Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 20 [1943-1944]

20th SS Tank Grenadier Regiment / SS-Panzergrenadier-Regiment 20

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 20
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
2. pluk 9. divize tankových granátníků
Datum zániku:
Disbanded:
DD.10.1944
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků SS 20
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-DD.10.1944 9. tanková divize SS Hohenstaufen
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
22.10.1943-30.06.1944 Müller, Thomas (SS Obersturmbannführer)
30.06.1944-10.07.1944 Gruber, Rudolf (SS Sturmbannführer)
10.07.1944-23.07.1944 Müller, Thomas (SS Standartenführer)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Geiger, F. (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-20-1943-1944-t170843#510124Verze : 0
MOD