Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 36 [1943-1945]

36th SS Tank Grenadier Regiment

SS-Panzergrenadier-Regiment 36

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 36
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 36
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Pluk tankových granátníků SS 34
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.11.1943-08.05.1945 16. divize tankových granátníků SS Reichsführer-SS
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
12.11.1943-13.03.1944 Weiß, Adolf (SS Standartenführer)
13.03.1944-13.07.1944 Becker, Hellmuth (SS Oberführer)
13.07.1944-DD.11.1944 Horn, Fritz (SS Obersturmbannführer)
DD.11.1944-DD.03.1945 Maier, Josef (SS Sturmbannführer)
DD.03.1945-08.05.1945 Reder, Walter (SS Sturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.sud.estranky.cz
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-36-1943-1945-t213650#600584Verze : 0
MOD