Main Menu
User Menu

Operační oddělení [1958-1965]

Operation Department of the 4th Army

     
Název:
Name:
Operační oddělení
Originální název:
Original Name:
Operační oddělení 4. armády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1965
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.07.1958-01.09.1965 Štáb 4. armády
Dislokace:
Deployed:
15.07.1958-01.09.1965 Tábor, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.06.1961-DD.07.1962 Jašek, Jaromír (Podplukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Operacni-oddeleni-1958-1965-t232396#643697Verze : 0
MOD