Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 19 [1943-1945]

19th SS Tank Grenadier Regiment / SS-Panzergrenadier-Regiment 19

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 19
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 19
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1943-03.10.1943 Divize tankových granátníků SS Hohenstaufen
03.10.1943-22.10.1943 Tanková divize SS Hohenstaufen
22.10.1943-08.05.1945 9. tanková divize SS Hohenstaufen
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.02.1943-01.02.1944 Deutsch, Ernst (SS Standartenführer)
01.02.1944-30.06.1944 Woith, Hans Joachim (SS Obersturmbannführer)
30.06.1944-23.07.1944 Zollhöfer, Emil (SS Obersturmbannführer)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Geiger, F. (SS Obersturmbannführer)
DD.02.1945-08.04.1945 Seela, Max (SS Sturmbannführer)
08.04.1945-08.05.1945 Rohde, (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-19-1943-1945-t170840#510121Verze : 0
MOD