Main Menu
User Menu

IV. prapor /kanonový-motorisovaný/ pluku útočné vozby 3 [1937-1938]

4th Battalion /Motorised Guns/ of the 3rd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
IV. prapor /kanonový-motorisovaný/ pluku útočné vozby 3
Originální název:
Original Name:
IV. prapor /kanonový-motorisovaný/ pluku útočné vozby 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 271
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1937-24.09.1938 Pluk útočné vozby 3
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-24.09.1938 Turčianský Svätý Martin, Kasárny Milana Hodži /

Velitel:
Commander:
01.10.1937-30.10.1937 Burkoň, Antonín (podplukovník pěchoty)
30.10.1937-07.11.1937 Blecha, Josef (štábní kapitán pěchoty)
07.11.1937-09.01.1938 Burkoň, Antonín (podplukovník pěchoty)
09.01.1938-06.03.1938 Blecha, Josef (štábní kapitán pěchoty)
06.03.1938-24.09.1938 Burkoň, Antonín (podplukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1937-25.09.1938 Rota útočné vozby 11/3 /kanonová motorisovaná/
01.10.1937-25.09.1938 Rota útočné vozby 12/3 /kanonová motorisovaná/
01.10.1937-25.09.1938 Rota útočné vozby 13/3 /kanonová motorisovaná/
01.10.1937-25.09.1938 Rota útočné vozby 14/3 /kanonová motorisovaná/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920–1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/IV-prapor-kanonovy-motorisovany-pluku-utocne-vozby-3-1937-1938-t43522#172327Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/4th-Battalion-Motorised-Guns-of-the-3rd-Armoured-Regiment-t43522#172327Version : 0
MOD