Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 22 [1943-1945]

22nd SS Tank Grenadier Regiment / SS-Panzergrenadier-Regiment 22

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 22
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 22
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
2. pluk 10. divize tankových granátníků SS
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-08.05.1945 10. tanková divize SS Frundsberg
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Schützek, Ernst (SS Obersturmbannführer)
DD.MM.RRRR-DD.04.1944 Kleffner, Franz (SS Obersturmbannführer)
DD.04.1944-17.07.1944 Schulze, Wilhelm (SS Obersturmbannführer)
17.07.1944-DD.07.1944 Richter, Friedrich (SS Hauptsturmführer)
01.03.1945-DD.MM.1945 Traupe, Hans (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.zweiterweltkrieg.org
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-22-1943-1945-t171006#510471Verze : 0
MOD