Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 23 "Norge" (norský č. 1) [1943-1945]

23rd SS Tank Grenadier Regiment "Norge" (Norwegian No. 1)

SS-Panzergrenadier-Regiment 23 "Norge" (norwegisch Nr. 1)

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 23 "Norge" (norský č. 1)
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 23 "Norge" (norwegisch Nr. 1)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Pluk tankových granátníků SS Norge
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-08.05.1945 11. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Nordland
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
22.10.1943-08.01.1944 Jörchel, Wolfgang (SS Obersturmbannführer)
08.01.1944-25.02.1944 Stoffers, Arnold (SS Obersturmbannführer)
25.02.1944-14.03.1944 Krügel, Albrecht (SS Sturmbannführer)
14.03.1944-01.01.1945 Knöchlein, Fritz (SS Obersturmbannführer)
01.01.1945-08.01.1945 Geiger, Fritz (SS Obersturmbannführer)
08.01.1945-08.05.1945 Körbel, Wilhelm (SS Sturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-23-Norge-norsky-c-1-1943-1945-t212790#598427Verze : 0
MOD