Main Menu
User Menu

Osvobodit stát od jeho armády?

Diskuse
Často jsem se setkal s pojmem že Američani/Sověti "osvobodili" Německo.
Jsem jediný, komu tento pojem přijde podivný? Jak lze "osvobodit" stát od jeho vlastních státních příslušníků?


Znám Američanku co byla na návštěvě Německa, a že jí tam nějakej Bavorák pozval na pivo jen proto, protože jí řekl "Že je rád že Američani osvobodili Německo od Nacistů."


Sem jedinej, komu přijde uhozený a lezdoprdelský pochlebovat někomu za to, že jeho armáda střílela do tý Vaší?


Je to nějaká forma odevzdání se osudu, pochlebování vítězovi, stockholmského syndromu, nebo o co jde?


Já bych nikdy nepodlejzal někomu za to, že střílel do mých vojsk a dobyl mou zemi.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#456979Verze : 0
Možná kdyby ses zamyslel nad tím, jaký byl v Německu režim, by ti to tak divné nepřipadalo Wink
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#456980Verze : 0
MOD
Tak. Když tě někdo zbaví diktátora, je vcelku očekávatelné, že mu budeš vděčný.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#456981Verze : 0
MOD
Zopár príkladov:


USA oslobodili Irak od Saddáma Husajna.


USA oslobodili Afganistan od Talibanu.


USA oslobodili Konfederované štáty americké...
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#456982Verze : 0
MOD
nemyslim si, ze by kdekoliv nekdo tvrdil, ze USA osvobodili CSA Smile naopak, severani i jizani budou tvrdit, ze bojovali "za svobodu" ... a oba maji pravdu


ale to je trochu offtopic, myslim, ze to co psali kolegove vyse je pomerne jednoznacne - ne kazdy nemec byl nacista a mnozi (casto bohuzel az s postupem valky zpet k nemeckym hranicim) pochopili, ze Hitler a nacismus jsou cesty do pekla ... a jsou tedy pomerne logicky vdecni tem, kteri jej fasismu zbavili. O tom, do jake miry je takove prohlaseni pravdive, ci zdali nahrazeni fasismu treba komunismem byla pro nektere vyhra, muzeme debatovat, ale podstata je myslim jasna.


O tom, ze nekdo do nekoho strilel, staci se podivat, s jakou pohodou se nyni setkavaji byvali protivnici z bojiste, piloti i dalsi vojaci, a nemaji problem s tim, ze kdysi davno po sobe strileli. Analogicky s tim a mym uvodnim textem, po nejake dobe se zacala konat setkani vojaku Severu i Jihu na byvalych bojistich (treba u Antietamu, nejkrvavejsiho dne v dejinach USA, ktere melo minuly tyden 150. vyroci) a setkavali se v dobrem, nikoliv jako byvali souperi. Protoze vsichni ti vojaci prosli tim samym, marastem vecneho plahoceni, nedostatecne vyzivy, zraneni, smrti pratel, hruzy valky ... Vsichni bojovali za nejaky cil, ktery se jim v te chvili jevil jako spravny. A to je po urcite dobe stmeluje vic, nez rozdeluje.


Podobne to tak bylo s lidmi, kteri prozili hruzy valky, at uz v uniforme, nebo v civilu. Ani pro civilisty ta valka nebyla nic prijemneho a hruza a smrt byly na kazdem kroku. Z tohoto pohledu je tedy logicke, ze vitaji vojaky, kteri je techto hruz dokazali zbavit.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457028Verze : 0
MOD
Milý Fredy, mne od komoušů (a byli to čeští komouši) osvobodil kupodivu Rus (Gorbačov) a především politika jednoho američana (Reagan), rozhodně jsem jim oběma vděčnější než třeba armádě ČSSR ve které jsem měl povinnost sloužit. Takže já němce chápu. To že ty jsi mimo je bohužel (pro tebe) docela smutné. To že jsem třeba čech, neznamená že musím být nadšen z toho co se děje v mé zemi. Kdyby to totiž bylo dle tvé (dost úchylné) představy, pak by třeba naši vojáci v zahraničí za obou světových válek bojovali vlastně proti naší zemi. Pokud to nechápeš, máš smůlu, litovat tě nebudu, spíš mi tak přijde co byli zač tví rodiče a učitelé, že se ptáš na tak základní věci.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457031Verze : 0
Bitaxe : nevim, v cem by tvuj prispevek mohl dotycnemu vysvetlit, co je spatne nebo co se historicky stalo, rozhodne bych ale ocenil zmenu retoriky z tve strany. A pokud to nejsi schopen pochopit, bude lepsi, pokud se nadale ZDRZIS prispivani na tyto stranky.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457033Verze : 0
MOD
Jak je ctěná libost
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457036Verze : 0

Citace - buko1 :

Zopár príkladov:


USA oslobodili Irak od Saddáma Husajna.


USA oslobodili Afganistan od Talibanu.


USA oslobodili Konfederované štáty americké...
Ehm, zaprvé nemyslím že by se nějakej Íráckej voják prosil, aby mu ustřelili hlavu, a zadruhé, Írák podporovali za války proti Íránu, a zadruhé, ta válka tam nebyla nějaká "pomůžeme ubohejm arabům" ale spíš o to si vybít vztek za 11. září.


Mě by prostě vadilo kdyby do mých vojáků někdo střílel, nehledám v tom složitosti. Ani by mi nevfadilo se setkat někde s bývalým nepřítelem, ale rozhodně by mi vadilo kdyby moje dcera jednou jednoho pozvala na oběd jen proto, protože střílel do jejího bráchy.


Ono ti Amíci taky nejsou svatí - Pinochetem počínaje.


PS: Írák měl profi armádu nebo náborovou?
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457069Verze : 0
Vážený pane kolego,
mám pár nesmělých otázek:


1/ co je to "náborová armáda"?
2/ vámi uvedené otázky a argumenty jsou z vaší hlavy, nebo z brožury rudých nácků - Mladých komunistů?
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457070Verze : 0
MOD
V Iraku bola časť armády profesionálna, ale väčšina boli odvedenci na výkon povinnej služby. Ono milión profesionánych vojakov si pomaly nemôžu dovoliť ani len USA (aj tí už nasadzujú zálohy z rezervistov).
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457073Verze : 0
MOD
Ona byla ještě jedna válka proti Iráku Smile
Bohužel ji nedotáhli do konce, tak tam museli znovu.


Oni ani Němci neprosili o to, aby jim třeba Rusové ustřelili hlavu. Prostě měli jen smůlu, že byli na špatné straně, ale tak už to v životě chodí ... ale to by nesměli někteří jiní Němci o pár let dříve nadšeně hailovat a ostatní nečinně přihlížet.


Přesto byla většina nakonec ráda, že je spojenci Ádíka, jeho režimu a jeho armády, která se odmítala vzdát a protahovala agónii nacismu, zbavili.


Ostatně kdyby tomu tak nebylo, tak Němci neslaví 8. května Smile
Nebo myslíš, že ano?
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457075Verze : 0
MOD

Citace - ICE :

Ona byla ještě jedna válka proti Iráku Smile
Bohužel ji nedotáhli do konce, tak tam museli znovu.


Oni ani Němci neprosili o to, aby jim třeba Rusové ustřelili hlavu. Prostě měli jen smůlu, že byli na špatné straně, ale tak už to v životě chodí ... ale to by nesměli někteří jiní Němci o pár let dříve nadšeně hailovat a ostatní nečinně přihlížet.


Přesto byla většina nakonec ráda, že je spojenci Ádíka, jeho režimu a jeho armády, která se odmítala vzdát a protahovala agónii nacismu, zbavili.


Ostatně kdyby tomu tak nebylo, tak Němci neslaví 8. května Smile
Nebo myslíš, že ano?Tak slavit konec války je v opořádku, líst poražiteli do řitě je věc druhá Smile


Náborová armáda je armáda z odvedenců...
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457094Verze : 0
Ono co si budeme nalhávat, kdyby to vyhráli - celá Evropa Německá, to by se ledajkému Němci líbilo.


To je jako s Američanama - taky většina společnosti podporuje jejich agresivní politiku.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457095Verze : 0
Osobne si myslím, netvrdím, že mám absolútnu pravdu, že mohli byť aj Nemci ktorí boli antinacisti a pre tých boli všetci ktorí porazili Hitlerov režim osloboditelia. Bez ohľadu na to, že strieľali aj Nemcov ktorí či už dobrovoľne, alebo z donútenia bojovali za Hitlera. Osobne to nepovažujem za pchanie sa do miesta kde chrbát stráca svoje poctivé meno ak príslušníka takéhoto národa pozve ten oslobodený na obed. V podstate je to iba vyjadrenie nejakého stavu úcty. Rovnako považujem za správne uctiť si vojakov ktorí aj keď na nesprávnej strane (z nášho pohľadu) bojovali, ale boli statoční a neboli zvieratami...
A malá otázka na Fredyho, nebolo to pozvanie iba zámienkou na nadviazanie bližšieho kontaktu? Nechcel nakoniec ten Bavorák "poraziť" tú Američanku takýmto úskokom??
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457096Verze : 0
MOD
Náborová armáda není nic Smile


Celá Evropa Německá by se skutečně leckterému Němci líbila, proto také zpočátku tak nadšeně hailovali Smile


V řadě zemí se podobným stylem dostali k moci komouši nebo jiná sebranka.


Jen ti, co nejvíc nadšeně mávali byli většinou první kdo měl plnou hubu keců, když bylo potřeba nést následky podobně pomatených nápadů, což byla zpravidla porážka ... jedno jestli vojenská nebo na poli občanských svobod Smile


Z hlediska prostého Němce bylo spojenecké osvobození skutečně osvobozením od vlastní armády, on totiž Wehrmacht zosobňoval na konci války sílu (zdaleka ne jedinou), která bránila pádu nacistického režimu.


To, že spojenci zbavili Německo pomateného Hitlera a jeho režimu je prostě fakt a že jim jsou Němci vděčni, na tom není nic divného.
Že přitom museli zdecimovat Wehrmacht prostě patří k běhu věcí.


Jakou konkrétní agresivní politiku USA máš na mysli?
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457101Verze : 0
MOD
Docela by mne zajímal Fredyho názor na "osvobození" Rumunska, Maďarska, Slovenska... Smile
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457147Verze : 0
MOD

Citace - om3cu :

Osobne si myslím, netvrdím, že mám absolútnu pravdu, že mohli byť aj Nemci ktorí boli antinacisti a pre tých boli všetci ktorí porazili Hitlerov režim osloboditelia. Bez ohľadu na to, že strieľali aj Nemcov ktorí či už dobrovoľne, alebo z donútenia bojovali za Hitlera. Osobne to nepovažujem za pchanie sa do miesta kde chrbát stráca svoje poctivé meno ak príslušníka takéhoto národa pozve ten oslobodený na obed. V podstate je to iba vyjadrenie nejakého stavu úcty. Rovnako považujem za správne uctiť si vojakov ktorí aj keď na nesprávnej strane (z nášho pohľadu) bojovali, ale boli statoční a neboli zvieratami...
A malá otázka na Fredyho, nebolo to pozvanie iba zámienkou na nadviazanie bližšieho kontaktu? Nechcel nakoniec ten Bavorák "poraziť" tú Američanku takýmto úskokom??
"Nechcel nakoniec ten Bavorák "poraziť" tú Američanku takýmto úskokom"
Myslíš zda jí nechtěl obtěžkat?


Jo, uctívat památku obou klanů je dobře, ale lést do řitě tomu nepřátelskému, to je zle.Citace - ICE :

Náborová armáda není nic Smile


Celá Evropa Německá by se skutečně leckterému Němci líbila, proto také zpočátku tak nadšeně hailovali Smile


V řadě zemí se podobným stylem dostali k moci komouši nebo jiná sebranka.


Jen ti, co nejvíc nadšeně mávali byli většinou první kdo měl plnou hubu keců, když bylo potřeba nést následky podobně pomatených nápadů, což byla zpravidla porážka ... jedno jestli vojenská nebo na poli občanských svobod Smile


Z hlediska prostého Němce bylo spojenecké osvobození skutečně osvobozením od vlastní armády, on totiž Wehrmacht zosobňoval na konci války sílu (zdaleka ne jedinou), která bránila pádu nacistického režimu.


To, že spojenci zbavili Německo pomateného Hitlera a jeho režimu je prostě fakt a že jim jsou Němci vděčni, na tom není nic divného.
Že přitom museli zdecimovat Wehrmacht prostě patří k běhu věcí.


Jakou konkrétní agresivní politiku USA máš na mysli?Agresivní politikou mám na mysli třeba Pinocheta, anebo že poslali Kambodžu do doby kamenné jen kvůli komoušům - ono vyrubat několik desítek tisíc kambodžanů jen proto, protože "mohou pomáhat komoušům" to je docela náhul. https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Menu


Jo,je mi jasný že člověk na konci války byl rád že to má zasebou, ale nemusí být proto lezdoprdelka.


A na Ma´darsko, Slovensko a Rumunsko? Slovensko není co řešit, většina Slováků nikdy nebojovala, a hned dezertovala, jako praděda, u Těch Rumunů je to těžší, tam jen vím že když se nějak vrátil k moci jejich král Karel, tak se to celé otočilo, což muselo být určitě příjemné pro obě strany, a to Maďarsko, to netuším, co si myslet.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457148Verze : 0
Král Michal se tuším vrátil díky sovětské armádě, načež své armádě nařídil změnit nepřítele. Rumuni tedy mohou jak truchlit nad porážkou, tak slavit vítězství... No a co když dědeček toho Bavoráka taky dezertoval? Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457149Verze : 0
MOD

Citace - Karel Oktábec :

Král Michal se tuším vrátil díky sovětské armádě, načež své armádě nařídil změnit nepřítele. Rumuni tedy mohou jak truchlit nad porážkou, tak slavit vítězství... No a co když dědeček toho Bavoráka taky dezertoval? Very HappyCo tak vím z Němců moc nedezertovali - zda šlo o vrozenou kázeň, o daleko přísnější kontroly či o strach o rodiny, to těžko říct.


O tom Michali by mě to zajímalo, o tom jak se dostal zpátky nic nevím. Ale vím že se potom docela zkamarádli, chlapík na Moravě vyprávěl jak Rusáci a Rumuni společně ustřelili pípy ze sudů s vínem, a pak se tam vožrali a objímali. Smile
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457181Verze : 0

Citace - Fredy.00 :


Agresivní politikou mám na mysli třeba Pinocheta, anebo že poslali Kambodžu do doby kamenné jen kvůli komoušům - ono vyrubat několik desítek tisíc kambodžanů jen proto, protože "mohou pomáhat komoušům" to je docela náhul. https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Menu
Do doby kamennej poslali Kambodžanov súdruhovia na čele so súdruhom Pol Potom, ktorí poslali do večných lovíšť vyše 2 milióny obyvateľov, hlavne inteligencie a obyvateľov nosiacich okuliare ..... Mŕtvoly sa potom používali ako hnojivo na farmách .... Mestá vysídlil na vidiek, často do džungle a obyvateľov "prevychovával" prácou, zrušil peniaze a obchodovanie.


Takže nie Amerika poslala Kamboďzu do doby kamennej, ale súdruhovia ..... Shocked To že potom Khmérov podporovala Amerika a Čína v boji proti Vietnamu v štýle hesla "nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ" je podľa mňa len výsledkom americkej traumy z Vietnamu a čínskych chúťok po vietnamskom území .... A možno Američania chceli, nech sa komunisti navzájom vykynožia ... ktovie
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457183Verze : 0
MOD
Ona je hranice mezi vděčností a lezením do prdele poměrně křehká ... Smile


Když je Pinochet důkazem agresivní politiky, čeho je potom důkaz Gustav Husák nebo Fidel Castro?


S tou Kambodžou bych se opakoval po Jankovi ... Rudí Khmérové ... skutečně není správné přičítat zásluhy soudruhů těm zlým kapitalistům s jejich břídilskými metodami Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457184Verze : 0
MOD

Citace - ICE :

Ona je hranice mezi vděčností a lezením do prdele poměrně křehká ... Smile


Když je Pinochet důkazem agresivní politiky, čeho je potom důkaz Gustav Husák nebo Fidel Castro?


S tou Kambodžou bych se opakoval po Jankovi ... Rudí Khmérové ... skutečně není správné přičítat zásluhy soudruhů těm zlým kapitalistům s jejich břídilskými metodami Very HappyPročti si ten článek o Operaci Menu - Kambodža byla rozbomabrdována, 150 tisíc mrtvých a zničena infrastruktura, to naopak Khmérům pomohlo se dostat k moci.


Tak Husák nenechával vyhazovat lidi z letadel nad mořem. A navíc, Ani jeden z těch dvou nebyly dosazeni a podporování "těma hodnejma".
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457185Verze : 0
a) ten odhad je 40-150 tisíc mrtvých, a to včetně Rudých Khmérů, spolupracujících s Vietnamci. Proč sis vybral ten vrchní a ne ten spodní odhad?
b) se souhlasem kambodžské vlády

Proč se téma o "osvobození od armády" začíná zvrhávat v pissing contest, kdo podporoval víc diktátorů?
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457186Verze : 0
MOD

Citace - Aubi :

a) ten odhad je 40-150 tisíc mrtvých, a to včetně Rudých Khmérů, spolupracujících s Vietnamci. Proč sis vybral ten vrchní a ne ten spodní odhad?
b) se souhlasem kambodžské vlády


Proč se téma o "osvobození od armády" začíná zvrhávat v pissing contest, kdo podporoval víc diktátorů?Kambodžská vláda o tom věděla a souhlasila? A máš pro to nějaký zdroj?


No, mě prostě štve, že támhle rozkopou Jugoslávii protože porušovala lidský práva a podobně, ale pak udělaj Guantanámo, podpořej Pinocheta a kdo ví co ještě, ale to už je košer.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457187Verze : 0
Stránku na kterou jsi odkazoval?

Safra tebe ten Pinochet žere. Proč tě takhle nežere Kaddáfí, nebo dokonce Mengistu? Kam se na toho hrabe nějaký Pinochet...
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457188Verze : 0
MOD
No jak říkám ... troškaři ... počet obětí rudých Khmérů se odhaduje na na 3 000 000, on existuje i nižší odhad, ale když se držíš horních ... budu s dovolením také Wink


ad Husák ... to bude tím, že Československo nemělo moře Smile


Kdo byli ti hodní? Pár generací místních obyvatel věřilo a mnozí ještě věří a dokonce tvrdí, že Sověti ... jiní tvrdí že Američané. Kdo má pravdu?


Hodný je je relativní pojem ... záleží na úhlu pohledu Wink


Když otec zbije spratka, který předtím jeho dceři ve škole ostříhal vlasy je z pohledu dcery hodný, z pohledu spratka a možná i jeho rodičů zlý Wink
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457189Verze : 0
MOD
jinak za komančů koloval takový vtip:


Jaký je rozdíl mezi Husákem a Pinochetem?
Dvě dioptrie.


to jen pro ilustraci poměrů Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457190Verze : 0
MOD

Citace - ICE :

jinak za komančů koloval takový vtip:


Jaký je rozdíl mezi Husákem a Pinochetem?
Dvě dioptrie.


to jen pro ilustraci poměrů Very Happy
To myslíš vážně? Kolik lidí dal zabít Pinochet a kolik Husák? 8-I
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457249Verze : 0

Citace :

jinak za komančů koloval takový vtip:tak nevím ... umíš číst?


Politické vtipy neodrážejí přesná data ... ale náladu společnosti Wink
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457254Verze : 0
MOD

Citace - ICE :

Citace :

jinak za komančů koloval takový vtip:tak nevím ... umíš číst?


Politické vtipy neodrážejí přesná data ... ale náladu společnosti WinkČíst umím, ale nahoře je srovnáván Husák a Pinochet, to je jako srovnávat v počtu obětí autonehodu a Černobyl.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457255Verze : 0
Very HappyVery HappyVery Happy
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457256Verze : 0
MOD
Neviem či sa dá v počte obetí zrovnávať zrovna Husák a Pinochet, ale taký Pinochet a Gottwald určite.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457259Verze : 0
MOD
Myslím, že tím, že se tu zabýváme nějakými béčkovými amatéry jen ztrácíme čas Smile
Co první liga? Mengistu Haile Mariam? Pol Pot? Mao Ce Tung?
Kam se nějaký břídil Pinochet hrabe?
Mají na kontě o tři řády víc obětí ... abychom netroškařili.
Akorát teď nevím jestli je dosadili dobří nebo špatní a jestli to byla agresivní nebo mírová politika Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457262Verze : 0
MOD
Vážení,
nějak mi to nedalo a vzal jsem otázku: Osvobodit stát od jeho armády?, kterou položil kolega Fredy.00, doslovně. Proto jsem si dovolil vypracovat tabulku států, které jsou podle litery zákona, od své armády osvobozeny.


Seznam států bez jakékoli armády


Země poznámka
Andorra Nemá armádu, pouze policii.
Federativní státy MikronésieNemají armádu, pouze policii.
Grenada Nemá armádu od invaze v roce 1983.
Kiribati Nemá armádu, pouze policii a pobřežní stráž.
Kostarika Od roku 1949 ústava zakazuje armádu. Bezpečnost zajišťuje policie.
Lichtenštejnsko V roce 1868 rozpustilo svoji armádu, protože byla příliš nákladná.
Marshallovy ostrovy Nemají armádu, pouze policii a pobřežní stráž.
Monako Nemá armádu od 19. století. Jedinou ozbrojenou složkou je knížecí garda.


Takzvaný Corps des Sapeurs-Pompiers - je historickým názvem, kterým se honosí místní hasiči.
Nauru Nemá armádu, pouze policii.
Palau Nemá armádu, pouze policii a pobřežní stráž.
Svatá Lucie Nemá armádu.
Svatý Vincent a Grenadiny Nemají armádu.
Tuvalu Od svého založení nemá armádu.
Vatikán Jízdní a Palatinská garda, jediné ozbrojené složky městského státu, byly zrušeny v roce 1970. Vnitřní bezpečnost zajišťuje četnictvo.


Švýcarská garda nepatří Vatikánu, ale nejvyššímu pontifiku (papeži), čili církvi.
Západní Samoa Od svého založení nemá armádu.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#457263Verze : 0
MOD
Možná by se tahle Fredyho úvaha měla říci těm, kteří byli v koncentrácích a zeptat se jich, jestli by nebylo lepší počkat, až se Němci rozhodnou, až uspořádají svobodné volby a Hitlera kterého si zvolili ve svobodných volbách zase svrhnou... Někdy mi připadá, že lidé přesto, že mají neomezené možnosti v získávání informací jsou přesto tak na úrovni, že přestávají používat vlastní mozek...
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#463508Verze : 0

Citace - zelezny kriz :

Možná by se tahle Fredyho úvaha měla říci těm, kteří byli v koncentrácích a zeptat se jich, jestli by nebylo lepší počkat, až se Němci rozhodnou, až uspořádají svobodné volby a Hitlera kterého si zvolili ve svobodných volbách zase svrhnou... Někdy mi připadá, že lidé přesto, že mají neomezené možnosti v získávání informací jsou přesto tak na úrovni, že přestávají používat vlastní mozek...Ne, moje úvaha je o tom, že kdyby Američané řekli "Jo, dobyli jsme území nepřítele." tak bych to bral.


Ale když tu válku glorifikují tím, že řeknou "My jsme těm Němcům vlastně pomohli." tak je to pokrytecké, a zavání to patriotismem - pak tu máme ty tupé americké patrioty, co rádi válčí a berou to jako pomoc toho, proti komu válčí.


Věřím že kdejaký Německý voják by raděj zůstal jak je, než padnout. A jasně, bylo to nutné, ale je nepřijatelné to glorifikovat, a ještě těm Němcům vnucovat myšlenku, že mají být vděční za to, že jejich vlastní stát prohrál.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#463549Verze : 0
Co je na tom pokrytecké, vždyť Němcům pomohli, nebo ne? Každý voják si oddechl, když válka skončila a upadl do amerického zajetí. A copak oni nevěděli, že prohráli?To většina vojáků věděla již v roce 1942, v roce 1943 určitě. Copak civilní obyvatelstvo nepřivítalo mír? Já toto Tvé uvažování opravdu nechápu. Že to štvalo různé straníky, přidavače pomahače a jiné sluhy režimu, to chápu, ale vojáky? A co se týče pomoci. Kdo postavil Německo na nohy, že dodnes Evropu pomalu živí, kdo je pozvedl z ruin a prachu. Sověti a jejich bolševická zeď, nebo USA a západní spojenci? Sověti Německo jen vysáli, co z něho zbylo /netvrdím, že si to nezasloužilo za to, co jim provedli/, ale ten kdo z Německa vytvořil dem. stát byla ta Amerika, o kterou se dnes každý otírá.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#463560Verze : 0
Osvoboditelé od nacismu holt měli špatnou národnost.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#463563Verze : 0
MOD
Nechtělo by to upřesnit? Možná tuším, co je v podtextu, ale obyčejný voják má těžko vliv na poválečnou pomoc poraženému nepříteli od svého státu, který je vítězem. Ať má člověk jakékoliv přesvědčení, jsou věci, které se nedají zpochybnit, ať se nám to líbí, nebo ne. Ale třeba jsem to špatně pochopil.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#463567Verze : 0
Jednoduché. Američani jsou zlo, protože jsou Američani. Co udělají Američani, je zlé, protože Američani jsou zlí. Proto když Američan někoho osvobodí od nacismu, je to zlé. Mířeno samozřejmě na autora tématu.
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#463570Verze : 0
MOD
Bohužel je to tak. Kolikrát jsem si říkal, proč to tak je a dnes už mám poměrně jasno... Je to pořád stejné a historie se bude opakovat... Bohužel...
URL : https://www.valka.cz/Osvobodit-stat-od-jeho-armady-t140745#463591Verze : 0