Main Menu
User Menu

Koordinační forum pro sekci Generalita

Diskuse
Koordinační forum - Generalita / Coordination forum - Generality
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#230674Verze : 0
MOD
Hi,


Please note that all the Latvian generals have now been uploaded to the sub-forum. There was no problem with the special Latvian alphabet characters in the actual text of the posting, but I was not able to apply these special characters in the "Subject" line. Can someone please advise me how to do this? (As an example, check out "Snikeris, Peteris" - his correct name is Pēteris Sniķeris).


Thanks very much in advance,


Andris
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#230974Verze : 0
can you please post it in word or excel (send it to me via private message here on board), i will rename it via database directly, because we dont use these characters and the forum might not know the code Sad
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#231217Verze : 0
MOD
Děkuji bukovi za iniciativu, tu tabulku udělal moc pěkně, zvláště se mi líbí ony vlaječky u jazykové mutace, ale musel jsem ji předělat, neboť neodpovídala přijatému standardu. Ve složce generalita budou pouze generálské (admirálské) hodnosti, důstojnické jsou nadbytečné. Čeština musí mít VŽDY přednost před angličtinou, JSME ČESKÝ WEB.
Postupně bude u všech zemí subfórum s názvem "přehled hodností", které bude mít dvě části:
1) hesla všech hodností a v nich přehled udělení (jméno a datum) - dvoujazyčně (česky a anglicky);
2) hodnostní tabulku - trojjazyčně (originál, česky a anglicky).
V rámci hodnostní tabulky bude vždy první sloupec originál, druhý česky a třetí anglicky.
Všechny na roveň postavené hodnosti budou v jednom řádku, aby bylo poznat jednotlivé generálské (admirálské) stupně.
Pokud se hodnosti měnily (Československo 1953), bude hodnostních tabulek více.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#274830Verze : 0
MOD
Dik za pochvalu, len som preložil a upravil to čo vložil Andris.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#274832Verze : 0
MOD
Ale ty vlaječky, to bol vela dobrý nápad, ako by povedal major Terazky.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#274833Verze : 0
MOD
Potreboval by som vytvoriť sekciu pre britskú generalitu - teda ak sa majú generáli linkovať na generalitu a nie na osobnosti (niekoľko známejších je v osobnostiach už založených - napr. Alexander, Anderson).
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275099Verze : 0
MOD
Já bych s tím souhlasil, do budoucna bych rád založil to RAF Smile
Bylo by asi ale potřeba promyslet, jak to co nejlépe udělat, když generálem u britských jednotek mohl být příslušník zemí Commonwealthu.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275148Verze : 0
MOD
Čo takto prehľady po jednotlivých krajinách (Kanada, Austrália, Nový zéland...) a iba jedna tabuľka s daným menom - to pre generálov z krajín commonwealthu (v tabuľke by bola zároveň príslušnosť k danému domíniu s odkazom na prehľady).


generáli z krajín, ktoré sú už na británii formálne nezávislé riešiť ako samostatné štáty - napr. austrálska generalita počas ww2.


Hlavou ozbrojených síl jednotlivých domínií bol aj tak britský panovník.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275153Verze : 0
MOD
ja bych udelal proste Velka Britanie, a kdo byl generalem velke britanie, tak ten tam patri, stejne jako marsaly nekterych zemi byli cizinci, ale evidujou se jako marsalove te zeme ?
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275158Verze : 0
MOD
Toto je možnost, jen bych prostě do tabulky přidal políčko Národnost, ať je hned jasné, že dotyčný není Brit.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275160Verze : 0
MOD
No neviem, osobne národnosť brit nepoznám (aj obyvatelia britských ostrovov sa národnostne delia na Angličanov, Škótov, Walesanov a Írov). Brit je štátna príslušnosť - a to boli všetci.


Ale chápem čo chceš.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275171Verze : 0
MOD
No hlavně že si rozumíme Smile
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275197Verze : 0
MOD
je otazkou, jestli to ma byt natvrdo jako "systemovy" sloupec, nebo jestli staci to dat nekam do zavorky do poznamky, protoze obecne plati, ze techto udeleni je vyrazna mensina, drtiva vetsina je prislusnikem prave te ktere zeme.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275290Verze : 0
MOD
PS. jeste k te dvojjazycnosti, na srazu se to resilo, a ja bych navrhoval, aby hesla, ktera se tykaji treba te ktere zeme, byla uvadena i ve treti mutaci, a to "narodnim" jazyce, tedy treba generalove sovetskeho svazu


Cesky
Anglicky
Rusky


to same polaci


Cesky
Anglicky
Polsky


atd, pochopitelne jen tam, kde budeme schopni takovy preklad udelat, a rozhodne ne jako povinnost, na druhou stranu pocitam, ze je trochu vetsi sance, ze polak bude hledat polskeho generala, a tak by mu text primo v polstine mohl byt uzitecnejsi, nez anglicka nebo ceska varianta.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275291Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

je otazkou, jestli to ma byt natvrdo jako "systemovy" sloupec, nebo jestli staci to dat nekam do zavorky do poznamky, protoze obecne plati, ze techto udeleni je vyrazna mensina, drtiva vetsina je prislusnikem prave te ktere zeme.To máš rozhodně pravdu, kdlině se to může být jen u osob, kterých se to týká. U nich může být políčko státní příslušnost, jak psal buko Smile, páč si myslím, že je to informace, která by neměla být v poznámce.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275306Verze : 0
MOD
jenze to si Michale odporujes Very Happy bud bude U VSECH pole statni prislusnost, nebo U NIKOHO, pokud to bude tabulka, je otazka, jestli ma smysl aby se tam stokrat opakovalo "Velka Britanie" (a budeme resit, jestli je dotycny Skot, Anglican nebo Velsan nebo snad Ir ? Jak ? Podle mista narozeni tezko, maloktera informace je tak nepresna jako tato Very Happy) a pak jednou "Jizni Afrika", nebo jestli to dame treba pomoci vlajecky za jmenem nebo nejak podobne. Proste abychom neplytvali mistem nebo se zbytecne neopakovali, protoze informace o narodnosti je v pripade deleni generality dle statnich celku opravdu redundatni, az na (mene pocetne) vyjimky.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275311Verze : 0
MOD
Ja myslím, že ne. Pokud se jedná o generály VB, ta se předpokláda, že z VB pocházejí. Tam to být nemusí, ať se to neopakuje. Ale pak tu bude pár těch vyjímek, kteří budou generály VB, ale z VB nepocházejí. Takže se tam připíše odkud jsou.
Např. Park,o tom si spousta lidí myslí, že byl Angličan, on ovšem pocházel z Nového Zélandu.
Nebo to může řešit odkaz na osobnosti, kde by měli být správně založeni, s tím, že generálové, které ještě nemáme, by se založili jako prázdné téma.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275313Verze : 0
MOD
Jsem zásadně a kategoricky proti takovému sloupci, a to z jednoduchého důvodu. Je to (možná) zajímavé pro 20. století, konkrétně pro RAF - tedy asi pro 0,001% osob s generálskou/maršálskou hodností. To bychom se v 18. i v 19. století museli zbláznit. Navíc ve slušných zemích je národnost, náboženství apod. nezajímavou věcí, jež s výkonem funkce nesouvisí. Nebo budeme zjišťovat konfesi?
Forum generalita není určeno pro vyčerpávající životopis, ale pro rychlou orientaci v hodnostech a vyšších velitelských místech. Životopisná data (* a †) jsou spíše "slušností", než potřebou. Předpokládá se (a je na to kolonka), že zájemce o životopis si přejde do osobností.
V generalitě je prostě důležité, jak se dotyčný jmenoval, jakou kdy měl hodnost a kdy čemu velel. A ŠLUS.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275324Verze : 0
MOD
To nie je zlý nápad.... Národnosť, prípadne detaily o štátnej príslušnosti uviesť v osobnostiach a generalitu nechať len podľa štátnej príslušnosti. Ak by sme do toho pchali aj národnosť, tak potom by sme to museli dávať aj do Československa, ZSSR, Juhoslávie atď...
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275328Verze : 0
MOD
presne tak, nekomplikujme si to v teto sekci vic, nez to je Very Happy


abych jen nerecnil, tak jsem na zaklade domluvy s JF zrusil tech par pismenek v protektoratni generalite, na tech radove 10 jmen neni treba mit zalozeno 24 kategorii Very Happy dale jsem pridal vlajecky ke vsem pismenum rakouska uherska a sovetskeho svazu, zalozil jsem carske rusko s pismeny a zalozil jsem i Velkou Britanii.


Nove zalozene sekce jsem pozatim nechal verejne pristupne, ono nastavovat prava pro kazdy novy stat a jeho plus minus 24 podkategorii zacina byt pekelne zdlouhave Sad Ale stejne to spisi lidi drazdi, ze se nekam nedostanou a porad se na to ptaji, pritom do generality nikdo krome nas nepise, takze bych to zatim tak nechal, pokud by byl problem, omezim pristup i k temto novym sekcim.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275380Verze : 0
MOD
Protože mám už natabulkované velitelství RAF od roku 1936, přistoupil bych možná i k natabulkování jejich velitelů.


Ale už na začátku mám problém. Hodnosti se tam uvádějí česky, literatura ale neuvádí ekvivalenty k většině těchto hodností RAF - viz. zde.
Kdežto už Air Marshal by měl stát nad armádním generálem. C os tím?


A druhé, v hlacvičce je generalita a jméno státu, zde tedy. Velká Británie. Nebylo by lepší Velká Británie - Královské letectvo, ať je jasné u které složky dotyčný sloužil?
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#275895Verze : 0
MOD
Založil jsem prvního generála RAF Coryton Alec


Potřeboval bych pár rad.
Předně jak na ty hodnosti česky? Viz příspěvek výše.
Jak vyřešit to propůjčování hodností? Třeba tak jak to tam mám?
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#277628Verze : 0
MOD
Add prepožičanie hodnosti - podľa mňa by to mohlo zostať takto, ale nech sa k tomu vyjadria aj ostatní, možno budú mať iný nápad.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#277631Verze : 0
MOD
Trochu jsem se zamyslel nad těmi britskými hodnostmi, proto mi to tak dlouho trvalo.Very Happy
Nebudeme dávat ekvivalenty, ale český překlad, tak jak se to dělá u všech ostatních států - třeba SSSR v letech 1935 až 1940 (sborový velitel, brigádní komisař apod.).
Takže kombinací překladů rakouských, pruských a ruských hodností jsem dospěl k následujícímu návrhu:
- maršál Královského letectva
- hlavní maršál letectva
- maršál letectva
- podmaršál letectva
- komodor
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#282675Verze : 0
MOD
Riešil niekdo pravidlá pre sekciu Generalita???? Začínajú sa k prispevkom vkladať fotografie a rôzne ďalšie zvrhlosti....
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#310718Verze : 0
MOD
Začal jsem v Osobnostech zakládat témata pro jednotlivé hodnosti. Na tyto témata povede link z tabulky dané osobnosti - když založím téma nějakého plukovníka, tak v tabulce prolinkuju tu hodnist právě na to téma, kde bude stručná historie (časem klidně vyčerpávající Smile ) dané hodnosti, obrázek výložek, názvy v různých jazycích, v případě KuKaček tam ještě dávám ekvivaletní hodnosti u různých technických složek, vojenských soudců, lékařů apod.


Viz téma pro RU plukovníka: forum.valka.cz


a takhle vypadá ten odkaz v tabulce osoby: forum.valka.cz


Tak a teď proč o tom píšu zde:


V Osobnostech jsem to zatím pozakládal do plukovníka. Generálské hodnosti ne; říkám si, že by to asi patřilo spíše sem, do Generality. V tom případě bych ale potřeboval, aby třeba pro polní maršály bylo jen jedno téma a ne dvě (1804-1867 a 1867-1918), resp. časem asi i třetí pro maršály před rokem 1804. Jeden odkaz prostě nelze technicky nasměrovat na tři různá témata. Potřeboval bych, aby bylo jedno téma, v které by pak mohly být informace graficky roztříděny. Rád bych též na začátek přidal stejnou tabulku, jako je u těch již založených hodností v Osobnostech (ta na začátku s názvy hodnosti v třech jazycích, uvedenou hodnostní třídou včetně odkazu na tu velkou tabulku tříd a obrázkem výložek).


Je možné udělat tyto změny (udělal bych si je sám), nebo o to tady není zájem a mám si ty generálské hodnosti v této podobě udělat v Osobnostech s tím, že tam bude kromě výše uvedených informací i link sem do Generality (pak klidně i na několik témat o maršálech Smile ).
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#330507Verze : 0
MOD
iba nápad: začal som trochu upravovať slovenských generálov a napadlo mi (dlhodobo do budúcnosti), či by nebol dobrý nápad upraviť vyznamenania a medaile tak, aby mali svoju miniatúru (tak ako vlaječky štátov), ktoré by sa pridávali do profilov osobností.


pomohlo by to tým, ktorí všetky frčky vizuálne nevedia rozoznať, že by to videli vizuálne zaradiť.


myslel som niečo podobné, ako napríklad u generála Pattona na wikipedii: en.wikipedia.org
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405662Verze : 0
MOD
Vymyšlené to už je.


Ale nejprve je potřeba, aby ve Faleristice byla vyplněna příslušná témata k nejdůležitějším metálům ála MoH, RKdEK, HSSSR a dalším. Smile
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405663Verze : 0
MOD
OK, nevedel som. Nemám prehľad, čo sa tu dialo v minulosti, lebo som prispieval do iných tém Smile


Bol to skôr taký podnet...
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405664Verze : 0
MOD
Ono to není zase tak hodně do minulosti, spíše je to relativně aktuální. Viz Diskuse pro redakční radu forum.valka.cz Smile
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405670Verze : 0
MOD
Sonny, tohle je mysleno asi jinak, precti si, co pise Koba


"ktorí všetky frčky vizuálne nevedia rozoznať, že by to videli vizuálne zaradiť"


tedy ja to chapu tak, ze se ma udelat vyber nejen podle NAZVU vyznamenani (to je to co planujeme, zacinam to programovat), ale take podle STUZKY, ze by si clovek vybral stuzku, kterou treba vidi na fotce ... A tady bych nerekl, ze to pujde realizovat. Ne technicky, to neni problem, ale nejsem si jist, ze by lide neznali veci dokazali podle stuzky skutecne identifikovat vyznamenani, z nekolika duvodu :
- stuzky nejsou dle meho unikatni, prinejmensim napric zememi
- v pripade cernobile fotky se urcite rada lidi netrefi do barev a tudiz do spravne stuzky
- zdaleke nemame tolik stuzek v tabulkach, aby se to vubec dalo zacit pouzivat Sad


kazdopadne udelam tu prvni cast, o ktere pise Robot, a z toho se to potom da rozsirit, az tu tech stuzek bude vic SmileKoba : v generalite prosim NEZAKLADAT nova temata s vlastnim obsahem, vse ted uz patri do OSOBNOSTI a v generalite se udela pouze odkazove forum. Diky.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405702Verze : 0
MOD
Je možné, že jsem to špatně pochopil Smile
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405709Verze : 0
MOD
Koba: tú generalitu neupravuj.... Používaš zlé šablóny. Ako prvá ide šablóna osobnosť a potom špeciálna šablóna zamneraná na vojenskú službu - pozri na československých generálov, tí sú hotoví - napr. forum.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405720Verze : 0
MOD
s tymi stužkami okrem toho čo bolu to napisane ma napada ďlší asi problém, sice sa do metálov nejako zvlášť nevyznám, ale myslím si že nie všetky vyznamenania majú stužky (neviem presne ale zrejme reťazové rády atď.) a ďalšia vec, ak daná osoba má nejaký metál, čo tu neni založený, tiež by mohol vzniknúť malý problem
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405726Verze : 0
MOD
jj, oboji se da resit, resp. stuzky nebudou vsude. Ale neni to jen o stuzkach, je to hlavne o spravnem uvadeni nazvu (ceskeho, anglickeho a originalniho), staci se podivat, v kolika variacich se v osobnostech pohybuje informace, ze dotycny dostal Zelezny kriz ... nebo Iron Cross ... Nebo Eiserne Kreuz Very Happy proste kazdy si to pise, jak zrovna chce, a tomu se da pomerne jednoduse zabranit, zaroven to automaticky provazat .. dejte mi par dni, pak predvedu Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405727Verze : 0
MOD
MadMadMad som nadšený, že ten kúsok voľného času, čo som si vykúpil vyšiel úplne nazmar.


poprosil by som niekoho, či by mohol nastaviť tabuľky tak, aby sa načítali tie správne.


opravím to potom, aby tak to bolo dobre. Ďakujem Smile
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405730Verze : 0
MOD
Netreba nic nastavovat, staci generaly vkladat do Osobnosti, tam jsou obe tabulky nastavene spravne. Rozdil v nich nastesti neni velky, takze opravene to je behem par minut.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405731Verze : 0
MOD
Problém je jinde. Právě jsem si všiml, že u řady podsekcí je v Osobnostech nastavena stará generálská šablona. To byl i případ Slovenska. Už jsem to změnil na novou. Ale je to i jinde.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405734Verze : 0
MOD

Citace - wlasto :

s tymi stužkami okrem toho čo bolu to napisane ma napada ďlší asi problém, sice sa do metálov nejako zvlášť nevyznám, ale myslím si že nie všetky vyznamenania majú stužky (neviem presne ale zrejme reťazové rády atď.) a ďalšia vec, ak daná osoba má nejaký metál, čo tu neni založený, tiež by mohol vzniknúť malý problem


Nechci tvrdit, že každé vyznamenání má malou stužku (angl. Service ribbon), ale nevybavuji si žádné, které ji nemá. Naopak, jsou vyznamenání, která jsou tvořena jen malými stužkami, např. izraelská. Ale k těm osobnostem, nezapomínejme, že malé stužky vznikly až během 1. světové války. Takže na fotografiích starších osobností je nenajdeme. Ale to neznamená, že bychom je zde pro potřeby fóra jako grafické zkratky nemohli použít. Řada vyznamenání se v řadě zemí, např. v Británi udělovala i po 1. svět. válce, takže fotografie malých stužek nejsou problémem a mohly by se použít i u starších osobností.
Komplikací je barevnost stuh. Sice většina často barvami hýří, ale je jich i spousta jednobarevných. Např. červená, mají ji vyznamenání kdejaké země, počínaje R-U, Bulharskem, Francií, Británií, všechny komunistické země atd. A je zcela možná, že nějaký náš voják dostal jako mladík v 1. svět. válce R-U medaili, za 2. svět. války byl v exilu a dostal fr. Ř čestné legie, po válce vstoupil KSČ a dostal nějakou poválečnou medaili, vše na červené stuze. Jistě šlo by o extrém, ale i další barvy ať tmavě modrá, světle modrá, zelená aj. se vyskytují u řady zemí.
Ale to by neměl být problém. Existují i knihy zaměřené pouze na malé stužky. Někde jsem je tu už zveřejnil. Takže dohledat jakoukoliv stužku není problém.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405735Verze : 0
MOD
to s tymi farbami by sa mohlo vyriešiť tak, že ten kto bude robiť stužky na použitie v .gif im dá ćierne hohranićenie, aby nesplývalai, ale že by to mohlo pôsobiť fádne, máš pravdu, ale keď ich niekto dostal, teda tie metále, tak nech ich aj má zobrazené Smile
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405755Verze : 0
MOD
RoBoT: Ďakujem.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#405762Verze : 0
MOD
Začal jsem se motat okolo generality AČR a chci se zeptat:

1. Používá se jakási tabulka u hodností, není však v šabloně, v šabloně je (sic!) nastavena tabulka osobností. Je to oficiální tabulka pro hodnosti nebo nějaké samodomo? Pokud je to ofiko, bylo by dobré ji nastavit, aby byla možná event. inline editace. Osobně bych u tabulky uvítal buňky/řádek s možností vložit obrázek hodnosti (jako ve faleristice).

2. U AČR jsem narazil na problém, který byl "vyřešen" u ASR - v r. 1999 zanikla hodnost generálplukovník a tu nahradila (konzumovala) hodnost generálporučík. Mají se vytvářet dva genpor. 1993-1999 a 1999-RRRR nebo jen jeden jako u ASR (viz. https://www.valka.cz/topic/view/76654/)? Pokud by se vkládal obrázek hodnosti, měl by se počet hvězd...

Ď
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499776Verze : 0
MOD
oficialni neni, resp. neni naformatovana, ale Jirka Fidler ji pouzival (nikdo jiny zatim s jinym navrhem neprisel, myslim ze tabulka se da takto pouzit), takze ji klidne zavedu


ty obrazky hodnosti se mi libi, jak si udelal, to jsem asi take pro, aby tam bylo. Nejsem si ted jist, jak mame reseny hodnosti napric slozkami vojsk (napriklad nemci meli pro kazdeho generala pechoty, tanku atd jen jine lemovani tech vylozek, jinou barvu), tak aby nam to nedelal neplechu, ale obecne se tomu nebranim, naopak, vypada to moc dobre.


ad 2) asi by to melo byt rozdeleno, jedna se o zmenu poradi hodnostnich stupnu. Tabulky by dle meho mely odpovidat jedne hodnostni tabulce, pri jejim rozsireni ci redukci by se to melo take projevit na uprave techto detailnich tabulek.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499784Verze : 0
MOD
tie u japoncikov som to niekde urobil, tie obrazky hodnosti napr. tu
forum.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499788Verze : 0
MOD
hm, ale koukam, ze se to meni postupem doby Sad to musime jeste nejak promyslet, dejte mi par dni ...
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499789Verze : 0
MOD
ad 1
Ta japonská tabulka je jiná než slovenská... Přikláním se k japonské verzi, která se mi jeví komplexnější.


ad 2
Ok, proto jsem to psal.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499790Verze : 0
MOD
"slovenske" tabulce chybi nazev hodnosti v originale, poznamka a zdroje, taktez jsem pro zavedeni techto poli coby povinnych
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499791Verze : 0
MOD
no ono neni az taky problem, neni az tak odlisna akurat je tam naviac nazov v orginale a poznamka tusim.


a stym ze u jednotlivych vojsk boli vylozky roznej farby tiez by nemal byt problem ono da sa tam dat viac obrazkov, aj u tich mojich japoncikov su tam 3
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499792Verze : 0
MOD
1) Tabulku jsem kdysi taky nějakou zkoušel udělat - u kukaččích hodností, a to i jiných než generálských. Až budu doma, hodím odkaz. Asi bychom to měli nějak sesumírovat, aby to bylo použitelné napříč národy, dobami, hodnostnímu třídami a službami.


2) Došlo-li k zásadní změně u té hodnosti, je záhodno to rozdělit. Ostatně nejen u kukaček různé hodnosti vznikly a pak byly přejmenovány, nebo zanikly, aby byly zase obnoveny, přičemž ne vždy ve stejném významu či na stejné úrovni. Takže určitě dělit. To nemusí být případ hodností, které po nějakou dobu jen prostě nebyly udělovány, aniž by byly oficiálně zrušeny, prostě jen nebyl důvod.


3) Ty obrázky - jeden stylizovaný, přiměřeně velký obrázek bych dal na jeden z řádků tabulky. Další obrázky bych pak dal do samostatného příspěvku, a to až za přehled držitelů. Pod tou tabulkou to působí rušivě.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499793Verze : 0
MOD
ono aj napr. u spominanich jap. generalov dochadazalo ze sa ten "vyzor" tej hodnoti menil podla casu udelenia. vzdy sa jednalo o tu istu hodnost, len oznacenie sa menilo, vyvojom.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499794Verze : 0
MOD
Ještě dotaz - má význam zakládat (dělit) hodnosti např. na generálmajor v. v. a generálmajor in memoriam? V aktuální legislativě jsem pro to nenašel oporu...
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#499998Verze : 0
MOD
no, doposud se to delilo (resp. u prvorepublikovych generalu se to tak udelalo komplet)
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#500002Verze : 0
MOD
OK
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#500003Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

ad 2) asi by to melo byt rozdeleno, jedna se o zmenu poradi hodnostnich stupnu. Tabulky by dle meho mely odpovidat jedne hodnostni tabulce, pri jejim rozsireni ci redukci by se to melo take projevit na uprave techto detailnich tabulek.môj názor:


u slovenských generálov to tak pôvodne bolo, no po dohode s bukom1 som zlúčil oba stavy do jedného.
dôvody: generáli (napr. generálmajori), ktorí boli povýšení do hodnosti pred zmenou neboli počas zmeny degradovaní na nižší stupeň, ale pokračovali. dokonca aj niektorí generáli v.v. a v.z. si na insígnie doplnili jednu hviezdičku. ďalší zostali "jednohviezdičkoví", ale aj tak užívajú titul genmjr. v.v. a nie briggen v.v.


proste aby v tom nebol bordel - zlúčil som to do jednej hodnosti s tým, že rozhodujúci je dátum vymenovania do hodnosti. zdá sa mi to jednoduchšie a prehľadnejšie. tiež som sa tým vyhol špatnému prelinkovaniu jednohviezdičkového generálmajora do dvojhviezdičkového a podobne...
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-pro-sekci-Generalita-t64657#500007Verze : 0
MOD