Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 21 [1943-1945]

21st SS Tank Grenadier Regiment / SS-Panzergrenadier-Regiment 21

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 21
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 21
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
1. pluk 10. divize tankových granátníků SS
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-08.05.1945 10. tanková divize SS Frundsberg
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.10.1943-20.03.1944 Kohlroser, Martin (SS Standartenführer)
20.03.1944-23.07.1944 Deisenhofer, Eduard (SS Obersturmbannführer)
23.07.1944-19.08.1944 Bünning, Alfred (SS Sturmbannführer)
19.08.1944-02.09.1944 Schulze, Wilhelm (SS Obersturmbannführer)
02.09.1944-DD.MM.1944 Laubscheer, Heinz (SS Sturmbannführer)
DD.MM.1944-05.02.1945 Binz, Franz (SS Obersturmbannführer)
05.02.1945-08.05.1945 Zollhöfer, Emil (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.zweiterweltkrieg.org
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-21-1943-1945-t170965#510365Verze : 0
MOD