Main Menu
User Menu

Přehled Australských armádních velitelů

Chairman, Chiefs of Staff Committee - pozice zřízena 23.03.1958


23.03.1958 - 22.03.1959 Lieutenant General Sir Henry Wells
23.03.1959 - 27.05.1961 Vice Admiral Sir Roy Dowling
28.05.1961 - 18.05.1966 Air Chief Marshal Sir Frederick Scherger
19.05.1966 - 22.11.1970 General Sir John Wilton
23.11.1970 - 23.11.1975 Admiral Sir Victor Smith
24.11.1975 - 08.02.1976 General Sir Francis Hassett



Chief of Defence Force Staff (CDFS) - pozice zavedena od 09.02.1976


09.02.1976 - 20.04.1977 General Sir Francis Hassett
21.04.1977 - 20.04.1979 General Sir Arthur MacDonald
21.04.1979 - 20.04.1982 Admiral Sir Anthony Synnot
21.04.1982 - 12.04.1984 Air Chief Marshal Sir Neville McNamara
13.04.1984 - 25.10.1984 General Sir Phillip Bennett



Chief of the Defence Force (CDF) - pozice zavedena od 25.10.1984


25.10.1984 - 12.04.1987 General Sir Phillip Bennett
13.04.1987 - 16.04.1993 General Peter Gration
17.07.1993 - 06.07.1995 Admiral Alan Beaumont
07.07.1995 - 03.07.1998 General John Baker
04.07.1998 - 03.07.2002 Admiral Chris Barrie
04.07.2002 - 03.07.2005 General Peter Cosgrove
04.07.2005 - souč. Air Chief Marshal Angus Houston
URL : https://www.valka.cz/Prehled-Australskych-armadnich-velitelu-t44101#173828Verze : 0