Main Menu
User Menu

Lepel, Letiště Korči [1940-199R]

Korchi Airfield

Аеродром Корчи

     
Název:
Name:
Letiště Korči
Originální název:
Original Name:
Аеродром Корчи
Další názvy:
Other Names:
DD.07.1941-DD.07.1941 Einsatzhafen Lepel I (Lepel/Ost?, Lepel-Korchi?)
Obec:
Municipality:
Lepel
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
54°53'35.00"N 28°51'19.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1940 nově vystavěno
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
05.07.1941-13.07.1941
II. skupina Stíhací eskadry 52
2nd Group of the 52nd Fighter Wing
06.07.1941-13.07.1941
III. skupina Stíhací eskadry 27
3rd Group of the 27th Fighter Wing
06.07.1941-13.07.1941
III. skupina Stíhací eskadry 53
3rd Group of the 53rd Fighter Wing
06.07.1941-13.07.1941
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
DD.07.1941-DD.08.1941
1. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
1st Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-DD.08.1941
2. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
2nd Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-DD.08.1941
3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
3rd Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-29.08.1941
7. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
7th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-29.08.1941
8. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
8th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-29.08.1941
9. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 2
9th Squadron of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-29.08.1941
Eskadra střemhlavých bombardérů 2
2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-DD.08.1941
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 2
1st Group of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-29.08.1941
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 2
3rd Group of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-DD.08.1941
Štáb I. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 2
Staff of the 1st Group of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.07.1941-29.08.1941
Štáb III. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 2
Staff of the 3rd Group of the 2nd Dive Bomber Wing
DD.MM.RRRR-02.07.1941
161. rezervní letecký pluk
161st Reserve Aviation Regiment


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.199R zrušeno
Poznámka:
Note:
Opuštěno v roce 1994 nebo 1995. Nyní paintballové hřiště.
Zdroje:
Sources:
www.ww2.dk (p.360)
http://voenspez.ru/index.php?topic=2413.0
https://lepelby.net/news2/682
https://proza.ru/2013/10/08/585
http://www.etomesto.ru/map-rkka_n-35-b/
wap.imf.forum24.ru
URL : https://www.valka.cz/Lepel-Letiste-Korci-1940-199R-t255871#702817Verze : 0
MOD