Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 35 [1943-1945]

35th SS Tank Grenadier Regiment

SS-Panzergrenadier-Regiment 35

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 35
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 35
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Pluk tankových granátníků SS 33
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.11.1943-08.05.1945 16. divize tankových granátníků SS Reichsführer-SS
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
12.11.1943-05.01.1945 Gesele, Karl (SS Obersturmbannführer)
05.01.1945-DD.03.1945 Garthe, Herbert (SS Obersturmbannführer)
DD.03.1945-08.05.1945 Kaddatz, Günther (SS Sturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-35-1943-1945-t213647#600576Verze : 1
MOD