Main Menu
User Menu

Iron Eagle I - Železný orel 1

DiskuseOCELOVÝ OREL - příběh o velké odvaze, neobyčejném přátelství a předurčení vzdorovat všem překážkám. 18tiletý Doug Masters(Jason Gedrick) pilotuje letadlo déle, než řídí auto. Jeho otec - špičkový vojenský pilot, byl během vojenského konfliktu na Středním Východě sestřelen a uvězněn. Americká vláda je bezmocná. Doug si spolu s vojenským veteránem (Louis Gossett, Jr.) "vypůjčí" vojenské letadlo a společně se vydají na nebezpečnou misi s cílem vysvobodit otce a vrátit se jako hrdinové a muži.


Koupit DVD na Filmopolis.cz
URL : https://www.valka.cz/Iron-Eagle-I-Zelezny-orel-1-t41049#223200Verze : 0
V roce 1986 natočený letecký film, točený v Izraeli, v rytmu disco za režie S.F.Furie v hlavních rolích pubelescenta Dong Masterse (hraje Jason Getrick), stihacího pilota F-16tky "na zapřenou" čerstvě ukončivšiho maturitu, kterému kdesi nad Středozemním mořem sestřelí otce a za pomocí party pubelescentů - dětí profesionálních vojáků letecké základny - se rozhodne vyřešit diplomatický incident Ameriky - vlastní akcí. Za pomoci plukovníka CH. "Chappyho" Sinclaira (více známý černošský herec - Luis Gossett Junior) - veterána vietnamské války se zmocní plně vyzbrojených dvou dvoumístných stihaček F-16 a letí kdesi do oblasti severní Afriky, kde vládne militantnímu režimu nejmenovaného státu "Colonel" Nahir Nakesh (snad parodie na kadáfiho režim). Sledujeme postupně všechny fáze příprav k letu, výcvik a samotnou akci se spoustou leteckých soubojů typu "Top Gun". Americké F-16 v psích soubojích s izraelskými Kfiry. Dnes v době počítačových her a simulací se nám nezdá celý příběh až tak fantasmagorický jakým v devadesátých letech nesporně musel být. Škoda, že celkem výborně natočené letecké akce kazí typické "chyby střihu" kdy při vzletu má letoun jiné podvěsy a výzbroj než za letu a při přistání - naopak. Výborný letecký film - který zahájil celou serii pokračování ovšem už bez hlavního hrdiny - v dalších dílech nahradili nesporně brilantního Jasona Gedrika - jiní herci.
URL : https://www.valka.cz/Iron-Eagle-I-Zelezny-orel-1-t41049#158062Verze : 0
Tak tohle je film na kterém jsem vyrůstal.Ještě mu v té době sekundovalo pokračování Iron Eagle II a Top Gun.Kfiry nemají chybu a i příběh docela ujde.


A propo:Všimli jste si že Kfir je ve filmech nejvícekrát likvidované letadlo?
URL : https://www.valka.cz/Iron-Eagle-I-Zelezny-orel-1-t41049#161199Verze : 0