Main Menu
User Menu

Jamriška, Dušan

     
Příjmení:
Surname:
Jamriška
Jméno:
Given Name:
Dušan
Jméno v originále:
Original Name:
Dušan Jamriška
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
21.09.1903 Mošovce /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
10.10.1979 Sučany /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu III. taktickej skupiny (1944)
náčelník štábu 2. československej paradesentnej brigády (1945)
náčelník štábu IV. armádneho zboru (1948-1949)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
OBRANA 11/2012
Ján Lánik a kol. - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 – 1945. Praha 2005. ISBN 80-7278-233-9
URL : https://www.valka.cz/Jamriska-Dusan-t161410#490938Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jamriška
Jméno:
Given Name:
Dušan
Jméno v originále:
Original Name:
Dušan Jamriška
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.1916-DD.MM.1920 Reálne gymnázium, Banská Bystrica
DD.MM.1920-DD.MM.1924 Vyššia priemyselná škola strojnícka, Košice
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1924-DD.MM.1926 Vojenská akademie
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
15.03.1940 major
20.02.1947 plukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1941-13.07.1941 Náčelník štábu : Velitelství divisní oblasti 2
01.01.1943-04.12.1943 Náčelník štábu : Velitelství divisní oblasti 2
04.12.1943-01.07.1944 Náčelník štábu : Technická brigáda
01.07.1944-25.08.1944 Náčelník štábu : 2. technická divise
15.10.1944-26.10.1944 Náčelník štábu : 3. taktická skupina
DD.04.1945-15.05.1945 Náčelník štábu : 2. československá samostatná paradesantní brigáda
15.05.1945-25.05.1945 Náčelník štábu : 2. československá divise
01.06.1945-25.06.1945 Náčelník štábu : 2. divise
31.03.1948-14.01.1949 Náčelník štábu : IV. sbor
14.01.1949-01.10.1949 Velitel : 7. brigáda
01.10.1949-01.11.1950 Velitel : 7. divise
01.11.1950-01.01.1951 Velitel : 7. divise /pěší/
01.01.1951-18.09.1951 Velitel : 7. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Vyznamenání:
Awards:

MM.DD.1941 -

Válečný vítězný kříž IV. třídy
War Victory Cross 4th Class
Vojenný víťazný kríž IV. triedy
-

DD.MM.1945

Československý válečný kříž 1939
Czechoslovak War Cross 1939
-

DD.MM.1945

Československá vojenská medaile "Za zásluhy" II. stupeň
Medal for Merit 2nd Class
Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" II. stupeň
-

DD.MM.1947

Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
Czechoslovak medal "For Gallantry"
-

DD.MM.1947

Medaile Za vítězství nad Německem ve Velké Vlastenecké válce 1941-1945
Medal for Victory over Germany in Great Patriotic War 1941-1945
Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.
-

DD.MM.1947

Řád Slovenského národního povstání II. třída
Order of Slovak National Uprising 2nd class
Rad Slovenského národného povstania II. trieda
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
OBRANA 11/2012
Ján Lánik a kol. - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 – 1945. Praha 2005. ISBN 80-7278-233-9
URL : https://www.valka.cz/Jamriska-Dusan-t161410#553103Verze : 0
MOD