Main Menu
User Menu

Identifikace nášivek a jednotky VF-16 "FIGHTING AIREDALES"

Diskuse
O uniformy sa nezaujímam takže nášivky nepoznám ale myslím že rozdiel medzi bielou a čiernou je v tom že jedna je na bielu a druhá na tmavú uniformu.

VF-16 "Fighting Airedales" bola stíhacia peruť vyzbrojená Hellcatmi na palube lietadlovej lode USS Lexington a podľa vyznamenaní Air Medal a Distinguished Flying Cross by zrejme mohlo ísť o pilota.
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-nasivek-a-jednotky-VF-16-FIGHTING-AIREDALES-t91029#340297Verze : 0
MOD
Jedná se o radistu (podle nášivek)
viz: www.navy.mil
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-nasivek-a-jednotky-VF-16-FIGHTING-AIREDALES-t91029#340299Verze : 0
MOD
Je to radista, ale potom to nemusí byť príslušník VF-16, ale môže ísť aj o príslušníka palubného personálu lietadlovej lode - označenia leteckého personálu sú tu: www.navy.mil a tam takéto značenie nefiguruje. Dosiahnutá hodnosť je Petty Officer Third Class.
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-nasivek-a-jednotky-VF-16-FIGHTING-AIREDALES-t91029#340304Verze : 0
MOD
USA je mimo mého zájmu, ale ty dvě dekorace rozhodně nejsou originální udělené věci . Lze je za několik dolarů koupit v Armě na základně. Tyto věci se pak takto sestavují jako originální pozůstalost. Zde to moc nedokáži popsat neb těm nášivkám nerozumím, ale je tam i nabídka naci konvolutu kde jsou novoražby až hamba .


Prověřil jsem ty dekorace , můžete se zlobit jak libo, ale ani medaile ani kříž nejsou původní typy z období o které máte zájem . Vaše příspěvky znám, vážím si jich a rozhodně se u nich nebavím, více přemýšlím .
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-nasivek-a-jednotky-VF-16-FIGHTING-AIREDALES-t91029#340307Verze : 0

Citace - buko1 :

Je to radista, ale potom to nemusí byť príslušník VF-16, ale môže ísť aj o príslušníka palubného personálu lietadlovej lode - označenia leteckého personálu sú tu: www.navy.mil a tam takéto značenie nefiguruje. Dosiahnutá hodnosť je Petty Officer Third Class.Zeptám se asi blbě ale...mohl být příslušník pozemního personálu vyznamenán DFC?Měl jsem za to že toto vyznamenání je pouze pro posádky letounů...
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-nasivek-a-jednotky-VF-16-FIGHTING-AIREDALES-t91029#340309Verze : 0
No vzhľadom k tomu že Hellcat je jednomiestny a na nášivke je radista, tak asi ťažko mohol byť pilotom - druhá možnosť je že je to poskladané.
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-nasivek-a-jednotky-VF-16-FIGHTING-AIREDALES-t91029#340310Verze : 0
MOD
Řekl bych, že to k sobě nepatří (maximálně ty nášivky a známky, ale to by zas dotyčný nemohl být pilot u VF-16). Dotyčného jsem nenašel ani v žádném seznamu nositelů DFC.
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-nasivek-a-jednotky-VF-16-FIGHTING-AIREDALES-t91029#340311Verze : 0
MOD

Citace - buko1 :

No vzhľadom k tomu že Hellcat je jednomiestny a na nášivke je radista, tak asi ťažko mohol byť pilotom.To že F6F Hellcat všech verzí je jednomístný mi je známo a právě proto jsem se ptal... Smile


Spíš to vypadá jako poskládaná kolekce než zcela originální sada...
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-nasivek-a-jednotky-VF-16-FIGHTING-AIREDALES-t91029#340313Verze : 0