Main Menu
User Menu

Plechové štítky na stuhách medailí a vyznamenání

Diskuse
Dobrý den,
na stuhách Čs. revoluční medaile jejich držitelé velmi často nosili plechové štítky s označením legie ( ČD, LE, S, čísla pluku a/nebo místa slavných bitev. Zajímalo by mě, kdo tyto štítky vyráběl a jak je držitelé např. této medaile získávali. U lipových lístků a ratolestí za pochvalu předpokládám, že lipové lístky nebo lipovou ratolest získávali ocenění vojáci obdobným způsobem jako medaili samotnou. Nikde se však nemohu dočíst štítcích legiíí, pluků a bitev. Existují min. 2 varianty těchto štítků lišící se stylem písma a podkladem. Existuje také nějaký poznávací znak podle kterého je možné zjistit zda se jedná o dobový originál nebo novoděl či koppi ? Setkal jsem se rovněž i s tím, že držitelé Československého válečného kříže 1914-1918 nebo Kříže v těžkých dobách 1918-1919 si rovněž na stuhy upevńovali štítky s čísli pluků totožná se štítkz u Čs.rev.medaile nebo jen samostatná čísla pluků. Myslím si, že tématice štítků na stuhách je věnována malá pozornost nebo jsem se alespoň nikde nedostal k žádným konkrétním informacím. Za poskytnutí jakýchkoliv informací vám budu vděčný.
Děkuji Fidelius
URL : https://www.valka.cz/Plechove-stitky-na-stuhach-medaili-a-vyznamenani-t168289#504814Verze : 0
Štítky vyráběli různí výrobci. V příloze je na ukázku kopie katalogu firmy Karnet a Kyselý z října 1931. Zájemci si je mohli zakoupit. To, že se na stuhách medailí objevují štítky, které tam správně nemají být je způsobeno touhou veteránů vylepšit svá vyznamenání, aniž by se starali co stanoví předpisy. Bohužel se dnes běžně vyskytují i padělky těchto štítků. A to v různé kvalitě. Špatnou kopii pozná téměř každý, dobrou málokdo. Jedinou radou je jako vždy porovnávat pochybný kus se zaručeným originálem.
URL : https://www.valka.cz/Plechove-stitky-na-stuhach-medaili-a-vyznamenani-t168289#504819Verze : 0
Děkuji za bleskovou informaci. Mohu někde na internetu nalést naskenovaný katalog firmy KK nebo jiného výrobce ?
Ještě jednou děkuji !


F.
URL : https://www.valka.cz/Plechove-stitky-na-stuhach-medaili-a-vyznamenani-t168289#504820Verze : 0
Já sice zastávám teorii, že na internetu je všechno, ale o těchto konkrétních věcech nevím. Ten KaK katalog mám ve své knihovně.
URL : https://www.valka.cz/Plechove-stitky-na-stuhach-medaili-a-vyznamenani-t168289#504821Verze : 0
Děkuji za odpověď.
Hezký den F.
URL : https://www.valka.cz/Plechove-stitky-na-stuhach-medaili-a-vyznamenani-t168289#504822Verze : 0