Main Menu
User Menu

Může normální pistol střílet pod vodou?

Diskuse
Viděl sem film Lovci myšlenek, kde po sobě aktéři střílí klasickýma pistolama pod vodou. Je to možné?
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#219440Verze : 0
Možné to samozřejmě je (tedy pokud ti do nábojnic neprosákne voda) ale účinnost je mizivá protože rychlost kulek je silně bržděná okolní vodou.Pro střelbu pod vodou se používají účinnější vrhače šipek.
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#219441Verze : 0
No to není tak úplně pravda, střelba pod vodou je samozřejmě možná a sověti kdysi dokonce pořádali soutěže v tomto (pokud vím stříleli normální malorážkou) dostřel se pochopitelně výrazně snižuje stejně jako energie střely vlivem mnohem hustšího prostředí. Z těchto důvodů také není rozumné použít zbraň automatickou (závěr ba zvýšené namáhání nemusel vydržet). Mnohé země ale vyvinuly zbraně pro střelbu pod vodou a k nim speciální munici, třeba Rusko používá pistole SPP-1M vyvinuté počátkem 70´let (najdeš je zde : forum.valka.cz) a pro ně speciální náboje s velmi dlouhou střelou, střelba je možná jak nad vodou tak pod hladinou. Je nutné si ale uvědomit že dostřel se mění s hloubkou, a že pod vodou je i menší dohlednost (i v čisté vodě Smile ) takže představa střelby na "dálku" je dost pochybná. "Vrhače" pracující na mechanickém principu myslím nikdo nezavedl, trpí totiž mnoha neduhy, od toho že to do čeho akumuluješ energii (péro, guma...) postupně slábne a samozřejmě na "šipku" působí tytéž vlivy jako na střelu z palné zbraně (tedy voda ji brzdí úplně stejně) a tím že napnutí (tedy dodání energie) musí někdo udělat je problém jako u kuše, buď je energie méně a napneš to sám a rychle, nebo jí je více a je nutno použít mechanický prostředek (třeba hever) a trvá to dlouho. Počátkem sedmdesátých let se v USA zkoušely k tomuto účelu (tedy střelbě ve vodě i zbraně "Gyrojet" (viz zde : forum.valka.cz) ale ty už se dávno nevyrábí a munice do nich je dnes hledanou raritou.
Pokud se vrátíme k tvému původnímu dotazu, pokud agent vystřelil z běžné pistole pod vodou, pravděpodobně by se mu to nevyplatilo, závěr by mohl "nevydržet" toto zvýšené namáhání a dotyčného trefit, je to samozřejmě závislé na druhu zbraně a munici (u málo výkonné munice je šance lepší)
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#219469Verze : 0
Sovieti úspešne vyriešili aj problém streľby pod vodou z automatickej zbrane.


Viď forum.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#219549Verze : 0
MOD
To samozřejmě vyřešili, a není v tom až takový problém, jde o to že zbraň na to musí být dimenzována a vystřelit z normální pistole pod vodou (třeba v hloubce 3 m) je samozřejmě docela riskantní. Ostatně ani rusové to nevyřešili pro pistoli (nebo se o tom aspoň neví) ale pro útočnou pušku, kde samozřejmě jde snáz dimenzovat odpovídající dimenze závěru. Problém je že dlouhé střely které mají dobré vlastnosti ve vodě je nemají na vzduchu a střelba s nimi je sice možná leč ne moc přesná a spíš nouzová.
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#219574Verze : 0
Abych tu scénu tak nějak přiblížil. Ta pistole je M9 Beretta. Byly vypáleny dvě rany pod vodou v hloubce zhruba 2m pod hladinou. Vypálená kulka byla velmi pomalá a asi už po 5m klesla na dno. Jinak díky za linky:-)
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#219576Verze : 0
Na tuto temu som videl na Discovery Channel zaujimavu relaciu. Bola to jedna z epizod serie Mythbusters. Akteri skusali strielat z rozneho arzenalu zbrani do vody a pod vodou. Cielom bola balisticka zelatina a vysledky boli velmi zaujimave. Voda bola schopna zastavit vsetky projektili. Smrtiaci dostrel sa pohyboval pri strelbe do vody okolo 10 ft a pri strelbe pod vodou este menej. Pri strelbe pod vodou sa im podarilo odpisat brokovnicu, ktorej praskla hlaven......


Viac na :
kwc.org
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#219624Verze : 0
i já se po delším čase připojím a zkusím něco napsat: střelba z pistole pod vodou možná je, v USA se dělali testy se střelbou z Coltu 1911 a krom mizerných výsledků to pro pistoli neznamenalo větší problém, problém nastal při testech revolveru- tam se nejdříve téměř vytrhl ze stolice a pak praskl, tuším že to odnesl válec
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#228615Verze : 0
MOD
to karaco nevíš náhodou jakou ráži použili u toho revolveru? obecně by mu to nemělo přinášet až tak velké problémy, ale pokud se použije výkonná ráže pak je to asi pochopitelné, roli samozřejmě bude hrát i délka hlavně a konstrukce revolveru (síla stěn válce). To že to starý colt 1911 to vydržel mne moc nepřekvapuje, munice do něj nemá až tak vysokou rychlost, takže tam nárůst tlaku bude mít asi lepší charakteristiku.
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#228624Verze : 0
když teda budu hodně přemýšlet, tak bez nároku na 100% jistotu řeknu že to byl revolver ráže .357 s nějakou 4-5 palcovou hlavní...dokonce snad při testu tohohle revolveru před jeho havárií došlo k vysmeknutí ze stolice a poškození stěny " akvárka"
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#228629Verze : 0
MOD
To by celkem odpovídalo, je to hodně výkonná ráže a tak se nedivím že to zbraň neustála, přiznám se že bych to asi nezkoušel ani s mnohem menší ráží.
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#228632Verze : 0
Ahoj lidi tak jsem tu po roce zase zpátky
a budu tu už trvale perlit Wink
a teď něco k tématu
No měl jsem půjčenejch pár materiálů o střelbě pod vodou a stučně řečeno asi toto :
Zbrani ráže 45ACP , 9PARA ,38 SPECIAL to vůbec nevadí . Dokonce je zachována samonabijecí funkce .
Problém je v naprosto gigantickém zpětném rázu .
Ruka střelce by to zcela jistě nevydržela .
Dostřel je kolem 5 metrů . Je zajimavé že ani střela ráže 50 BMG nezvládne víc než 9 metrů .
Takže použití silnějších nábojů se zcela jistě mine učinkem .
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#229145Verze : 0

Citace - pistolnik :


Ruka střelce by to zcela jistě nevydržela .Myslím, že ruka strelca to vydrží! Viď www.youtube.com
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#229147Verze : 0
MOD

Citace - Panzer :

Citace - pistolnik :


Ruka střelce by to zcela jistě nevydržela .Myslím, že ruka strelca to vydrží! Viď www.youtube.comPane jo to je dobrej blázen . Smile)
Možná na to má velkej vliv hloubka ponoření . Zkusím to nají co jsem vyděl já jestli je to na netu .
byl to jeden revolver 38 spec nezjištěné značky dvoupalec a colt 1911
točeno v hloubce 3 metry v bazénu .
zbraně byly ve svěráku bez střenek
38 spec vyletěla ze svěráku po čtvrté ráně
45 acp po třetí ráně a stojan se převrhnul
ztoho jsem usuzoval že to musí kopat jako prase
URL : https://www.valka.cz/Muze-normalni-pistol-strilet-pod-vodou-t60939#229150Verze : 0