Main Menu
User Menu

Pěší pluk 8 [1920-1938]

8th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
Pěší pluk 8
Originální název:
Original Name:
Pěší pluk 8
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
8. československý střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační útvar 208
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1920-31.12.1937 16. pěší brigáda
31.12.1937-24.09.1938 8. divise
Dislokace:
Deployed:
01.10.1920-DD.10.1924 Český Těšín, kasárny /
00.10.1924-24.09.1938 Místek, Czajánkova kasárna /

Velitel:
Commander:
DD.11.1921-DD.10.1922 Rytíř, Bohumil (Podplukovník)
DD.10.1922-10.01.1923 Slunečko, František (Podplukovník)
10.01.1923-DD.11.1923 Slunečko, František (Plukovník)
DD.01.1924-DD.10.1927 Slunečko, František (Plukovník)
DD.09.1928-DD.02.1929 Slunečko, František (Plukovník)
DD.02.1929-DD.09.1929 Birula, Jindřich (Plukovník)
31.01.1930-DD.MM.1933 Rýdl, Václav (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

06.10.1920-24.09.1938 I. prapor 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 II. prapor 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 III. prapor 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 Náhradní prapor 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 Pomocná rota 3. pěšího pluku
06.10.1920-24.09.1938 Technická rota 3. pěšího pluku
01.10.1935-24.09.1938 Rota doprovodných zbraní 3. pěšího pluk
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-8-1920-1938-t120413#413254Verze : 4
MOD