Main Menu
User Menu

Práce s články - schvalování

Diskuse

Schvalování článků
Každý Moderátor má oprávnění schvalovat články k publikaci.


Schvalování má několik aspektů :
- schvaluje se, že daný článek může být zveřejněn
- nastavuje se, od jakého data je článek veřejně dostupný (přes vyhledávání a pomocí přímých odkazů, do tohoto okamžiku dostupný není, jen moderátoři a autoři jej mohou vidět a upravovat).
- nastavuje se, zdali se zobrazí na úvodní stránce www.valka.cz a v jakém pořadí. Zobrazení na úvodní stránce se řídí podmínkami "je platné datum pro zobrazení" a "seřaď dle pořadového čísla sestupně". Tedy články s nejvyšším pořadovým číslem se zobrazují uplně nahoře (na prvním místě na úvodní stránce) a postupně to klesá dolů a na další stránky (do archivu).

Plus minus to vychází tak, že články číslujeme po deseti týdně, aktuální rozsah pro tyden zacinajici 31.5.2015 je 7780-7790.


Články lze schválit bud přes administraci článků, nebo přímo z profilu autora.Schválení z profilu autora (za předpokladu že jsme přihlášeni a máme moderátorská oprávnění):1) nalezneme si autora dle seznamu uživatelů, odkazem či jinak.
2) najdeme článek, který chceme schválit
3) pomocí tlačítka funkcí zvolíme volbu schválit článek4) objeví se okno, ve kterém je vidět poslední schválení článku (článek lze schválit, resp. přiřadit na úvodní stránku opakovaně, například u různých výročí apod.)


5) pokud se potřebujeme podívat na to, jaká pořadová čísla jsou pro daný termín platná, stačí si do pole "Seznam článků pro tento den" zadat datum a pomocí tlačítka zobrazit. Vyjede seznam článků řazený tak, jak se v dané datum budou zobrazovat na úvodní stránce www.valka.cz.
6) zvolíme si pořadové číslo (1), vepíšeme do formuláře, přidáme datum (2), od kdy se článek ma zobrazit a uložíme (3).
7) systém uložení potvrdí. Tím pádem je článek schválen a od daného data se objeví dle nastaveného pořadí na www.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Prace-s-clanky-schvalovani-t181785#532430Verze : 3
MOD
Náčelníku, předpokládám, že se to týká pouze článků již existujících. Ne že si nějaký grafoman, třeba Oktábec napíše článek, sám si ho schválí a sám zveřejní... Jinak je to skvělé opatření, protože již zběžným pohledem lze zjistit, že tu skoro ke každé dějinné události máme článek, který lze vždy v daný den zveřejnit. Chtělo by to ovšem především kalendář těchto událostí. Pokusím se něco takového najít, pokud by někdo o nějakém již existujícím věděl, mohl by se zmínit... Smiling Army


PS: Díky za sobotní pohostinné přijetí na základně


EDIT ADMIN : no, v podstate se to tyka jakehokoliv clanku, ktery si MODERATOR na valce najde (ci si ho sam napise, to na cti netrati Very Happy) ... takze i tech, ktere zatim nejsou pripraveny k odeslani (ale treba o to jejich autor projevi zajem) ci odeslany jsou, lec nejsou schvaleny "obvyklou" cestou v ramci tydeniho planovani clanku.


Ad kalendar, i toto jiz v zakladu forum, resp. editor clanku "umi", viz v editaci clanku je v editoru zalozka "NASTAVENI", kde just mozno priradit k danemu clanku urcite datumy, ke kterym se clanek svym obsahem nejak vaze ... a takto precizne vedena evidence pak usnadni vyber clanku k nejakemu datu (byt tento krok zatim chybi, neni nejmensi problem jej pridelat, pokud se tato vlastnost, ktera je v editoru zhruba tri roky, zacne skutecne pouzivat Very Happy ). Viz prilozenina

URL : https://www.valka.cz/Prace-s-clanky-schvalovani-t181785#533596Verze : 4
MOD
Asi takhle?


EDIT ADMIN : ja genau !
URL : https://www.valka.cz/Prace-s-clanky-schvalovani-t181785#533603Verze : 1
MOD