím o identifikaci nábojnice 20x138 B (solothurn long) pro FlaK 30/38 (rok výroby,země) - Celá nábojnice.

Zdroj fotografie: Galerie Autora

Celá nábojnice.

Zdroj fotografie: Galerie Autora

URL : https://www.valka.cz/Prosim-o-identifikaci-nabojnice-20x138-B-solothurn-long-pro-FlaK-30-38-rok-vyroby-zeme-t224315#624249Verze : 1