Main Menu
User Menu

Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam

Vazeni uzivatele,
v ramci redakce nas napadlo, ze bychom mohli z hodnostnich skupin, ktere ted funguji jen jako ruzne pojmenovani hodnosti uzivatelu, udelat cilenejsi skupiny uzivatelu se zajmem prave o tu kterou armadu.


Jak by to fungovalo, o co vlastne jde ?


Mame dejme tomu hodnostni skupinu US Marine Corps. Ta by se zachovala, ale dostala by sveho vlastniho "admina", velitele teto armady, samozrejme z rad uzivatelu fora. Ten by si pak mohl vytvorit treba seznam vlastnich vyznamenani a mohl vyhlasovat souteze, ze rekneme "ten, kdo ze skupiny USMC napise nejzajimavejsi clanek o bojich USMC v Pacifiku, obdrzi xyz". Tim by se vyuzila naklonnost uzivatelu k te ktere skupine a zaroven by to take kladlo trochu duraz na rozsireni jejich vedomosti prave o te ktere armade. Velitel armady by si take mohl stanovit urcite podminky pro prijeti novacka do "sve" armady, ale pochopitelne takove, aby se daly splnit Wink Kazda armada by mela sve vlastni forum, kde by mohli kouti pikle a posilovat sveho armadniho ducha Very Happy Velitel by take mohl ocenovat "sve lidi" za jejich vseobecnou pomoc na foru ci www.valka.cz, protoze v soucasnosti uz je velice tezke udrzovat prehled vsech pomocniku a vsechny je spravedlive ocenovat a obdarovavat metaly Very Happy, ktere si zaslouzi ExclamationTo je jeden bod k diskusi, co vy nato ?


Druhy bod k diskusi se k tomu primo vaze. Je treba udelat revizi stavajicich hodnostnich stupnu a prehled hodnosti tady na foru pro jednotlive armady. V soukromych zpravach a emailech mi koluje uz asi deset verzi hodnosti armady Slovenske republiky a nekteri kritizuji i nepresnosti v dalsich hodnostech, chybejici obrazky a dalsi nedokonalosti stavajiciho systemu, proto TOTO je to misto, kde chci videt ne komentare typu "V armade xyz ti chybi abc", protoze to je pro me zcela neprehledne, ale


- seznam hodnosti tak, jak maji byt (a tim myslim oficialne, zadne vase domnenky a nejasne navrhy tu NECHCI videt, nehodlam se o tom zas za rok s nekym znova dohadovat a resit to Very Happy)


- pripadne presne hlaseni kde se nezobrazuje co


K tomu se vaze POCET hodnosti. V nekterych hodnostnich skupinach vam nektere hodnosti chybi proste proto, ze puvodni forum melo vytvoreno 23 hodnostnich stupnu dle poctu prispevku :


1 25 pripevku
2 50
3 100
4 125
5 150
6 200
7 250
8 300
9 350
10 400
11 500
12 600
13 750
14 1000
15 1250
16 1500
17 2000
18 5000
19 10000
20 15000
21 20000
22 25000
23 50000


a protoze uplne na zacatku byly hodnosti relativne vybalancovane (general v jedne byl generalem i v druhe armade), musely se nektere "mene dulezite" hodnosti (napr. ruzni technicti serzantove a ja nevim co jeste) vynechat. To postupne zdegenerovalo pridanim dalsich armad, z nichz nektere nemeli treba vic jak 18 hodnosti, a tak se to dostalo do soucasneho stavu.


Takze, pokud chceme predelat seznamy hodnosti tak, aby zahrnovaly VSECHNY stupne ve VSECH armadach, je treba vytvorit ty seznamy, abychom vedeli, ktera armada ma tech stupnu nejvic. Pak mame dve moznosti : bud zmenit pocty prispevku tak, aby se to tam veslo (coz bude znamenat u vetsiny armad ruzne degradace a zmeny hodnosti stavajicich uzivatelu), nebo pridanim poslednich stupnu NAD tu hranici 50 tisic prispevku, ktera je i v dlouhodobem behu v podstate nedosazitelna, je tedy otazkou, zdali by to vubec melo cenu. Tedy bud nerealne hodnosti, nebo zmena hodnosti vetsiny uzivatelu fora.A treti bod k diskusi v ramci hodnosti je navrh omezit ziskavani hodnosti pouze na faktograficka fora, tedy z nefaktografie by se pocty prispevku do hodnosti vubec nezapocitavali. I to by znamenalo (a co si budeme nahlavat, nejmene u 90% uzivatelu fora Very Happy) dost drastickou degradaci, protoze faktografie zahrnuje jen asi 50% prispevku vse ostatni by se tedy nezapocetlo. Presto to z meho pohledu zahrnuje vernejsi pohled na to, kdo tu skutecne "pracuje a tvori" a kdo se sem jen chodi bavit o pocitacovych hrach (cimz nerikam, ze je to spatne, jen by asi na zaklade toho clovek nemel mit hodnost plukovnika Very Happy)Pokud tedy mate cokoliv k soucasnemu systemu hodnostnich skupin a hodnosti, plus veci k vyse nastinenym bodum, prosim dejte vedet. Vim, ze v ramci redakce uz jsme nektere veci resily, ale ted je to verejne pro vsechny uzivatele fora, aby vyjadrili svuj nazor.


PS. Muzou existovat i takove hodnostni skupiny, kde zadna pravidla pro vstup, vyznamenani a vyse navrhovane rozsireni nebudou, kdyz si to tak "velitel" armady rozhodne Wink
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179224Verze : 0
MOD
1) Jsem pro existenci tohoto. Už jsem vypracoval základní kostru pro k.k. Landwehr ( https://www.valka.cz/viewtopic.php/t/42001 ). Je to samozřejmě ještě potřeba dopilovat. Což samozřejmě udělám, jen co bude trochu času. Jak je asi jasné, rád bych byl adminem této hodnost. skupiny.2) Hodnosti Landwehru projdu a zkontroluju. Graficky by neměl být problém. Ohledně názvů mám pocit, že tam bylo něco, co bych upravil, ale nepamatuji si to z hlavy. Kouknu na to. Se zobrazováním myslím žádný problém nebyl.


3) Jsem pro to, aby se započítávaly jen faktografické příspěvky a jen ty tedy zvyšovaly hodnost. Přijde mi divné, aby někdo, kdo aktivně plní faktografii a nediskutuje měl nižší hodnost než čistý diskutér. Pokud už tu ty hodnosti máme, tak ať jsou odrazem odvedené práce. Jinak vlastně nemají jakop pouhý odraz počtu jakýchkoliv příspěvků moc cenu, stačí se podívat na číselné vyjádření počtu příspěvků.4) I nejvyšší hodnosti by měly být dosažitelné, ale samozřejmě po třeba několika letech práce. Klidně ať dojde k hromadné degradaci. Nevidím v tom problém. Možná bude vhodné to doprovodit nějakým vysvětlovacím newsletterem - že se změnil systém získávání bodů, že hodnostní skupiny mají větší roli a tak. Že je to takovej "multi-pack" pro zlepšení orientaci mezi uživateli a tak.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179229Verze : 0
MOD
V bodech 3) a 4) souhlasím plně s RoBoTem, projdu Japonce a domluvím se ještě se Schlangem na dalším, ale na to budu mít čas až po neděli. K bodu 1) já bych rád nebyl adminem této skupiny, ale pomohu mu rád.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179236Verze : 0
MOD
já bych jenom asi nerozděloval faktografii a pokec - na odlišení aktivity už máme WarDollary a i podle statistik každý vidí, jak je kdo aktivní v kterém směru...a když už rozdělit, tak potom upravit počty příspěvků na jednotlivé hodnosti, protože dát dohromady 50000 faktografických příspěvků (ono nakonec i nefaktografických Very Happy ), to je práce na půl života...


jinak já bych se docela rád ujal Australské armády, kdyby náhodou byla vytvořena Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179245Verze : 0
Přidávat hodnosti jen za faktografii - jednoznačně pro. Standa - šak generálové se většinou stávají generály po desítkách let služby Laughing


Souvisí s tím ale můj problém - přehlásil jsem se do skupiny čs. legií, v nastavení mám Členství ve skupině - Českoslovenslé legie, britskou armádu nikoliv, a stále se mi zobrazuje britská hodnost - co sem udělal špatně?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179251Verze : 0
K prvnímu (Adminovu) bodu necítím nutnost se vyjadřovat, protože (po pravdě řečeno) tohle mi je celkem jedno. Smile


K druhému bodu - není možné, aby se některé hodnostní stupně opakovaly? Myslím tím vzít za základ armádu s nejvyšším počtem hodnostních stupňů a u armády s menším počtem by se některé hodnosti opakovaly.
Například v čs. armádě je u praporčíků 6 stupňů (rt-rtm-nrtm-pprap-prap-nprap) a v ruské jsou ve stejné skupině stupně jenom 4 (st.seržant-staršina-praporščik-st.praporščik). Takže (pokud teď jako základ použiju ČSLA) v sovětské armádě by pak byl postup (zase například) "st.seržant-staršina-staršina-praporščik-praporščik-st.praporščik). Takhle by zůstaly všechny stupně zachovány a přitom by byla zachována ekvivalence hodností jednotlivých armád.
Nevím ale jsetli je to technicky proveditelné Confused:


Ke třetímu bodu - s "povyšováním" pouze za faktografické příspěvky bych celkem souhlasil.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179255Verze : 0
MOD
to je s tim take spojene, samozrejme pokud vyresime "filozoficke" otazky nastinene vyse, muzu zpracovat obecny system hodnosti a pridat jakoukoliv dalsi armadu


co se tyka velitelovani armad, to je dobrovolne, kdo se bude chtit prihlasit, muze ji velet, za predpokladu ze tam nebude nejaky stret zajmu a bude se jednat o osobu relativne dostatecne zaslouzilou (tezko jmenuji velitelem armady novacka s dvema prispevky), jedna se totiz z casti i o rizeni "lidskych zdroju" a koordinaci prace na foru, cemuz by melo aktivni pouziti hodnostnich skupin napomoci, takze tam je nejaka zkusenost s mistnim forem potreba.


Jeste k faktografii a wardolarum, ono to jeste neni uplne stejne, bod za prispevek dostanes i v okamziku, kdy vlozis "General Pepa Novak, zalozeno behem linkovani", zatimco za tuto skutecnost dostanes "pouze" 25-30w$, takze brzy i na zaklade techto "faktografickych" prispevku muzes byt general, ale na wardolarech bude videt, ze jsou to spise kratsi prispevky, nez nejake dlouhe cintaty Very Happy neni to tedy uplne zamenitelne, a i ja preferuji tu cestu "hodnosti jen za faktografii" a "zachovani wardolaru pro dalsi ucely".


Komunikace na foru se jiste bude take resit, tohle by bylo asi vhodne spojeni, rad bych poslal nejaky obecny newsletter o tom, co vsechno forum prodelalo za toto leto, zejmena novinky typu linkator, editator, nominator a fotolinkator Very Happy, preklad do anglictiny a znovu pripomenout a vysvetlit pravidla na foru, a take poslat odkazy na nove vytvorene "navody" jak nektere casti pouzivat. K tomu budou nove armady a vyznamenani, nova redakce www.valka.cz, proste toho bude ke komunikaci docela dost Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179256Verze : 0
MOD
Kapa : nekde neco nezaparilo Very Happy


Tango : opakovani mozne je, tak to bylo de facto reseno driv, ale zas byl z nejake strany proti tomu odpor a udelalo se to tak, ze se opakuje jen posledni dosazena hodnost - proto se clovek muze stat v nekterych armadach generalem s tim poctem prispevku, ktery by mu v CSLA nestacil ani na polkovnika Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179257Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

proto se clovek muze stat v nekterych armadach generalem s tim poctem prispevku, ktery by mu v CSLA nestacil ani na polkovnika Very Happy

Kdyby na polkovnika, i na kapitána! Wink
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179259Verze : 0
MOD
Jo, tak možná šlo o to, že by se mělo NEJDŘÍV ukončit členství ve staré skupině, a teprve pak se přihlásit do nové...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179260Verze : 0
Teď jsem si trochu prošel hodnostní skupiny a asi by stálo za zvážení, zda v některých skupinách některé hodnostní stupně úplně nevypustit. Například v US Navy je dvanáct(!) praporčických stupňů a povýšení do nejnižší důstojnické hodnosti (Ensign) je v okamžiku, kdy je v US Army povýšení do nejnižší generálské hodnosti.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179263Verze : 0
MOD
Chcel by som sa opýtať, nové hodnostné skupiny už asi nebudú čo?? Navrhoval by som ešte jednu: Francúzsku cudzineckú légiu. Alebo stačia ČS légie??
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179271Verze : 0
můj názor k hodnostem...
Srovnat skupiny tedy: mužstvo a poddůstojníky, praporčíky, důstojníky a generály (maršály) tak, aby začínaly v různých armádách na stejných počtech příspěvků i za cenu degradací aprázdných míst v případě že hodnosti chybějí.
Takže po novém by bylo nutné k dosažení důstojnické hodnosti xxxx příspěvků (případně nějaké další povinnosti jako např článek) v kterékoli armádě. Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179272Verze : 0
MOD

Citace - Admin :


to je s tim take spojene, samozrejme pokud vyresime "filozoficke" otazky nastinene vyse, muzu zpracovat obecny system hodnosti a pridat jakoukoliv dalsi armaduale jo, budou, proc ne. Plati ale to, co jsem psal uz driv - pokud chcete skupinu, potrebuji od vas


- PRESNY A UPLNY seznam hodnosti dane skupiny
- VSECHNY OBRAZKY hodnosti


ne jako v minulosti, ze mi nejakej dobrak napsal "zaloz skupinu xyz, hodnosti najdes na www.zzz.cz a obrazky na guglu" Very Happy tak takhle tedy ne, soudruzi Very Happy


Tango : to je prave ta diskuse, ktera vedla k zalozeni tohoto fora ... kdyz je vynecham, bude nekdo rvat, ze ty hodnosti nejsou vsechny. Kdyz je tam dam, bude nekdo rvat, ze na polkovnika to dotahne az v dobe, kdy v armade ugandy budou vsichni uz marsolove vesmiru Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179273Verze : 0
MOD
ICE : Souhlasim, to bych take sjednotil !
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179274Verze : 0
MOD
Plně souhlasím s body 3 a 4 jak je popsal RoBoT.Nevidím jediný důvod proč bych měl být generál za to,že kecám o hokeji... Rolling Eyes
Snad by jenom stálo za úvahu zvážit jestli jsou příspěvky zadavatele v soutěží o poklad války.cz kecací nebo faktografické? (zadavatel si musel dát práci s shromažďováním údajů a někdy se tento výsledek práce objeví u nás v podobě nového příspěvku v osobnostech.)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179275Verze : 0
MOD
Soutez do faktografie mohu preradit, ale tim padem bych tam preradil i vsechny prispevky vsech soutezicich, je to tedy dvousecna zbran Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179276Verze : 0
MOD
Další věc:
faktografie vs. kecací fóra


naším cílem je dát dohromady maximum údajů
proto JEDNOZNAČNĚ PREFERUJI HODNOSTI POUZE ZA FAKTOGRAFII


pokud si chce někdo pokecat o ničem, samozřejmě může, ale nevidím smysl proč by za to měl být "odměňován" byť jen symbolicky Laughing


má to i orientační smysl...hned vidíte s kým máte do činěníSmile myslím co se týká odvedené práce


ošizen nebude, protože počet příspěvků bude mít takový jaký je reálné číslo, ale hned bude patrné o čem byly Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179288Verze : 0
MOD
I já bych byl za to, aby důstojníci začínali ve všech armádách na stejném počtun příspěvků.


Též souhlasím, že existence w$ není v rozporu se zavedením započítávání jen faktograf. příspěvků (jak ukázáno na různé odměně za prázdné forum založené během linkování a za plnohodnotný příspěvek).
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179299Verze : 0
MOD
se nějakou vzájemnou meziarmádní korelací mužstvo, poddůstojníci, důstojníci a generálové souhlasím.


k w$ a jejich vypovídajících schopnostech si vzpomínám na dva bankroty z milionových hodnot na nulu za dobu mé existence na foru, takže o této vypovídající schopnosti mám své pochyby. ale degradaci na skutečnost podle faktografie rád přistoupím.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179379Verze : 0
MOD
Ehm...vzhledem k přečtenému cítím potřebu "vyblít" se za mladé důstojníky. Takže: ono se tady řeší to, že za linkování dostane člověk w$.Jenže (kdyžtak mě opravte) nedostane náhodou člověk za takto založené téma kromě w$ nejen 1 příspěvek, který se jako faktografický počítá, ale i 1 zápis za založené téma, ergo část nároku na medaili?

Jinak ad 1.)+2.) V tom případě bych patrně musel zběhnout buď k Afrikakorpsu, nebo do některé armády africké.

A ad korelace důstojníků, praporčíků a mužstva, všemi deseti pro!

Ještě p.s.: chvíli poté: kam byste zařadili podsekci Aktuálně v sekci Války?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179404Verze : 0

Citace - ICE :

faktografie vs. kecací fóra
naším cílem je dát dohromady maximum údajů


To je sice pravda a souhlasím, ale v takovémto případě musím podotknout, že jde nejen o množství dat, ale i faktickou ověřenost... obávám se a to z mé zkušennosti si myslím dosti reálně, že pokud se zisk hodnost omezí pouze na příspěvky ve faktografii tak se tu rozmnoží příspěvky stilu sem někde slyšel, že jedna paní povídala....
osobně si myslím, že už jen proto, aby mohl někdo, kdo se chce pochlubit kamarádům, že je na válce.cz generálem (mezi náma já mohu hrdě říct, že moje faktografické tvoří většinu Mr. Green ) a aby někdo to všechno kontroloval je pitomost a není to v ničích silách

proto si myslím, že pokud oceňovat za faktografická fora, tak trochu jináč... jenže to tvoří novou otázku - jak...

no měl bych tu jeden návrh, aby se do vyšších hodností nepovyšovalo automaticky ale jednou za čas - jako na vojně (teda is myslím, moje praktická zkušennost je nulová Mr. Green )... s příhlédnutím na práci... dělal si celou dobu pilně na faktech? a když někdo mrkne na tvoje příspěvky, tak nemá prakticky výhrady? pak máš nárok být pvýšen, když ne, tak si počkej a snaž se víc
jenže zase je tu druhá věc.. kto to bude dělat a kontrolovat.....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179423Verze : 0
2 chinook:


Takové příspěvky odstraní bez milosti moderátoři SmileManuální povyšování - to by musel být někdo vyčleněn jen na to. Jinak řečeno, bylo by to moc časově náročné. Jen udělat seznam udělených vyznamenání, jak jistě potvrdí Schlange, je náročné, natož ještě takhle úřadovat hodnosti. Jen ať počítá počítač, šak od toho je Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179430Verze : 0
MOD
já to myslel tak, že by to počítač počítal ale udělovalo by se jednou za čas a podle určitých kritéríí (třeba určité množství příspěvků a pritom ještě určité množství faktograf. příspěvků)... ale máš pravdu, někdo by to musel dělat...a to je práce navíc

ad to moje ohledně tech nepravých příspěvků, sice moderátoři je bez milosti odstraní, ale nejdřív musí někam jít, najít si k tomu něco, a alespoNˇtrochu ověřit...protože ne všechno vypadá na první pohled jako vycucané z prstu

a kdyby se zavedlo povyšování jen za faktografii tak možná to bude dost skeptiké konstatování ale předpokládal bych nárůst těch nepravdivých témat 2x-3x, možná víc...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179433Verze : 0
to chinook


1. neměl bych z toho přehnané obavy
-vzhledem k povinnosti uvádět zdroje se značně snížilo nebezpečí příspěvků pofidérní kvality
-každé fórum má svého moderátora, a počet lidí, kteří přispívají je poměrně omezený
-netvrdím, že procházím úplně všechno, ale pokud se objeví, někdo koho jsem nikdy neviděl, přistupuji k němu poměrně opatrně, zvlášť když se snaží podsunout nějaká senzační tvrzení
-pokud se na fóru objeví někdo kdo vpisuje věty typu, někde jsem slyšel a následuje totální nesmysl koleduje si poměrně úspěšně o nežádoucí pozornost...domluva, žlutá karta, výstraha, popravčí četa


2. už jsem to naznačil v předchozím příspěvku...tvoje řešení je použitelné částečně, aby jsme se z toho nezbláznili Rolling Eyes


-vycházím z toho že v armádě se také nepovyšuje automaticky, ale na to aby se člověk stal NCO (praporčík), důstojníkem nebo generálem jsou stanovená kritéria (vzdělání, praxe, bojové zásluhy, zkušenosti...)


-když se kouknu na počty lidí v jednotlivých hodnostech tak bych to poupravil takto:


-mužstva (do seržanta včetně je moc)...navrhuji neřešit, povyšovat automaticky


-potenciálních čekatelů na první praporčickou hodnost je do 20
...doporučil bych nějakou drobnou podmínku, např minimální jednorázový zisk WD (jinými slovy ucelenější příspěvek), pokud to jde nějak automaticky sledovat a žádost o povýšení, jinak bez nároku


-potenciálních čekatelů na první důstojnickou hodnost je do 10
...doporučuji nějaké prokazatelnější zásluhy (padlo tu článek, byla by možnost přidělit nějakou rutinní práci při vkládání) a opět žádost o zařazení mezi důstojníky


-pokud se udělá korelace nebude čekatelů na generála víc než jednotlivci
podmínky libovolně, přiměřeně obtížné


v rámci hodnostních skupin by se povyšovalo automaticky za počet příspěvků
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179437Verze : 0
MOD
Bylo zavedeno povinné uvádění zdrojů ve faktografii, takže takové příspěvky typu JPP jsou snadno odhalitelné. Jinak bych podtrhl, že by jak říká chinook nemělo jít jen o kvantitu, ale i o kvalitu. To je ovšem hůře měřitelné (nejde to mechanicky), a tak se to raději nechává stranou. S tím nesouhlasím, ale to je tak to jediné co s tím můžu dělat, protože žádný konstruktivní návrh mě nenapadá Sad
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179438Verze : 0
Ice napsal: "v rámci hodnostních skupin by se povyšovalo automaticky za počet příspěvků"


Ehm. Teď nechápu, co chtěl básník říci. Každý uživatel přeci bude mít nadále jen jednu hodnost. Tedy ne tak, že bude nějak generelně válkařsky čekat na důstojnickou hodnost a zároveň již bude třeba u US Army generálem. Takže ne že v rámci hodnost. skupin se to bude dělat automaticky a jinde (kde jinde ?) ručně. Jak řikám, asi úplně nechápu, co jsi chtěl tímto říci.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179439Verze : 0
MOD
Ok takže příklad:


od vojína po seržanta by jsi šel automaticky


kriteria na povýšení do první praporčické hodnosti v kterékoli armádě:


xxx příspěvků a alespoň jeden příspěvek v rozsahu xxx VD (důkaz toho, že to není sbírka holých vět)


splňuješ? žádost o povýšeni a po schválení je z tebe (technical sergeant, rotný nebo nevím co)


za další příspěvky jedeš automaticky po poslední praporčickou hodnost


chceš být důstojník? OK.


xxx příspěvků
xx článků
zpracování nějakého tématu, kontrola dat...cokoli
toho člověka už určitě budeme znát a vědět co od něho můžeme čekat


žádost o povýšení na důstojníka a klasický proces:)


a pro šťouraly...tak jako v armádě může existovat mimořádné povýšení na důstojníka na návrh moderátora za skutečně mimořádné zásluhy Smile


atd.
je to jasnější?? Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179442Verze : 0
MOD
Jestliže se tu tolik preferuje faktografie, pak by bylo nejlépe zrušit všechny kecací fóra, čímž by byl problém za co udělovat hodnosti vyřešen.
Asi budu jeden z mála, ale jsem pro udělování hodností i za kecání. Pokud pomineme offtopic, i v kecacích forech je spousta důležitých údajů, které vyžádují od autora určitou erudovanost a často se v kecačkách řeší detaily, které by zbytečně zatížily faktografii.
Možná by šlo faktografii přisoudit větší váhu a udělat poměr ke kecacím (1:2, nabo 1:3), ale zachovat přidělování i za kecačky - faktografii mohou velitelé ocenit vyznamenáním.


K počtu hodností - spíše bych se přikláněl ke snížení počtu hodností (třeba na 20) a některé vynechat, než hodnosti vymýšlet či dablovat. Taky by to umožnilo srovnat hodnostní skupiny...


A poslední poznámka - to že někdo používá hodnosti konkrétní armády nemusí znamenat, že je zažraný do dané problematiky, ale že se mu dané hodnosti líbí. Mou doménou se stávají USA, ale jejich hodnosti mi nesedí a uvažoval jsem o České armádě. A třeba USA mají několik armádních skupin, jakou si pak vybrat, když mě zajímájí USA ve II. sv. válce bez ohledu zda jde o pozemní, námořní či leteckou armádu. S něčím takovým se v navrhovaném systému nepočítá. Nebylo by lepší uvažovat o armádách (resp. svazcích se společným velitelem) podle zemí či problematiky, než podle hodnostních řad?
A nebo to úplně otočit - určit tématické či "národnostní" skupiny a každý ať se přihlásí pod tu skupinu (velitele), která jeho zaměření nejlépe vyhovuje, Příslušnost ke skupině by byla vyjádřena společným znakem (heslem, barvou), bez ohledu na to, které šarže používá.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179450Verze : 0
hm to se sice řeší, ale poněkud jinak než na faktografických fórech, je tam spousta balastu.


Pokud se tam objeví nějaký zajímavý údaj (fotka) je dotyčný většinou vyzván aby si příspěvek xxxxx přeložil na faktografické fórum a tím je to vyřešeno.


Co se týká počtu je to jednoduché:
- půjde se podle nejvyššího počtu hodností
- pokud armáda danou hodnost nemá tak prostě dotyčný bude déle například 2nd Lieutenant
-vstupy do hodnostních skupin se srovnají takže nedojde k dramatickým disproporcím (ensign/generál) a hranice budou jasně vymezené
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179465Verze : 0
MOD
Vzhledem k tomu, že jsem zatím znám jen jako notorický kverulant a kazič, tak zdůrazňuji svůj plný souhlas s páně Achardovým řešením, a to co se týče jak společných tematických okruhů (nepovinných, které bych konstruoval jako skutečně expertní expertní skupiny - dostal by se do nich jen ten, který by prokázal skutečné znalosti v daném oboru) tak i třeba zachování počítání kecacích příspěvků,a to klidně v poměru. Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179471Verze : 0

Citace - Achard :

Jestliže se tu tolik preferuje faktografie, pak by bylo nejlépe zrušit všechny kecací fóra, čímž by byl problém za co udělovat hodnosti vyřešen.

A poslední poznámka - to že někdo používá hodnosti konkrétní armády nemusí znamenat, že je zažraný do dané problematiky, ale že se mu dané hodnosti líbí. Mou doménou se stávají USA, ale jejich hodnosti mi nesedí a uvažoval jsem o České armádě.


Kecacie fóra je škoda zrušovať, pretože veľakrát pritiahnu ľudí, ktorí sa neskôr zapoja do faktografie. Viem o čom hovorím, je to presne môj prípad Very Happy . Nakoniec, veď aj toto je v podstate kecacie fórum Laughing

Ak sú v kecacom fóre zaujímavé info tak väčšinou moderátor ich odtiaľ vypichne a vytvorí z nich faktografické, takže v tom nie je problém.

Podpisujem sa pod tie hodnosti. Tiež som zažraný viac do ruskej armády ale hodnosť by som ruskú nechcel. Rovnako je na tom napr. "zakladateľ RAF" Very Happy Zbycho, ktorý má hodnosť nemeckú. Preto si myslím, že Achardov nápad má niečo do seba.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179473Verze : 0
MOD
Tak s adminovými čtyřmi body bych vcelku souhlasil (i s udělováním bodů jen za faktografii protože se většinou pohybuji tam a plkám jen málo Very Happy ). Jedinou poznámku nebo spíše dotaz bych měl k těm řízením hodností a oceňování. Mám jako patriot hodnost československého letectva ale většinou se zjevuji v sekci Sovětsko-Ruských letadel z nichž mnoho sloužilo u nás. Jak by se to hodnotilo v tomto případě (nejde jen o mě ale drtivá většina písařů ve faktografii takto přeskakuje)?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179474Verze : 0
Rušit kecací fóra nemá smysl...i já mám pár takových, která vznikla spíše pro zábavu, než po hladu po seriózních informacích (foto týdne apod.)


co se týká volby hodností jsem za volnost, já jsem to moc neměnil, tuším akorát US Army za USAF, ale třeba se mi to časem okouká
a u sebe rozhodně nevím ke které skupině bych se přiřadil jako expert:)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179475Verze : 0
MOD
Ooops.Tak koukám že Panzer byl rychlejší.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179476Verze : 0
Ještě ad "nové expertní skupiny", dyk by nebyly a ani by nemohly být povinné (na to myslím narážel ICE) Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179477Verze : 0
k těm expertním skupinám... no myslím, že už se tu za dobu mojí přítomnosti jednou něco podobného objevilo, ikdyž už si nepamatuji jaké byly podmínky expertění Mr. Green


aparopo, já asi nebudu expertem krom bordelu na nic Mr. Green
páč mám poslední dobou nějak duto a nepamatuju si ani zlomek toho, co jsem tu do fakt.for napsal a co nenajdu, to nemám
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179490Verze : 0
Já jsem to spíše pochopil tak, že nejde tolik o expertní skupiny, ale o to rozdělit účastníky do skupin a dát jim šéfa, který se o ně bude starat místo admina. Prostě rozděl a panuj... Smile
Jde o to rozdělit nás podle nějakého klíče a jako nejlepší se hodí expertní skupiny, ale jestli příjdete někdo na lepší...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179492Verze : 0
chinook:Právě na to teď nedávno několik adminů žehralo, že podmínky expertění nebyly veškeré žádné a proto se do těch skupin hlásili i takoví dovedové co o problematice prd věděli. Teď bych tu ideu expertních skupin vzkřísil, ale byl by zápřah vědomosti dotyčného opravdu "vyzkoušet". Osobně bych taky navrhl kritérium xxx příspěvků na téma yyy plus zzz článků, nebo něco tímhle směrem Smile
Achard:To jo, ale jsem proti tomu, aby hodnost předurčovala oblast působení. To bych pak byl nucen přestoupit do Ugandské armády, což se mi ani trochu nechce.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179493Verze : 0
admin kdesi písal, že expertné skupiny zrušil, pretože sa tam hlásili ľudia, ktorí boli experti iba ak rečami Very Happy a členstvo v takejto skupine sa v podstate sprofanovalo.

Myslím si však, že by opätovné zavedenie expertných skupín riešilo problém ľudí ako som napr. ja , ktorí chcú byť príslušníkmi konkrétnej armády (hoc i tak hnusnej ako Heer Very Happy ) a pritom sa cítia byť doma v inej oblasti (napr. v sov. letectve, ako ja Very Happy)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179494Verze : 0
MOD
Achard : hmm pěkné,ale myslím, že bude dost těžké zaškatulkovat lidi....

když se podívám na svůj případ, sice trochu jak je již mým zvykem trochu netradiční, tak já prostě píšu, všude, kde mám co říct, a k čemu něco mám a mohu si to ověřit, většinou - a to od vojenského automatu na kávu přes lodě, ponorky, osobnosti, techniku až po známky Mr. Green

a co se lidmi mě podobnými... ale v zásadě se mi to jeví jako dobrý nápad Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179495Verze : 0
Zasejc z toho není potřeba dělat kovbojku, berme to s rozumem. Základní členění fora je na jednotlivé sekce - Technika, Osobnosti, Jednotky atd. Ty hodnost. skupiny jsou hlavně jakési okořenění s cílem přitáhnout více lidí a též doufat, že pokud se to nějak víc rozšíří, že to přiměje lidi více přispívat, především o věcech dotýkajících se té armády, jejíž jsou členy (jakási odezva toho virtuálního esprit de corps).


Expertní skupiny se neosvědčily, neměli v podstatě žádný ohlas ani význam (nešlo tedy jen o to, že se tam hlásil kdekdo, ale i o to, že to mělo prakticky nulový význam). Proč kráčet znovu do stejné řeky. Osobně bych se znova do žádné takové skupiny asi ani nehlásil. Bylo to zbytečné a očekávám, že by to opět bylo bezvýznamné.


Rušit diskuse je nesmysl. Semtam přitáhnou lidi, semtam se tam objeví leccos zajímavého. Diskusní sekce jsou čas od času pročištěny - odsunem neaktuálních diskusí do Archivu.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179498Verze : 0
MOD
to RoBoT:Já vím, že už se jednou neosvědčily, ale nám se moc nelíbí ten nápad že by přijetí hodnostní skupiny determinovalo lidi k psaní příspěvků na téma oné skupiny...jinak za mě víceméně všechno řekl Panzer Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179505Verze : 0
Knize.Vladivoj: kdyŤ to je s prominutím pitomost když dělám do lodí a ponorek nebudu každej den střídat podle posledního příspěvku hodnost US Navy, Kriegsmarie a podobně

ROBOT:pravda... pravda
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179508Verze : 0
Však by po tobě nikdo nechtěl, abyses přehlašoval z jedné hodnosti či expertní skupiny do druhé, jednoduše bysis nechal hodnost jakou chceš a ve tvém případě byses asi do žádné skupiny nehlásil.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179509Verze : 0
Jak determinovalo ? Řikám, žádná kovbojka. Nikdo nikomu přeci nezakazuje psát o jiných věcech, než o těch týkajících se dané skupiny a zároveň tě nikdo přeci nebude nahánět, aby si psal hlavně o věcech dané skupiny nebo tě vyhazovat ze skupiny za příliš malé procento příspěvků na dané téma.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179511Verze : 0
MOD
Navíc mnohé části fóra jsou již téměř plné (konkrétně seznamy techniky a zbraní) a přidávání nových diskusních fór proto jde dosti pomalu (nikoli nových informací).Eliminovat někoho jen proto že dané fórum jej již z hlediska uživatele plné (nemá k němu další informace) je blbost a spíše demotivující aspekt.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179513Verze : 0
Mám dojem, že se do toho začínáme zamotávat.
Pokusím se sepsat to, čemu pracovně říkáme expertní skupiny


účel: odlehčit adminovi, předat pravomoci "velitelům", kteří se budou starat, moderovat a vyhodnocovat.


možnosti řešení vidím dvě:


1. skupiny založené na lidech - každý velitel bude mít svou jmenovitou skupinu "vojáků", o které se bude starat.¨
Výhoda: přehled o činnosti jednotlivých osob, komplexní hodnocení, veškeré vyhodnocení osoby najednou. Lze adminovi předávat návrhy na komplexní řešení
Nevýhoda: : velitel musí své vojky hledat a hlídat v různých tématech, vojáci se musí na začátku buď nahlásit ke svému veliteli, nebo mu být přidělěni (dochází tak k rozdělení do skupin, princip experních skupin)


2. skupiny podle jednotlivých fór - každý velitel odpovídá pouze za přidělené fórum, hlídá a vyhodnocuje pouze účastníky tohoto fóra
výhoda: vše po kupě, hlída si oblast, které rozumí (předpokládáme, že velitel spravuje auditko, které mu sedne), nejsou třeba žádné skupiny.
nevýhody hodnocení a návrhy jsou pouze za určitou část auditka, musí se spojit výsledky od všech velitelů, aby se dal dohromady obraz vojáka, není komplexní výsledek (někdo musí zkompletovat údaje a vyhodnotit je. )


V tuto chvíli mi druhé řešení připadá jako lepší, pokuste se někdo najít další...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179517Verze : 0
Přikláním se k Archadově variantě číslo 2 doplněné ještě o jakousi "radu starších" (a la popravčí četa), která bude výsledky předávané moderátory vyhodnocovat a na základě nich předávat Adminovi listinu navrhů na vyznamenání či ocenění včetně zdůvodnění.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179521Verze : 0
Achard: To čo píšeš funguje - za každú hodnostnú skupinu je určený moderátor (administrátor), ktorý zabezpečuje sledovanie svojich ovečiek. Nakoľko ich ale bolo málo, od začiatku júla (červenca) nás admin vyzval, aby sa mu nahlásili dobrovoľníci, ktorí by toto v jednotlivých armádach robili (a odbremenili stávajúcich veliteľov, ktorí sú veliteľmi vo viacerých armádach).


Ďalej: za každé fórum je určený zodpovedný moderátor (moderátori), ktorý si vyhodnocuje príspevky vo svojich témach a udeľuje návrhy najlepším prispievateľom (priznám sa doteraz som tak neurobil, ale v mojich prioritných moderátorských oblastiach (PVO, spoj. technika) až tak veľa expertných príspevkov nebolo), do fór môže prispievať každý, takže nevidím dôvod vytvárať samostatnú skupinu napríkald pre lode, tanky, je tu veľa ľudí, ktorí prispievajú všade, kde by si ich zaradil?
Z tejto debaty som vydedukoval niekoľko vecí, takže sa k nim vyjadrím:


1. dôstojnícke hodnosti - súhlasím aby udelenie prvej dôstojníckej hodnosti bolo vo všetkých armádach viazané na rovnaký počet príspevkov, aj za cenu opakovania niektorých nižších hodností (toto som navrhol aj do hodností OS SR, ktoré som prednedávnom zaslal adminovi - upozorňujem že k návrhu týchto hodností som nechal prebehnúť aj verejnú diskusiu s obrovským záujmom - zapojil sa koba, slimo a myslím wade, nikto ďalší sa nevyjadril, kdo mlčí, ten súhlasí).


2. Ďalšia podmienka na povýšenie do prvej dôstojníckej hodnosti - súhlasím , pokiaľ niekto získa potrebných 500 (750, 1000) príspevkov na povýšenie, tak zvládne aj nejaký ten článok (2,3...). Kto bude rozhodovať o prijatí do dôstojníkej hodnosti - veliteľ danej hodnostnej skupiny, alebo komisia (som za komisiu z viacerých hodnostných skupín).


3. mimoriadne povýšenie - nesúhlasím, ocenenia za mimoriadnu prácu sa riešia vyznamenaniami, k tomu myslím budú určené aj tie "rezortné vyznamenania".


4. podmienka vstupu do práporčíckych hodností - v globále nesúhlasím. Koľko práporčíckych hodností majú jednotlivé armády a od akých hodností?. Dá sa to zjednotiť? Sú takéto hodnosti zavedené vo všetkých armádach? Ale môže sa to stanoviť ako podmienka v jednotlivých armádach - a o povýšení by potom mal rozhodovať veliteľ danej hodnostnej skupiny.


5. Expertné skupiny - aká by bola ich úloha? To mi nie je jasné. Ak sa doteraz neosvedčili, tak načo ich znovu vytvárať a o pol roka zisťovať kde ktorý expert je? Tí čo pravidelne prispievajú tak majú prehľad kdo je odborník načo. Pre nováčikov a ostatných sú určení moderátori, ktorí by mali prípadné problémy riešiť a nasmerovať dotyčných správne. Na kontrolu príspevkov sú zas určení moderátori. Ak sa mi niečo na príspevku nezdá, tak nato dotyčného upozorním v príspevku, skôr či neskôr nato niekto zareaguje a buď dôjde k náprave, alebo boli údaje správne a ja ako moderátor som sa pomýlil.


P.S. neviem koľko veliteľov sa prihlásilo, ja som sa prihlásil (teda bol som nominovaný niekoľkými dôstojníkmi a generálom OS SR) ako veliteľ hodnostnej skupiny OS SR....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179531Verze : 0
MOD
2Buko


je to hrozně jednoduché praporčické, NCO nebo jakkkoli jinak označená skupina hodností odlišuje vojáky, kteří nejsou mužstvo....tedy
vojáky nosící hodnost vojín-seržant,prostě po 3 frčky.....a ještě nejsou důstojníci (tedy vše mezi seržantem a poručíkem)


-feldveblové, šikovatelé, strážmistři, rotmistři, štábní seržanti, warrant officeři a nevím jak se to všechno jmenuje jsou v každé normální armádě (nevím z hlavy jak jsou na tom Zuluové, ale to nás asi netrápíSmile Smile Smile )


zbytek by byl stejný jako u důstojníků
-stejná lajna pro vstup
-v rámci hodnostní skupiny postup automaticky
-náhrada chybějících hodností duplikátem jiné


výhoda...jde o nové, takže takhle dříve pochopí jak to funguje a že nic není zadarmo:)


znáš to s tím ohýbáním proutku SmileSmileSmile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179542Verze : 0
MOD
Buko,snad jen k bodu 2. Jsem též pro aby posun k důstojnické hodnosti (respektive povolení v pokračování hodnostní řady) záviselo na komisi nestranných (potom ale zůstává otázka kdo to bude sledovat a vybírat adepty před komisi). Nepodmiňoval bych to ale zveřejněnými články. Myslím že je velký rozdíl mezi klasickým psaným článkem než například článkem z fotogalerie a každý by měl mít při rozhodování jinou váhu (stejně tak by bylo nutné zohlednit délku,autentičnost apod).
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179551Verze : 0
ICE - veď práve - u dôstojníkov je jasné že prvá dôstojnícka hodnosť je poručík, prípadne podporučík.... a ich počet je zhruba u každej armády rovnaký (nižší 3-4, vyšší 3, generáli 3-4...). U práporčíkov je problém - u OS SR - 3 hodnosti, v ČSĽA 6 hodností. Neviem ako to bolo v armáde ČSR, ako je to v súčasnej AČR (práporčíci sú stále od rotného, alebo až od podpráporčíka?).


Ak sa toto vyrieši a budeme mať jasne rozdelný zbor mužstvo a poddôstojníci (napr.8 - 10 hodností), práporčíkov (napr. 3 - 4 hodnosti) a dôstojníkov (zvyšok) - tak potom by to nemal byť problém....Darkfold: články som tam napísal preto, lebo podobná diskusia sa už na fóru viedla začiatkom prázdnin - sú to myslené aj články- nominované príspevky z fóra na www.valka.cz . Ak niekto založí 750 prázdnych fór, len s dvoma, troma vetami bez ďalšej nadväznosti si podľa mňa nezaslúži byť dôstojníkom valka.cz. Ale podmienky na vstup by sa stanovili asi širšie.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179553Verze : 0
MOD
Trochu jsem to upřesnil, aby to bylo úplně jasnéSmile
záměrně jsem se vyhnul jemnějšímu dělení na poddůstojníky tak jak to bylo chápané v AČR (svobodník - četař) protože to už je příliš komplikované


a co se týká mimořádného povyšování...neměl jsem na mysli přeskakování hodností, ale to aby se ošetřil tento extrém (vymýšlím si:))


někdo 5 let poctivě pracuje na plnění faktograf fór, kvalitních příspěvků má do aleluja, ale článek (např) nenapíše protože .... nevím proč, důvodů může mít milion


takže by si zasloužil otevřít vrátka k dalšímu postupu:)


nemyslím že bytěch případů bylo nějak dramaticky moc, a jak to znám stejně by se to tak dohodlo na nějakém srazu:)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179562Verze : 0
MOD
2 Achard:


U varianty 1 nechápu smysl a nevěřím v proveditelnost


Varianta 2 již v podstatě funguje - každá sekce má moderátora/moderátory, kteří se o ní starají a zodpovídají za ní; rozsáhlejší sekce mají i administrátora, který zabezpečuje věci, které nemůže moderátor a musel by je jinak dělat sám Admin (např. zakládání nových podsekcí a tak).2 buko1, ICE:


Ty poddůstojnické, rotmistrovské, praporčické hodnosti bych takhle zbytečně moc nekomplikoval - zas aby to nebylo příliš složité a tím pádem user-non-friendly Smile . Tam bych to nechal podmíněné jen standardně počtem příspěvků - vzhledem k tomu, že příspěvky by se počítaly jen za faktografii, tak by bylo zajištěné, že to není zadarmo.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179564Verze : 0
MOD
komplikované to není, pokud v tom hnidopišsky nešťouráš Smile ... je to na margo jedné debaty o nedostatku článkůSmile


ostatně ve škole musíš taky napsat diplomku nebo nějakou seminárku i když se ti třeba zrovna nechce:)


ale je to na posouzení
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179568Verze : 0
MOD
Ja by som svojou troskou prispel do mlyna a pridal by som sa k Achardovi a Panzerovi. Myslim, ze by sa mali zapocitavat aj prispevky z nefaktografickych for, ale mali by mat ovela nizsiu hodnotu ako tie faktograficke (delit ich cislom 4, ci 5 a desatinky neriesit ale zaokruhlovat smerom nadol). Ak by dakto mal povedzme 1000 prispevkov ale iba 200 vo faktografii, system by to vyhodnotil ako CELKOVO 360 (800NEFAKT/5+200FAKT) alebo 400 (800NEFAKT /4+200FAKT) prispevkov. Myslim, ze aj nefaktografia ci dokonca offtopic vyjadruje prispievatelov aktivny zaujem o nieco.
Pripadne by to system zobrazoval ako pocet faktografickych prispevkov ale niekde za lomitkom ci v zatvorke by bol zobrazeny aj pocet prispevkov celkovo.


A co sa tyka hodnostnych skupin... Nebolo by na zamyslenie aj znizenie ich poctu? Databaze a systemu je to asi jedno (ci je vela,ci malo) ale myslim, ze by to prispelo k sprehladneniu veci okolo hodnosti... Mne sa celkom paci, ze ich tu je dost ale niektore maju clenov ako safranu, ci boli dokonca aj bez clenov. Zavedenie nejakych dodatocnych (praca navyse, clanok,...) podmienok pre hodnostny postup je podla mna dobry napad a vcelku suhlasim s Bukom, kludne to moze byt aj prisnejsie. Ak dakto nenapise priamo clanok, tak je pravdepodobne, ze skor ci neskor daco "dlhsie" aj tak vyprodukuje a ak sa to nominuje, tak sa to ocitne aj na valke ako clanok a bude po straostiach... Aj moj clanok o Merkave 4 je aj na valke ako clanok a povodne som ho pisal "iba" na forum. Zaroven dakujem za nominaciu Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179582Verze : 0
To není špatný nápad. Měl bych ale ještě trochu kacířštější myšlenku. Co takhle převést některé plkací sekce na faktografické? Mám namysli především skupinu Knihy ve které je velký počet knih především historicko-technického charakteru a jejich recenze a hodnocení lze brát taky jako faktografii.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179588Verze : 0
jen malou poznámku, členství v jedné hodnostní skupině přeci neznamená povinnost přispívat pouze k tomuto tématu - svoboda projevu přispívat kam se mi zlíbí tím jinak neutrpí.
a jestli se stanoví nějaký počet příspěvků na dané téma jako podmínka pro vstup do dané hodnostní skupiny bude už záležet hlavně na veliteli dané armády.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179597Verze : 0
ad Darkfoldov prispevok...


Knihy, pripadne mozno aj ine sekcie by naozaj mohli byt radene mozno aspon ciastocne (co tak iny pomer prispevkov ako cista faktografia) do faktografie... Ide mi najma o to, ze aj recenzia ci nazor na danu knihu (naozory samozrejme mozu byt protichodne) moze pomoct zaujemcovi o kupu knihy ci motivovat k jej ne/precitaniu.


Samozrejme negativum je to, ze isto sa sem tam (mozno aj casto) niekto nezdrzi a budu tam rozne dabaty o tom ci ktorom citate, postave, chybe fotke... Ale aj toto moze byt v konecnom dosledku na nieco dobre...

Dalsia vec by bol problem s tym, ze kam spadaju debaty ako je napr. tato...?
Faktografia to isto nie je, na druhej strane to nie je offtopic ako napr. hokej, futbal, ci daky serial v TV...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179599Verze : 0
Mišo:
Podľa návrhov spred dvoch mesiacov mali hodnostné skupiny združovať členov so záujmom o určitú armádu. takže ak je tu niekdo so záujmom o Ugandu a niečo k tomu doplní, tak prečo by nemal mať svoju skupinu (aj keď jednočlennú)?. K rozvoju informácií k danej armáde sa navrhovalo aj doplnenie vyznamenaní o špecifické vyznamenania daných armád, udeľované za prácu na príspevkoch týkajúcich sa daných štátov. Toto samozrejme nikomu nazakazuje prispievať aj inde a dokonca získavať aj vyznamenania iných armád. Viac na hodnostní skupiny
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179604Verze : 0
MOD
to Buko
Beriem. Bol to iba navrh na pokus o sprehladnenie hodnosti....
Ja som tiez clenom hodnostnej skupiny Slovenskej armady. Ale ani nie tak zo zaujmu ako skor koli tomu, ze sa povazujem za Slovaka. Zaujem mam viac menej o vsetko a tak aj sem tam napisem nieco aj inam ako do offtopicu Smile
Konkretne o Slovenskej armade toho viem hanebne malo a nenapisal som o nej este ani ciarku. Hadam to casom napravim...


A k rezortnym vyznamenaniam... Preco nie. Je to sice slusna praca navyse, ale na druhej strane je to zaujimave aj pekne..., ak sa na to niekto podujme... Ja nie som proti len o tom nic neviem a tak mi ani neprislusi do toho kecat.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179608Verze : 0
Miso: v hodnostnej skupine OS SR nejde len o armádu. Ide aj o osobnosti, históriu konfliktov, rôzne zaujímavosti o slovensku od čias Veľkej Moravy (Samovej ríše) až dodnes.....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179616Verze : 0
MOD
Přiznám se, že se mi myšlenka rezortních vyznamenání nezamlouvá. Vytváříme tím metály II. řádu.
Co kdyby velitelé mohli navrhnout určitý počet tématických vyznamení, které by však byla vedená jako řádná.
Pro pochopení - existuje vyznamenání za osvobození Prahy či dobytí Berlína. Toto vyznamenání dostali ti, co se těchto operací účastnili. Velitelé by mohli navrhnout třeba "vyznamenání za zásluhu o americké námořnictvo" či řád zákopových bojů" jehož nositelé by museli prokázat (a to by hodnotil velitel či "komise"), že dané oblasti rozumí či na ní spolupracují. Nebyl by to řád nárokový, ale záslužný (vedomostní).


Já jsem Adminovi v srpnu posílal zprávu (a stále se mi hlásí jako nevyzvednutá Sad ) kdy jsem navrhoval, jak "odměnit" znalost či práci v určitém odvětví. Je na Adminovi, aby návrh posoudil a tak ho zde nebudu prezentovat.


A poslední poznámka - zatím se uvažuje o tom, že hodnostní skupiny budou mít tolik hodností jako ta s nejvyšším počtem šarží a ostatní se dorovnají. Já bych to otočil - najít skupinu s nejnižším počtem a ostatní přizpůsobil. Je vždycky lepší ubírat než přidávat. Navíc mi vadí, že někde by byla jedna hodnost na dvojnásobek příspěvků, připadá mi to nespavedlivé. Ať všichni na stejnou hodnost čekají stejně. Je lépe nějakou hodnosti vynechat, než je opakovat...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179620Verze : 0
Pratele, prosim zastavte debatu, bude mi chvili trvat sepsat odpovedi na ty 4 stranky diskuse, dejte mi trochu casu, ale dokazu vam vse myslim si objasnit a vetsinu teto diskuse zastavit.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179621Verze : 0
MOD
Takze


1) ruseni kecacich for a tato fora obecne - rusit se nebudou, byt nam tu obcas vadi nebo se tam rozjizdeji diskuse na hranici pravidel a obcas nam take zabiraji cas. Jak uz tu padlo, maji svuj smysl, obcas se tam vytribi nejaka fakta nebo myslenky, obcas nam to pomaha nabirat dalsi lidi, obcas nam to dava sanci si ulevit a odreagovat se na foru valky, i o nevalecnych vecech, protoze ja osobne treba uz ani nikam jinam diskutovat nechodim, nemam proc - tady mam vse, hudbu, knizky, sport, politiku, navic s prateli, se kterymi se znam. I proto maji tato fora smysl. Na druhou stranu si nemyslim, ze by melo byt toto povidani nejak honorovano hodnostmi, a to ani v nejakem pomeru. O tom, jestli tu a tam nekterou sekci nedat mezi faktografii, rikam proc ne, ale to uz je trochu mimo tuto diskusi.2) expertni skupiny. to uz tu bylo, a nefungovalo to. Do skupin se mnohdy hlasili lide, kteri sice vedeli o jedne casti, ale nic o vsech ostatnich (typicky treba expert WW2, vetsina byla odborniky treba na nemeckou armadu, ale o bojich v Asii nevedeli treba vubec nic). Tedy nutne by to vedlo k nejakemu "schvalovacimu vyboru" a "overovani zadosti" a podobne, a to ja nechci. Neplni to ucel a vede to akorat k byrokracii a dalsimu zatezovani tech, kteri tu ted pracuji a moderuji.


3) smysl hodnosti ruznych armad. Bylo tu nekolikrat nastineno nejake "nuceni" psani prispevku o te ktere armade, do ktere patrite, vubec nechapu proc to sem motate Very Happy Nuti vas snad nekdo k necemu ted ? Hodnosti opravdu beru jako ZPESTRENI, ale VETSINOU to funguje tak, ze se do nemecke armady budou hlasit ti, kteri se o ni zajimaji, stejne tak do US Navy a tak dale. OBCAS NE, obcas se tam lide hlasi, protoze ta armada ma hezky vylozky, nebo ja nevim proc, A TAK TO TAKY ZUSTANE, ale cela ta myslenka vedla k dvema vecem :


jak uz tu padlo, po "odborne" strance tu na jednotlive sekce dohlizeji jejich moderatori. je ale mimo lidske sily me jako Admina sledovat VSECHNY prispevky VSECH autoru a nejak je hodnotit. ocekaval bych tedy od moderatoru, ze budou sledovat deni ve svych sekcich a trochu mi pomahat s "rizenim lidskych zdroju" Smile, tedy zejmena odmenovanim. Odmenovani je tu dvoji. nemame zadne penize, nerozdavame nic jineho, nez hodnosti, a medaile. hodnosti jsem schopen delat nejakym systemem, dle poctu prispevku, clanku a podobne, ale medaile, to se zaklada na KVALITE, nikoliv na KVANTITE, byt nektere medaile jsou i podle poctu. Moderatori tedy mohou navrhovat na konci kazdeho ctvrtleti ty aktivni jedince ze svych sekci, na ruzne metaly. Vznik "armad" by vedl k tomu, ze by


a) vznikla struktura "nizsich" velitelu, kteri by mohli vytvaret urcitou "revnivost" a "soutezivost" mezi armadami navzajem, s cilem dostat z uzivatelu vic clanku a vic prispevku. Soutezivost tomu vzdy pomaha, podivejte se na nasi soutez o poklad valka.cz ...


b) tito velitele by disponovali urcitou sadou svych vlastnich radu (a JAKE a ZA CO tyto rady budou, je mi uplne FUK, kdyz si date medaile za to, ze dana armada se tu vzdy v sest vecer sejde cela, a po 50 setkanich dostane kazdy clen medaili, tak jo, me je to fakt jedno Wink ), kterymi by odmenovali jak SVOJE vojaky a cleny svych skupin, tak vojaky OSTATNICH ARMAD, kteri by se treba zapojili do souteze vyhlasene touto armadou (priklad - armada USMC vyhlasi soutez o clanky o marinacich ve Vietnamu a prispeje treba Kapa - Legionar, za coz dostane od velitele USMC medaily, i kdyz neni primo clenem teto skupiny). Cilem bude vetsi "motivace" uzivatelu a POBAVENI, o nic jineho tu de facto nejde, jen o to, aby nas to vsechny BAVILO. Nikdo tedy nebude nikoho nutit, jak rikam, je to dobrovolne, a kdyz se nebudete chtit ucastnit, nic se nestane, jen proste budete mit min radu nez ti ostatni !


4) povysovani dle znalosti ci poctu prispevku a clanku. tuto variantu jsme uz resili a myslim ze tak jsem to i drive navrhoval, ale jak uz jsme resili s Kapou pres SZ, ne kazdy je psanec clanku, ne kazdy ze sebe dokaze vyplodit padesatistrankovy elaborat o napoleonskych valkach, presto dokaze den co den plnit nase forum treba faktografii jednotlivych peruti ci necim podobnym, a i to je pro nas nesmirne dulezite. nepovysit tohoto cloveka jen proto, ze neumi psat clanky, to by byla blbost, to meli ostatni pravdu. A jinak hodnotit, ze prispevky daneho cloveka jsou "kvalitni" ci "nekvalitni" aby se stal dustojnikem, to zas vede k jiz zminenemu stavu - nekdo to bude muset kontrolovat a rozhodovat o tom. Jeden clovek to nezvladne, a zas tolik nas tady neni, byl bych radsi, kdyby se toto vse delalo automaticky a my lide jsme meli cas na psani prispevku a clanku na valku !


Na zaver, pokud chcete, muzeme tu mit medaile i pro jednotlive sekce, a mohou je udelovat primo moderatori, technicky to neni zadny problem. U armad mi to ale prislo jako lepsi napad, protoze tady uz mame nahlasene desitky uzivatelu s nejakym zajmem o nejakou oblast, mnoho z nich ale aktivne nepise, chtel jsem je tedy timto "aktivovat" Smile


Opravdu vse vyse uvedene nema slouzit jako nejaka buzerace, nebudeme tim nikoho k nicemu nutit, cilem je naopak vytvorit urcitou soutezivost a obohatit nabidku moznych radu o dalsi medaile, decentralizovane udelovane ne mnou, ale "nizsimi veliteli", cimz by se zvysil pocet prispevku a clanku, a zaroven by jednotlivci byli ocenovani casteji a pestreji na zaklade ruznych soutezi a pravidel, k cemuz by se mohli, ale nemuseli pridat.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179623Verze : 0
MOD
Dovolil bych si k tomu doplnění z pohledu designovaného velitele armády Smile aneb k čemu to také může, ale nemusí, záleží na každém veliteli, být užitečné: Jako velitel armády čs. legií získám několik lidí, kteří se mi tam přihlásí, protože se o danou problematiku zajímají. Vznikne nějaké forum, jak Admin říkal, kde se budou řešit "vnitřní" věci, a předpokládám, že tito členové ho budou sledovat. No a pak si vzpomenu, že příští rok je výročí bitvy u Zborova, tak tam napíšu, přátelé, bylo by dobré do konce června napsat tohle a tohle o bitvě u Zborova, protože to na valce ještě není, abysme to mohli k výročí zveřejnit, a Franta s Pepou se příhlásí, že oni to teda napíšou. Čili to bude sloužit i ke koordinaci v rámci práce na dném tématu, v tomto případě čs. legiích. Každopádně právě v "mých" legiích si představuju že to bude takto fungovat.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179626Verze : 0
Achard: neviem či si si pozrel sekciu hodnostní skupiny - tam je aj popis na čo by slúžili rezortné vyznamenania, takže žiadne vyznamenania II. triedy.... Ak by si napísal kvalitný materiál týkajúci sa amerického námorníctva a hopnostná skupina USA (US Army, Navy, USMC) by bola funkčná, tak môžeš získať špecifické americké vyznamenanie....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179630Verze : 0
MOD
Buko1: spíš, jestli jsem Admina dobře pochopil, tak hodnosti jsou víceméně "pro srandu" a pokud napíšeš něco pěkného o třeba námořní pěchotě, můžeš dostat vyznamenání námořní pěchoty, když napíšeš něco o německých jednotkách, tak na německé vyznamenání nebo metál a podobně a nezáleží co si za armádní hodnost...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179646Verze : 0
chinook:

Citace :

K rozvoju informácií k danej armáde sa navrhovalo aj doplnenie vyznamenaní o špecifické vyznamenania daných armád, udeľované za prácu na príspevkoch týkajúcich sa daných štátov. Toto samozrejme nikomu nazakazuje prispievať aj inde a dokonca získavať aj vyznamenania iných armád. Viac na hodnostní skupiny
- toto som napísal v prvom príspevku na tejto stránke, tak neviem ako si prišiel nato, že vyznamenania jednotlivých armád sú len pre príslušníkov danej skupiny?


A k tvojmu názoru že hodnosti sú viacmenej pre srandu ti odporúčam preštudovať sekciu hodnostní skupiny, možno zmeníš názor... Skôr ako môžeš nejakú takúto medailu získať tak musí existovať funkčná hodnostná skupina, ktorá jediná ti takúto medailu môže udeliť.... Pokiaľ nebude hodnostná skupina (ako napr. v súčasnosti sa neprejavuje skupina sovietskej armády) funkčná, tak nebudú ani medaile, aj keby v tej skupine boli 1000 registrovaných užívateľov valka.cz.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179649Verze : 0
MOD
to Admin:
Měl bych dotaz ještě k tomu čtvrtletnímu udělování vyznamenání. Před časem v jedné diskusi padl názor tento interval změnit (myslím na jeden měsíc). Myslím že potom by udělování mohlo být jednodušší a rychlejší protože za měsíc se nároků na medaile a ocenění logicky sejde méně a jejich vyřízení bude spolehlivější (při posledním udílení jsem zaznamenal několik stížností na neudělení zasloužené medaile). Bude tato změna provedena nebo ne?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179653Verze : 0
Buko1: promiň, sem si nějak neuvědomil, nebo spíš přehlídl, že si to psal ty...a tak sem se do toho tak trochu zamotal... už mlčím ... a omlouvám se Wink

ty sekce hodnostní skupiny sem samozřejmě už četl, hned jak se tu ten odkaz objevil poprvý,
to,že je pro mně tak trochu pro srandu bylo myšleno hodnosti-ne hodnostní skupiny-ty mají svůj význam

vlastně sem řekl něco podobného jako ty.. už blbnu Mr. Green
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179654Verze : 0
Chinook: OK, hlavne že si rozumieme, nie Laughing
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179660Verze : 0
MOD

Citace - buko1 :

Achard: neviem či si si pozrel sekciu hodnostní skupiny - tam je aj popis na čo by slúžili rezortné vyznamenania, takže žiadne vyznamenania II. triedy.... Ak by si napísal kvalitný materiál týkajúci sa amerického námorníctva a hopnostná skupina USA (US Army, Navy, USMC) by bola funkčná, tak môžeš získať špecifické americké vyznamenanie....Pokud tyto "rezortní" medaile nebudou uvedeny mezi ostatními metailemi valka.cz nahože nad auditky, bude se jednoznačně jednat o druhořadé ocenění. Zatím jsem tam ale žádné takové metály nazahlédl (ale mohl jsem se přehlédnout). A o to mi šlo - tato ocenění MUSÍ být rovnocená s ostatními, stajně zveřejňovaná a stejně popsaná. A to zatím není. To jsem chtěl říci tou druhou kategorií. Jinak taková ocenění nezavrhuji, pouze chci, aby měla stejnou "vážnost".


Jinak se mi líbí měsíční vyhodnocování místo čtvrtletního. Jednak s ním bude méně práce a druhak to bude i víc motivovat.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179661Verze : 0
Pojďme přejít od teorie k praxi - prosím, vyjmenujte tu (vím, že to na fóru je, ale ať je to po kupě) všechny skupiny a jejich velitele, případně návrhy skupin, ať je přehled a ať se mohou zájemci o práci na víc rozmyslet, do které skupiny vstoupit...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179662Verze : 0
Achard: to je jednoduché - zatiaľ ŽIADNE neexistujú - sú len návrhy....... K tvojej ďalšej otázke - práve nato je určená sekcia hodnostné skupiny (teda bola určená keď bola založená - aspoň tak som to pochopil...). Armády ktoré tam nie sú sú buď jednočlenné (máločlenné), alebo nemajú zatiaľ záujem o podobný rozvoj...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179663Verze : 0
MOD
Buko1:jasné


Darkfold,Achard: no když se to veme prakticky, práce s tím bude úúúúúúplně stejně Mr. Green
jen na to bude muset admin, nebo kdo to dělá koukat častějc...což znamená, že tomu věnuje třeba 3x4 hodiny+něco navíc (protože podle mně bude dělat stejnou práci několikrát) místo půldne najednou Very Happy
...a přehlídnout se může tak aj tak kdykoliv


Ale kdyť to je přece pěkné to napětí, když čtvrt roku čekáš, jestli něco dostaneš, nebo ne, ne? Very Happy
a čtvrt roku není zas taková dlouhá doba, podle mě
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179668Verze : 0
Achard : pozor, ta vyznamenani tam zatim nejsou proto, ze jsme se nedohodli ohledne tech hodnosti, je to spojene jedno s druhym, AZ budou hodnosti, BUDOU jejich velitele a PAK BUDOU i rady, ktere BUDOU ROVNOCENE ostatnim medailim tady na foru a BUDOU SE ZOBRAZOVAT v tom seznamu i profilu uzivatele. Jen musime dodrzet urcitou souslednost kroku, abychom neudelali medaile pro hodnosti a pak se tady nedohodlo, ze to vlastne delat nechcem Very HappyAle udelal bych to jeste trochu jinak, pojdte nejdrive vyresit HODNOSTI jako takove, tedy overit poradi hodnosti ve VSECH STAVAJICICH armadach, doplnit chybejici a upravit prahy pro jednotlive hodnosti. Sjednotit oficirske hodnosti.


Dale, provest upravu - vypocet dle faktografie (na tom se shodli vsichni) plus mozna pomernou cast z kecaciho (navrhovali nekteri).


A na zaklade tohoto zalozim libovolny dalsi pocet hodnostnich skupin (zatim mam jedinou, a to australskou armadu), nanominuji se velitele a ty pak priradime k armadam.


Velitele si pak vytvori v jiz zminovane sekci jednotlive "propagacni" materialy a zacnou lakat uzivatele do svych armad, ZDURAZNUJI ALE, ZE STAVAJICI UZIVATELE !!!!!!!!! NEBUDOU !!!!!!!! Z ARMAD VYLOUCENI, vse zustane tak jak je to ted, pokud uzivatele nebudou chtit, nic si NEMUSI menit Smile
Ad to udileni, "armadni" medaile si muze kazdy velitel udelovat kdy bude chtit, protoze bude kontrolovat radove desitky uzivatelu. "administratorska" (tedy ta soucasna) vyznamenani budeme delat se Schlangem na zaklade urcite nominace systemem, ktery bude kontrolovat kvantitativni predpoklady udeleni, ale stale to asi nechame na ctvrtletni bazi - ona to neni velka uspora, jestli delam nejakou praci sest hodin jednou za tri mesice nebo dve hodiny kazdy mesic Very Happy hlavne jsem chtel v mem predchozim prispevku zminit, ze nominace od moderatoru jednotlivych sekci dostavam jen velmi sporadicky, byl bych rad, kdyby nam moderatori sve nominace posilali casteji, tim bychom se vyhnuli onem opomenutim Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179669Verze : 0
MOD
Admin: prednedávnom som poslal slovenskú (OS SR).... Myslím že od členov skupiny námietky neboli, bolo v návrhu niečo zlé?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179673Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

Achard : pozor, ta vyznamenani tam zatim nejsou proto, ze jsme se nedohodli ohledne tech hodnosti, je to spojene jedno s druhym, AZ budou hodnosti, BUDOU jejich velitele a PAK BUDOU i rady, ktere BUDOU ROVNOCENE ostatnim medailim tady na foru a BUDOU SE ZOBRAZOVAT v tom seznamu i profilu uzivatele. Jen musime dodrzet urcitou souslednost kroku, abychom neudelali medaile pro hodnosti a pak se tady nedohodlo, ze to vlastne delat nechcemTohle jsem tu nikde nečetl - buď to tu není, nebo jsem to přehlédl...


Jsem tu relativně nový a tak nevím, co se tu vymýšlelo dříve. Je mi jasné, že se z valka.cz stává moloch (v dobrém smyslu slova) a nedá se to bez pořádné organizace ukočírovat.


Měsíčně, nebo čtvrtletně - v jádru je to jedno, věřím, že pro ty co jsou tu léta je to fuk, ale pro nováčky by bylo měsíční hodnocení povzbuzením...


Jak už jsem napsal - není kecačka jako kecačka a někdy reagovat vydá více přemýšlení či hledání než opsat údaje do faktografie... proto preferuji uznávat i příspěvky v kecání (možná vynechat offtopic a pár podobných). Opět je povzbuzení pro nováčky, když vidí, jak jim narůstá skóre Smile Já vím, že je tu pevné jádro, ale bez nové krve se žádné fórum neobejde...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179676Verze : 0
to Admin: Abych to pak nedělal zbytečně a abych to udělal správně: měl bych v úmyslu nahradit Ugandu některou jinou armádou černé (nearabské) Afriky, k ní udělat i metály atd. Takže potřebuju vědět zda je zde proti tomu nějaká opozice, a pokud ne, tak v jakém formátu a velikosti ti mám hodnosti zaslat...ale prvotně se chci dozvědět, jestli to mám dělat Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179677Verze : 0
Omlouvám se za blbý dotaz, asi jsem něco zachrápal
Platí stále 24 hodnostních stupňů?
Jsou určené počty stupňů u jednotlivých přechodů (poddůstojníci - nižší důstojníci - vyšší důstojníci...)?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179680Verze : 0
Knize.Vladivoj: prečo chceš nahradiť Ugandu? Myslím že systému je jedno koľko je hodnostných skupín a o jednu viac, alebo menej....


Achard: myslím že práve toto je cieľom diskusie - určiť poradie hodností - koľko mužstva, poddôstojníkov, práporčíkov, dôstojníkov a generálov...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179681Verze : 0
MOD
buko1:Páč v černé africe jsou armády, které mají víc hodností, ergo by se lépe napasovaly na nový hodnostní systém (třeba CAF-19, CIV-18, LBR-20, NMB-19, ZAF-21).
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179690Verze : 0
Achard : ono se mi to dost prolina, neco se resi na srazech, neco v redakci, proto to obcas nenapisu a pak vznikaji nejasnosti, proto jsem to take dopsal a zduraznil Smile


Ad pocet hodnosti, ja bych se priklanel k tomu, udelat to podle armady s NEJVETSIM poctem hodnosti, protoze se za rok stane to co ted, nekdo, kdo nezna tento historicky vyvoj zacne frflat, ze ty hodnosti nejsou komplet a ze tam chybi hodnost XYZ, a bude maler ... Smile


Ad Afrika, udelej si jich kolik chces, klidne za kazdou zemi jednu, hodnosti prosim jako GIF (nebo JPG, je mi to relativne sumak, ale gify se daj delat pruhledne ...).
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179691Verze : 0
MOD
to Admin:Já bych tedy počkal, až se dořeší celkový počet a stratifikace stupňů Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179698Verze : 0
Mě právě spletlo, že někteří píší, že už své hodnosti poslali... proto jsem předpokládal, že již zasílají finální verzi podle nových pravidel a něco mi uteklo.
Ono to má logiku srovnat to podle hodností s nejvyšším počtem šarží, ale předpokládá to, že si někdo v budoucnu nenajde zemi s ještě větším počtem (jasně, tak něco ubere, ale už je tím porušeno, co tu psal Admin - to do všeho vrtám, co?)
Ale vážně - úskalí tohoto systému vidím v tom, že někdo bude postupovat plynule a tam kde je těch šarží málo bude muset mít třeba tisíc příspěvků, aby se pohl z rotného na podpraporčíka... to není povzbuzující perspektiva, zvlášť když chcete preferovat faktografii... ale tyhle záležitosti jsou druhotné...


Takže první co je nutné říci - kolik je tedy nejvíc šarží, z čeho se bude vycházet? Vím Admine že tohle není určeno, ale myslím, že by se to už teď dalo odvodit... omlouvám se, že tak chvátám ale tohle je primární záležitost, bez toho se moc nedá pracovat na dalším. U mě se holt začíná projevovat profesionální deformace - já tohle pojímám jako projet a už mi v hlavě šrotuje analýza logistických mezních bodů Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179711Verze : 0
Z doterajších hodností a podľa serveru www.uniforminsignia.net je stav nasledovný:


AČR – 23 hodností
OS SR – 22 hodností (profesionálni vojaci), 23 hodností ak bude samostatná hodnosť plk. gšt. Myslím že návrh týchto hodností je ukončený, celkom som dodal postupnosť 24 hodností....
ČSĽA – 21 hodností
Československé letectvo – 23 hodností – na valke nie sú zobrazené hodnosti letectva ČSR ale AČR, takže by sa mala premenovať aj skupina...
Československé letectvo 1918 – 1935 - ?
Československá armáda 1930 – 1937 - ?
Hradná stráž (ČR) – 19 hodností
Československé četnictvo - ?
Československé legie - ?
K.u.K landwehr - ?
US Army – 26 hodností (1979 – 1994) – z tejto verzie sú aj hodnosti na valke, aj keď neúplné
US Air Force – 24 hodností (1986 – 1992) – táto verzia je na valke, aj keď nie je úplná a veľa hodností chýba
US Navy – 26 hodností, táto verzia je na valka.cz, aj keď chýbajú dve najvyššie (pri obmedzení počtu hodností sa ani nečudujem...
US Marine Corps – 26 hodností (chýbajú hodnosti First sergeant a Master gunnery sergeant)
British Army – 19 hodností


Zoznam je neúplný, nakoľko mki končí pripojenie k internetu.... Za prípadné nepresnosti sa ospravedlňujem a prosím o pripomienky / opravy....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179721Verze : 0
MOD
Můžu v krátkosti vyjádřit svůj názor.
1. nezapočítávání kecacího for - jsem pro a to nezapočítávání všech for - ty příspěvky, které se kdokoliv s moderátorů rozhodne přesunout do faktografie budou započítány automaticky a dodatečně.


2. Add. stanovení stejného počátku pro praporčické, důstojnická a generálské hodnosti - uvědomujete si doufám že se vám pak klidně může stát že těch stupňů bude i 30 nebo víc ? Viz. nestejný počet hodností v jednotlivých hodnostních stupních u různých armád.


3. add nové armády - uvědomte si prosím že krom hodností musíte stanovit i vyznamenání a další věci s tím spojené. Není to tak trochu zbytečná práce, když se nám pak stane že u několika již existujicích armád tento systém nebudeme mít zaveden. Není lepší to dotáhnout k dokonalosti u již existujicích skupin.


4. Poslední připomínka je více méně všeobecná - poslední dobou mám takovej dojem že ze všeho děláme moc velkou kovbojku a patláme se v tom jak by co mělo fungovat a nakonec ze všeho zbyde jen jen ta diskuse a na realizaci se podílí Admin + 2 no možná 3 lidi. A rovnou se přiznám že i já patřím k těm co se do té realizace moc nezapojují. Ale do tohodle klidně jdu - navíc můj návrh na vyznamenání pro všechny hodnostní skupiny ČSR/ČR na valce už je celkem dlouho. Jen čekám že se někdo ujme realizace metálů pro jednotlivé skupiny, tedy z vyjímkou ČS.legií tam se toho zmocnil Kapa Razz
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179723Verze : 0

Citace - dav :

3. add nové armády - uvědomte si prosím že krom hodností musíte stanovit i vyznamenání a další věci s tím spojené. Není to tak trochu zbytečná práce, když se nám pak stane že u několika již existujicích armád tento systém nebudeme mít zaveden. Není lepší to dotáhnout k dokonalosti u již existujicích skupin.

Pokud to směřovalo mým směrem, pak věz, že armáda Ugandy má jako mnoho jiných afrických armád pouze 17 ranků, zatímco třeba Libérie 20, ergo by se dala lépe napasovat do nového systému, aby se nemusely ranky tolikrát opakovat...mimoto jsem ochoten na sebe vzít i vytvoření metálů, i když předesílám, že nebudou jen liberijské.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179726Verze : 0
bod 2 jsem nepochopil Sad
při tom co jsem navrhoval, jsem se z pochpitelných důvodů nemínil pitvat v detailech a vytvářet nevímkolik skupin
napsal jsem to jasně i s čísly o kolik se jedná lidíSmile


1.skupina po seržanta
2.od první poručické hodnosti
3.od první generálské


nevím co je na tom složitého:)
a když hodnosti chybí tak prostě někdo bude déle nějaký warant officer nebo master sergeant
pokud se mu to nelíbí, může změnit armádu:)


nevím proč z toho děláte kovbojku
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179728Verze : 0
MOD
To ICE je to jednoduché pokud máš u jedné armády třeba 6 rpaporčíků a 6 důstojníků, tak to budeš muset mít u všech a co když u některé bude 8 důstojníků a u jiné 8 praporčíků prostě to budeš muset rovnat na sbory a né na čistý počet hodností - to je to co jsem chtěl bodem 2 říci to samé je samozřejmě potřeba udělat i pro mužstvo a generály.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179732Verze : 0
s tim s Davem souhlasim, priklanim se k deleni dle ICE, tedy


Muzstvo
Dustojnici po generala
Generalove a vys


k tomu by stalo zato udelat jeste jednou ten prehled, jak udelal Buko v tomto deleni, a tim zjistime minimalni pocet hodnosti v muzstu, minimalni pocet v dustojnicich a minimalni v generalech (je jasne, nemusi byt ze stejne armady !), a podle toho stanovime pocet.
Me se to predbezne jevi jako 30 hodnostnich
stupnu.


Abychom te nelogice co zminuje achard (jednou v budoucnu se najde ...) zabranili, udelame to jako to bylo doted, proste armady se vytvori, a ZAMRAZI, zadne dalsi se pak uz zas nejakou dobu pridavat nebudou, a pokud ano, tak pouze ty, ktere budou pasovat do stavajiciho systemu. Uz ted je tu hodnosti k vyberu velmi mnoho, a nektere armady jsou co do poctu uzivatelu relativne male, myslim ze se tedy blizime k urcitemu "bodu nasyceni hodnostmi" a nemusime se bat, ze by byla poptavka po novych hodnostech do budoucna nejak velka.


PS. Vim, ze vam to mozna prijde divne, ale me docela rajcuje myslenka udelat si jednu "nevalecnou" armadu treba na tema klingosti valecnici nebo tak neco, proste to co nema obraz v realnem svete, prave pro pobaveni a zpestreni. Kdyby se toho chtel nekdo kreativni ujmout ...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179733Verze : 0
MOD
Podobně jako dav jsem k tomuhle dost skeptický, hodnosti jsou jen "třešnička na dortu" takže si uvědomme že se tu řeší věc která NEDĚLÁ Valku.cz
k celé diskuzi bych měl jen několik poznámek
1) pokud jde o body jen za faktografii, jsem pro, má to ale jeden háček pro řadu lidí bude demotivační když jejich "hodnost" se skokově sníží přesto že jí dosáhli dle existujících pravidel. (pokud přijmeme že pro někoho je to zajímavé musíme s tímhle počítat)
2) počet hodností, podle mne je možná lepší než zvyšovat počet hodnostních stupňů podle největšího počtu (asi 26) tento počet naopak snížit na cca 15 - 18 i s tím že naopak budou v konkrétních armádách některé hodnosti vypuštěny. To by totiž velmi usnadnilo srovnat ty hodnosti do skupin poddůstojnické, praporčické, obou důstojnických a generálské. Pokud někomu bude ta vypuštěná hodnost chybět nevidím v tom problém, má prostě smůlu, hodností v daném ranku je daný počet (myslím že je to lepší než když třeba v USMC bude jedn postupovat od hodnosti k hodnosti a v ugandské armádě bude mít se stejným nárůstem pořád stejnou) umožní to i vytvořit srovnávací tabulku kde by si každý mohl srovnat (v rámci Války) svou hodnost třeba s hodností "u němců".
3) snažme se to udělat co nejjednodušeji, jinak se pro samou "administrativu" nedostaneme k opravdové činnosti. Pokud jde o expertní skupiny které tu kdysi byly, tam myslím byla chyba v tom že se tam hlásili lidé sami, každý kdo si někde přečet "Němečka" se cítil expertem a hlásil se protože se to objevilo pod jeho jménem, to logicky vedlo k devalvaci a původní snaha aby se lidé měli na koho v případě otázek obracet šla do kytek. S některými experty jsem komunikoval a byla to dost hrůza Sad Dnes jsou moderátoři v zásadě bráni jako experti kteří mají o své části dostatčný přehled a "experty" myslím dobře nahrazují, pokud bychom je chtěli někdy zřídit opět (ty experty) doporučil bych je jmenovat "shora" ne nechat leckdy nekritické jedince se hlásit.
Osobně nevěřím že "soutěživost mezi armádami" něco přinese, ale proč to nezkusit Smile . Vázat hodnosti na několik kritérií je myslím zbytečné, jen to zvýší administrativu a zneprůhlední jejich udělování. Stejně tak udělování vyznamenání častěji je časově a pracovně náročnější (ne naopak) jak navrhovatelé tak udělovatelé se tím budou zabývat častěji (3x) takže administrativa bude větší. To že je toho za měsíc míň na tom moc nezmění.
Klidně to berte jako můj rýpavý příspěvek k vaší "plodné" debatě na 5 stranách Smile , ale mnohá debata na kecací části mi přijde plodnější Smile čím více se budeme věnovat podobným "úřadům" tím méně času zbyde na práci. Snažme se tedy podobné návrhy, změny a podobné ne nezbytné věci spíše omezovat než podporovat.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179735Verze : 0
dav: právě proto se srovnává s nevyšším počtem hodností, aby se daly srovnat jednotlivé skupiny (mužstvo, poddůstojníci, důstojníci, generálové)


S rezortním vyznamenáním nevidím problém. Pouze se musí určit, jestli se bude vycházet z reality (třeba Hrdina SSSR), nebo se budou vymýšlet (Řád ruského letectva). Pak ještě určit, zda počer rezortních řádů bude nějak omezen (třeba na deset) či bez omezení (přimlouval bych se za omezení, aby řádů jednoho rezrtu nebylo víc než metálů valka.cz). Pokud by bylo třeba, vezmu si to na starost.


Prosím, zauvažujte, zda budou tři skupiny jak navrhuje ICE
1.skupina po seržanta
2.od první poručické hodnosti
3.od první generálské
nebo více (čím více tím složitější, ale přeci jen bych to viděl ještě na rozdělení vyšší a nižší důstojníci či poddůstojnící a důstojníci)


Problém ani tak nevidím v počtu hodností jednotlivých zemí (pokud se bude srovnávat s nejpočetnější, je to vlastně jedno), problém nastane s rozdělením a dublováním hodností do jednotlivých skupin...


Proto určení počtu hodností a skupiny a počet hodností v nich je teď nejdůležitější...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179737Verze : 0
Než jsem dopsal, tak už tu proběhla další diskuze a něco je řešeno...


Admine, já jsem uvažoval zase o civilní hierarchii (od písaře přes vedoucího, náměstka a ředitele, až po prezidenta společnosti)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179740Verze : 0
Navrhujem nasledujúce členenie:


Mužstvo a poddôstojníci: 9 (10) hodností
Práporčíci: 4 hodnosti
dôstojníci: 8 (7) hodností
generáli - 5 hodností


Celkom 26 hodností. Ak nejaká armáda nemá dostatočný počet hodností, opakuje sa najvyššia hodnosť v danom stupni. Postup v hodnostiach mužstvo a poddôstojníci na základe počtu príspevkov, postup medzi práporčíkov na základe dodatočných požiadaviek, podobne medzi dôstojníkov. Generálov by som už neriešil......


V prípade súčasných 24 hodností by sa ubrali dve hodnosti - po jednej z mužstva a dôstojníkov


Chcel by som vedieť, ktorá armáda sa do takéhoto členenia nezmestí? Požiadal by som konkrétne armády, nie len hypotetické čo keď....
Prípadne ďalšie návrhy a pripomienky?


Myslím že 30 hodností je už moc....


Klingoni a podobne sú myslím niekde na internete, možno by stálo za zmienku spracovať aj hodnosti Impéria z Hviezdnych vojen.....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179741Verze : 0
MOD
Bukov navrh je zaujimavy. Len by som nerobil to, ze bysom hodnosti vypustal, ale skor zmenil pocet prispevkov pre dosahovanie jednotlivych hodnosti. Vo vsetkych armadach by boli rovnake kriteria na prvu hodnost z danej skupiny (napr. poddostojnici, praporcici, nizsi dostojnici, vyssi dostojnici, generali) ale niekde by boli od nizsieho dostojnika po vyssieho 3, inde zas 4 hodnosti. Ale na dosiahnutie dakej dalsej "medznej" hodnosti by bolo potrebne mat zase vsade rovnaky pocet prispevkov.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179744Verze : 0
v principu good...akorát kde bude začátek praporčíků v armádě kde se to jmenuje jinak?


Seržanta jsem si nevybral pro srandu králíkům ale z jednoho prostého důvodu:)


JE VE VŠECH ARMÁDÁCH:) a vypadá všude stejně...tři frčky a smyčec Laughing


detto poručík a detto generálSmile


to jsou prostě milníky u všech armád


je to prosté seržanti velí osádkám, obsluhám
poručíci četám
generálové svazům (armádám)


ty jsou všude, proto jsou také v každé armáděSmile


ta banda praporčíků, NCO, warant apod. dělá většinou technické a pomocné štábní funkce...proto je v tom takový guláš, jednodušší armáda jich tolik nepotřebuje:) některá jich má 3 jiná 8 námořnictvo až 12...hodně techniků málo velitelůSmile


navíc to má jednu výhodu, v ostatních skupinách (kromě NCO) bude relativně pořádek (počty hodností jsou relativně stejné)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179748Verze : 0
MOD
Takže najskôr si musíme ujasniť jednu vec a to čo je poddôstojník a čo práporčík.


V každej armáde je mužstvo a poddôstojníci najpočetnejšou skupinou vojakov. Zabezpečujú výkon základných činností (obsluha tecjniky), základné veliteľské a väčšinu technických a pomocných funkcií. Práporčíci sú úzko špecializovaná skupina, ktorá je určená na vykonávanie technicky náročných prác so špeciálnou technikou.
Dôstojníci a generáli sú myslím jasní - manažéri na rôznych postoch.


Seržant=poddôstojník=NCO


V US Army je 11 hodnostných stupňov pre mužstvo a NCO a 4 pre práporčíkov
US NAvy má 12 hodností pre mužstvo a 3 pre práporčíkov
OS SR má 8 (9) hodností mužstva a NCO a 3 pre práporčíkov,
AČR má 8 hodností pre mužstvo a 4 pre práporčíkov
Sovietska armáda mala 6 hodností pre mužstvo a poddôstojníkov a 2 pre práporčíkovMyslím že v 90% prípadov je možné presne určiť kto je ešte seržant a kto už je práporčík.
Zvyšných 10% sú armády, ktoré práporčíkov ako samostatnú skupinu nemajú.....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179771Verze : 0
MOD
to ICE: (ad poddostojnici, ale aj hodnosti vseobecne...)
Neviem nakolko je to pracne, ale stanovilo by sa to pre kazdu armadu individualne. Raz a navzdy. Nemusi to byt uplne na vlas v zhode s realom (aj keby to bolo pekne), proste sa urobi ciara a hodovo. U armad v ramci NATO by sa to dalo aj podla realu, lebo hodnostne tabulky a vzajomne prevody hodnosti (to su tusim tie vselijake OR,OF,CA,NC,... Pojednava o tom asi STANAG 2116 a je to aj na internete. Nie som vsak vojak, takze do toho viac kafrat nebudem. Ak dakto kompetentnejsi povie, ze nie, tak nie.) Ine armady by sa tomu prisposobili a zabezpecilo by to, ze napr. hodnost cislo 6 bude +/- rovnaka vsade. Samozrejme v armade kde to hodnostami zrovna nevyda na tu 6. (ze max. bude 5), tak tam taka hodnost nebude a bude tam "okienko" (hodnost sa nezvysi) a dotycny bude musiet mat viac prispevkov, aby mohol byt povyseny vyssie.


Neviem... Je realne urobit si na valke vlastny interny prevodnik na vsetky hodnosti (samozrejme nie kazda musi mat vsade svoj ekvivalent)? Podla mna aj ano.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179772Verze : 0
Inak si myslím že zatiaľ to robíme moc zložito. Ujasnime si čo chceme - chceme rozdeliť hodnosti na niekoľko stupňov, tak, aby generál v jednej armáde nebol v druhej armáde poručík - to je myslím prvý dôvod. Zároveň chceme aby sa dôstojníkom stal človek až za nejaké zásluhy a nie len za vloženie 750 fotografií ku faktografickým fóram. Dotiaľto je to jasné.


Teraz sa zamyslím - je fakt nutné vytvárať samostatnú skupinu poddôstojníkov, alebo práporčíkov? Ak už na povýšenie do hodnosti čatára (seržanta) - prvej poddôstojníckej hodnosti budeme chcieť po dotyčnom nejakú činnosť naviac nespôsobíme skôr opak? Prvá poddôstojnícka hodnosť je už pri nejakých 100 - 150 príspevkoch a to je myslím dosť málo.


Ja som skôr zato stanoviť pre začiatok štandart pre prvú dôstojnícku hodnosť, porovnať jednotlivé armády čo sa týka počtov nižších a vyšších hodností a až potom prípadne deliť ďalej....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179775Verze : 0
MOD

Citace - buko1 :


AČR má 8 hodností pre mužstvo a 4 pre práporčíkov
.No a jsme u problému: AČR má pro mužstvo pouze 2 hodnosti, pak jsou poddůstojníci, rotmistři, praporčíci, nižší důstojníci, vyšší důstojníci a generálové.


Pokud to zjednoduším tak mužstvo je
vojín, svobodník, desátník a čatař. (rozhodně né rotmistři) (4ks)
Rotmistři a praporčíci - to lze označit za praporčíky tedy od
rotnýho po štábního praporčíka (8ks)
Důstoníci (8ks)
No a generálové (4 ks)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179776Verze : 0
a jsme zase u toho:)
ono to není složité, jen složité to děláte VY
přestaňte bádat nad tím kdo je nebo není podůstojník,NCO, praporčík a já nevím jak se to jmenuje finsky nebo hebrejsky a držte se toho co jsem napsal:)


po seržanta jedna skupina
od seržanta výš druhá
od prvního poručíka třetí
od generála čtvrtá


a je to jednoduchéSmile
a jak se ta druhá skupina ...protože ta jediná dělá problémy bude jmenovat je úplně šumákSmile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179778Verze : 0
MOD
jestli chcete čísla


po seržanta má nejvíc hodností asi RAF (6)
od seržanta výš US NAVY (12)
důstojníků ČSA (8)
generálů SSSR (6) a to si nejsem jistý jestli vám jeden nevypadl:)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179780Verze : 0
MOD
Dav: opravujem sa, AČR má 8 hodností pre mužstvo a poddôstojníkov, vypadlo mi odtiaľ poddôstojníci.... Inak štatút rotmajstrov - podľa štandartov NATO by mali byť tiež poddôstojníci.... Tu sa pohybujem po tenkom ľade, nakoľko bývaléarmády východného bloku sú v tomto špecifické...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179781Verze : 0
MOD
Pánove nechci vypadat jako debil ale z této debaty která se pohla úplně někam jinam než byl původní záměr,jsem už vola ako zmetěny.Jak už jednou psal bitaxe :hodnosti jsou jen "třešnička na dortu" takže si uvědomme že se tu řeší věc která NEDĚLÁ Valku.cz !!! Původně se řešilo za co povyšovat a za co ne.Skoro jsme se shodli že jenom za fakta,teď už zase čtu,že fotka ve faktech už není to co psaný příspěvek atd...Mám 100 chuti se na celé armády,výložky a medajličky vyprdnout přehlásit se k civilům a mám klid.Vždyť to přece děláme proto,že nás to baví a ne kvůli nějakým plackám a frčkám!!! Na to si můžou hrát v opravdické armádě.Doufám,že jsem se nedotkl opravdových vojáků ale táto debata mi příjde mnohdy dětinská a k ničemu nevedoucí.
Tak a je mi líp Wink
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179782Verze : 0
MOD
ICE: tak ako si to teraz naznačil tak s tým súhlasím.


Teraz ešte stanoviť určité jednotné podmienky pre prvé hodnosti v daných stupňoch
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179785Verze : 0
MOD
checkněte si SZ Laughing
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179787Verze : 0
MOD
to Zbycho: Do istej miery suhlasim. Ale najprv sa treba dohodnut aspon na akejsi kostre hodnosti. Po tom na tom, ze ako a za co sa bude povysovat. Mne sa zapacila myslienka ktoru nadhodil ICE (hodnosti). Kriteria na povysovanie sa samozrejme mozu zacat riesit tiez ale az po tom, co sa aspon ramcovo dohodnu hodnosti.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179789Verze : 0
to Zbycho přiznám se že už mne napadlo že požádám admina o možnost přihlásit se k "žádné armádě" a mít bez hodností a dalších podobných blbin, které se tu už na 6 straně řeší svatý klid (tahle diskuze v podobném tónu běžela tak před dvěma měsíci už jednou) Mimochodem když budu chtít nějakou "echt hodnost" dám si ji klidně jako nick a obrázek jako avatar Smile a řešení kdo je ještě poddůstojník a kdo už ne bude zcela mimo.
Většinu problémů si tam ostatně pánové zanášíte sami, tím že přidáváte hodnosti (aby proboha někdo nepřišel o možnost být jedním ze 6 ruských generálů) čímž si děláte problém v armádách které v daném ranku mají hodností míň. Pokud nebude počet hodností ve všech armádách stejný bude to vždy problém a ten se neodstraní tím že hodnosti přidáte. Pro mne za mne je mi fuk kolik stupňů bude (teď už jste u 32 jestli počítám dobře a to nemá žádná armáda Smile ) co takhle přidat ještě generalissima jako měl Stalin a Franco Smile bude to ještě o jednu víc Smile
ICEho návrh na určení "ranků" je samozřejmě správný ale pokud nebude v ranku stejně hodností je to stejně problém (v Ugandě budou místo 8 třeba 3 hodnosti) a bude to celé zbytečně složité. Zapomeňte na skutečné hodnosti a to že v armádě je jich xy, nejsme v armádě a nejde o skutečné hodnosti (žádné hodnostní příplatky zřejmě nebudou Smile ) a jestli máte generála nebo seržanta je docela fuk, protože vám to nic nedává ani nebere(ani to před vámi nižší hodnost nepostaví "do latě").
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179801Verze : 0
pro objasnění o čem je řečSmile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179806Verze : 0
MOD
schválně jsem dal extrémy
-v předválečné armádě byl ještě štábní kapitán...


princip chybějících hodností je prostý...když je v egyptské armádě poslední hodnost ve 2 skupině Musaid, tak dotyčný bude Musaidem dokud nebude mít dost příspěvků na Mulazima (poručík)


prosté a spravedlivéSmile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179823Verze : 0
MOD
Ale mě by těch 32 hodností nevadilo.


Tak by to bylo takto:


vojáci a poddůstojníci:


1. vojín - Aircraftsman
2. svobodník - Leading Aircraftman
3. desátník - Senior Aircraftman
4. desátník - Junior Technician
5. četař - Corporal
6. četař - Sergeant


No a u praporčíků by se to zase srovnalo:


7. rotný - Chief Technician
8. rotmistr - Flight Sergeant
9. nadrotmistr - Warrant Officer
10. štábní rotmistr - Sergeant
11. podpraporčík -Flight Sergeant
12. praporčík - Flight Sergeant
13. nadpraporčík -Master Aircrew
14. štábní praporčík - Master Aircrew


a tak dále... (každý velitel by si ty hodnosti v rámci skupin rozhodil podle sebe, nikoli jako já na konci...)


Do tohoto systému by se měli vejít všechny hodnosti...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179851Verze : 0
to achard nejde o tebe nebo třeba o mne, jde o to aby i běžný návštěvník k tomu aby se v tom orientoval (a nedivil se že "stojí") to chápal. pokud z toho uděláte složitost že k tomu bude potřeba manuál je to jen k jedinému - k tomu aby se to za půl roku řešilo znovu. Tohle ostatně není první změna, to je právě důvod proč vám do vaší krásné hračky rýpu. Klidně si mějte hodností třeba 50, ale už teď jste se dostali od adminova návrhu (ten byl kolik hodností má ta nejvíce jimi obdařená armáda) k tomu že počítáte hodnosti v jednotlivých rancích a sčítáte je (klidně možná najdete nějakou brazílii kde mají v konkrétním ranku hodností víc Smile ) a tím vám to z odhadovaných 23 - 26 narostlo na 32. Ale hlavně, vůbec nejde o hodnosti, v tom se Miso plete, jde o to aby byly přiznávány jednotně a to si tímhle systémem obecně jen zesložiťujete. Přiznám se že než podobnou ptákovinu, osobně si myslím že je lepší nic a vážně bych o tuhle možnost stát mimo podobné dětinskosti stál. Dohadovat se o to zda má být v ranku hodností 6 nebo 8 (po pravdě by v každém stačil 3 - 4) je opravdu o ničem a k ničemu. pokud se ohlédnete zpět tak jeden (a asi jediný) výsledek je rozdělení do ranků (coý už tu myslím kdysi bylo když bylo méně armád) což je na 6 stran výsledek docela slabý.
Ale nebudu už vám dál kazit hru.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179862Verze : 0
to: Bitaxe
Myslim, ze nikto to tu az tak nezere aby sa za to pobil.. Smile Nastastie. Na druhej strane ak uz ma byt daky system hodnosti, bolo by vhodne aby bol funkcny, dlhodobo udrzatelny a rozvijeteny.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179868Verze : 0
podivejte, nejrozumnejsi se mi zda to, co poslal ICE, myslim ze se tam daji doplnit i ostatni armady tak, ze to bude odpovidat. Armadu si muze kazdy zvolit a v ramci sve armady uvidi jasne, jaka jsou kriteria pro prechod z hodnosti A do hodnosti B, pokud je A vojin a B serzant, uvidi take, kolik prispevku potrebuje. Zbytecne bych nedramatizoval to "cekani" na hodnost, protoze muzeme nastavit ze (pod)dustojnikem clovek muze byt treba od 50 prispevku nebo od 5000, to vse muze byt, vubec nemusime brat ohled jak je to ted. Muze to byt pomalu u vojinu a rychle u dustojniku, muze to byt obracene, vubec to nemusi byt linearni.


Vychazejme tedy z tabulky od ICE :


https://www.valka.cz/files/hod_181.xls


Jake komentare mate k tomuto deleni ?


(jeste jeden takovy posun, jsem ochoten nektere hodnosti skutecne VYNECHAT, aby tech stupnu nebylo tolik, proste to dame nekam do vysvetlivek, proc to tak je a proc to neni uplne, a bude to, ja uz to dal resit nechci)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179877Verze : 0
MOD
K tabuľke od ICEho nemám nič. Je to rozumný kompromis s ktorým súhlasím. Ešte k rozdielnym počtom hodnostií a k dlhému čakaniu na postup do ďalšieho stupňa - u jednotlivých armád nemusí byť postup vojak-slobodník-desiatnik-čatár-čatár-čatár - rotný.... ale môže byť aj vojak-vojak-slobodník-slobodník-desiatnik-čatár - rotný....To by si ale musela určiť každá hodnostná skupina a možno by to eliminovalo hrozbu dlhej stagnácie na tej istej hodnosti pri čakaní na povýšenie...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179879Verze : 0
MOD
Tak jo, jdu se mrknout na liberijské hodnosti a nacpat je do té tabulky, snad to klapne...btw. a OT, co znamená ve vojenském hantýresu "Incoming!"? Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179881Verze : 0
knize.Vladivoj: Podle mě že ti nejspíš za chvilku na hlavu začnou padat dělostřelecké granáty (pravděpodobně udělají bum)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179885Verze : 0
S ICEm vcelku souhlasím.


Jen jsem tam narazil na drobnou chybičku - v SSSR je tam navíc maršál tankového vojska nad armádním generálem - to jsou ale hodnosti na stejné úrovni, jen pro jinou zbraň = vynechat. Vzniklo to asi tím, že ICE asi prostě vytáhl hodnosti, tak jak jsou tu udělané v hodnost. skupinách.
Jinak jsem prošel kukačky a nenašel jsem nic, co bych chtěl měnit ohledně názvů hodností či jejich pořadí. Tam snad vše OK.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179891Verze : 0
MOD
jo to je pravda...on by to měl být maršál druhu vojsk, takové je obecné označení...protože jich bylo několik, lišilo se to jen rozlišovacími znaky a pruhem na kalhotách...tedy jeho barvou:)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179907Verze : 0
MOD
Tak jsem se juknul, za kolik příspěvků by mohla být jaká šarže.
Zdá se mi nejlepší přechod na praporčícké hodnosti za 500 příspěvků, důstojnické za 2 000 a generálské 10 000 (tak jak je to u generálů teď).


Pokusil jsme se to dát do tabulky a na zkoušku to napasovat na hodnosti AČR (čímž se v žádném případě nechci plest veliteli do kompetencí, prostě jsou mi tyhle šarže nejbližší...)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179921Verze : 0
ještě jedna oprava, aby jsme snížili počet stupňů...týká se US Navy...Petty officery jsem šoupnul mezi "mužstvo"


navíc je to vyváženější
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#179922Verze : 0
MOD
Ok, to vypada dobre ....Jinak kdyz uz to tady resime, tady je kompletni prehled stavajicich skupin, uz se mi ruzne hlasili lide k jejich "velitelovani" a abych rekl uprimne, ja uz si to vsechno nepamatuju, muzete se mi prosim znovu prihlasit kdo by chtel delat co ?Hodnosti valka.cz
Česká armáda
Československé letectvo 1918-1935
Československé letectvo
Československá armáda 1930-1937
Československá lidová armáda 1960-1993
Hradní stráž
Československé četnictvo
Slovenská armáda
Československé legie
K.u.K. Landwehr
US Army
US Air Force
US Navy
US Marine Corps
Britská armáda
RAF
Sovětská armáda
Japonská armáda
Heer
Kriegsmarine
Luftwaffe
SS
Izraelská armáda
Egyptská armáda
Armáda Ugandy
Čínská armáda
Civilní zaměstnanec
Armáda Kuby
Armáda Vietnamu
Armáda Saudské Arábie
Brazilské námořnictvo
Finská armáda
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180048Verze : 0
MOD
Ozbrojené sily Slovenskej republiky (doteraz Slovenská amáda) - buko1
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180060Verze : 0
MOD
Já si vezmu koordinaci mezi skupinama ČSR s tím že pokud se nikdo nepřihlásí k vedení některé s těchto skupin, tak to prozatím ošéfuji.
Česká armáda
Československé letectvo 1918-1935
Československé letectvo
Československá armáda 1930-1937
Československá lidová armáda 1960-1993
Hradní stráž
Československé četnictvo
Československé legie (velitel Kapa)


S tímto jsou spojené ale tři změny :
Česká armáda přejmenovat na Armádu České republiky,
Československé letectvo přejmenovat na Vzdušné síly AČR a
Československé letectvo 1918-1935 zrušit, stejně ty výložky nesedí s použitým pojmenováním a krom mě jako moderátora je bez členů.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180095Verze : 0
Legie chtel jestli se nepletu Kapa


Dale se KuK bude mit na starosti Robot


Kdo dal ? Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180100Verze : 0
MOD
Napadlo mě, že až se dořeší jak budou vypadat hodosti (tedy kolik jich bude atd.), mohl bych - no spíše ze srandy Smile - k těm čs. legiím přibrat legie římské Very Happy . Seznam hodností a vyznamenání není problém udělat a ač to bude nejspíš moje soukromá armáda Smile zkusil bych to.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180103Verze : 0
koukám že jste zapoměli na starého Schlangeho a jeho německé složky - no ani se vám po takové ukrutné diskuzi nad počty hodností nedivím.
přesto si neodpustím několik komentářů.


samotný účel hodností - kromě zábavné složky je tu především možný motivační faktor pro nováčky. zatímco většina veteránů propadla válce.cz natolik že už pro ni hodnosti a metály nic moc neznamenají a dalekovíce jim jde o to být účastem tvořivé činnosti na tomto serveru. opraoti tomu pro nováčka může být dosažení hodnosti motivátorem toho aby nějaký ten příspěvek do té faktografie napsal. podle mě jde o to ho zaujmout a přitáhnout jeho pozornost, aby se k válce.cz vracel a snaha přispívat do faktografie byla stimulována třebas nepřímo dosahováním hodností. po čase třeba zmistí že tomuto serveru propadl a dosažená hodnost se stane nepodstatnou. pokud se podíváte do stávajícího seznamu uživatelů (a to se započítává všechno a nejen faktografie) tak do dostanete na 246 uživatelů kteří mají 50 a více příspěvků. nevím jaké číslo zbude po započítání pouze příspěvků za faktografii, ale rád bych se přimluvil za to abyste při tom stanovanání potřebného počtu příspěvků alespoň pro hodnosti mužstva přihlédli k motivačnímu aspektu a sami si zkusili představit jak moc silnou motivaci bude mít čekání do 50 příspěvku. podle mého dojmu bude efekt spíše opačný o dotyčný bude mít pocit že jsme spíše nějaký elitářský klub - vždyť přeci zásluhy se dají ocenit většíme rozestupy počtu příspěvků u vyšších hodností. vždyt máme jen 40 členů s počty příspěvků větším jednoho tisíce (stav i s diskuzními příspěvky).
a to vůbec nezmiňuji počet armády na výběr, který je pro těch 246 lidí relevantní.
cílem přeci není co nejdokonalejší zobrazení hodností dané armády (vždyť i tam se počty mění v historickém vývoji) ale o to stanovit si jaký počet hodnostních stupňů bude na tomto serveru závazný pro mužstvo, poddůstojníky, důstojníky a generály a do tohoto zadání se hodl armády budou muset vejít protože to tak hold na serveru válka.cz stanoveno bude. nějací remcalové budou v budoucnu vždycky, ale to bych zkrátka neřešil stejně jako to neřeší ani skutečné armády, vždyť vstup do hodnostní skupiny i registrace na tomto serveru jsou záležitostí dobrovolnou a podřízení se zde platným pravidlům také a to včetně nastaveného počtu hodností.
osobně bych se přimlouval za nějaký kompromisní počet hodností - ani nejvíc a ani nejmíň, některá armáda hold nějakou hodnost zopakuje a někde bude hold chybět - vždyť do doteď nebylo jinak a všichni to přežily a do armád se hlásí lidé dál i přesto že pár stupňů chybí nebo přebývá. jsou to zkrátka armády serveru válka.cz
co smysl má je srovnání počtu příspěvků na stejnou hranici u počátku stupňů NCO, důstojníků a generálů.


raději budu řešit kam směřovat úsilí německých složek než se tady dohadovat o počtu hodností - co se mě týká ať klidně zůstane počet jaký byl dosud, alespoň se nebude nikdo cítit ukřivděn. přesto si nedopustím jednu prosbu - ať už bude počet hodností mužstva 4 nebo 6 zkuste to udělat tak aby nejvyšší hodnost mužstva byla za 100 příspěvků a ty ostatní nějak rovnoměrně odstupňované níže, aby dosažitelnost několika prvních hodnostních stupňů se nováčkům zdála alespoň trochu reálná. naděje že s psaním faktografických příspěvků alespoň začnou bude doufám o maličko větší a my tak alespoň něco z té motivační fuknce hodností mít budeme tam kam směřuje úsilí tohoto serveru - ve faktografické části.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180108Verze : 0
MOD
za mě ... co se bodů týká, nechám to na adminovi:)


udělal jsem systém, který je doufám spravedlivý, vyhovuje více-méně všem armádám a měl by vydržet


mělo by to vyjít ze statistiky...a udělat to rálně dosažitelné aspoň v " mužstvu"


moje čísla berte jen jako orientační a zcela nezávazná
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180109Verze : 0
MOD
Pokud by nikdo jiný neměl zájem tak bych se případně přihlásil jako Davův pomocník na hodnost Československé letectvo / Vzdušné síly AČR
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180110Verze : 0
K ICEho návrhu nemám nic, takhle nějak si to představuju už asi čtyři stránky debaty.SmileSmileSmileSmile.
K přidělování "armádních" medailí za činnost, proč vymýšlet vymyšlené a nepoužít medaile a vyznamení v dané armádě používané s prefixem valka.cz, aby náhodou někdo netrvrdil, že je nositelem Victory cross, že?
No, a nakonec, jestli můžu, vzal bych si našince, brácha už ví.SmileSmileSmileSmile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180115Verze : 0

Citace - Darkfold :

Pokud by nikdo jiný neměl zájem tak bych se případně přihlásil jako Davův pomocník na hodnost Československé letectvo / Vzdušné síly AČRJá rozhodně nejsem proti Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180131Verze : 0
Pokud bude stanovena přesná hranice příspěvků mezi skupinami (praporčíci, důstojníci...), je pak úplně jedno, kolik stupňů mají jednotlivé skupiny. Já bych se dokonce přimlouval za více stupňů a jednotliví velitelé by dle svého uvážení mohli stanovit, kdy bude postup rychlejší a na kterých hodnostech se bude sedět déle...
Co to rozdělit u mužsta a poddůstojníků po 25 (hranice 200), u praporčíků po 100 (hranice 2000), u důstojníků po 1000 (hranice 10 000) a generálů po 10 000. (nejvyšší hodnost za 50 000). I do budoucna, při přidání jakýchkoli hodností by to mělo stačit... Myslím, že více se bude kritizovat vynechání hodnosti, než delší čekání. Navíc to umožní oddělit i významné šarže uvnitř skupin (třeba vyšší a nižší důstojníky)


K přehledu armádních skupin - někde jsem četl, že se SS nebude přidělovat - jak to tedy bude?
Admin se zmínil i o možnostech hodností klingonské armády. Přiznám se, že bych zůstal raději v "realitě". Takhle můžeme dospět k tomu, že ve faktografii bude položka válečné lodě z Hvězdných válek, nebo že bude zveřejněna studie o Hvězdě smrti... Nechme, prosím, sci fi jiným serverům a zůstaňme u historie.


K rezortním metálům - jak už jsem tu dřív nakousnul - bude stanoven jejich počet? Aby nedošlo k devalvaci ocenění, asi by, alespoň pro začátek, stálo za to ho určit (třeba deset).
Zda reálné či vymyšlené - to je věcí debaty, marty tu na to narazil - taky by se mi líbilo být Hrdina SSSR či nositelem rytířského kříže s meči a dubovými listy, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to není fér...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180149Verze : 0
Konečně jsem přelouskal těch 7 stran.
Můj názor je takový.
Hodnosti pouze za faktografii, a aby to bylo motivující pro nováčky tak z počátku rychlejší postup, kdo se jednou valky.cz pořádně chytne pozděj už tu pracuje bez ohledu na hodnosti a metáli (i když potěší, že občas je práce nějakým tím plíškem oceněná).
Kecací fóra pochopitelně zanechat na odreagování a taky proto, aby se nepřesunula do části faktografické, kde by měli moderátoři další práci s mazáním.
Ale obhajovat kecací fóra tím, že je nutné taky něco přečíst a znát? Kde je problém dát tyto vědomosti do části faktografické?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180164Verze : 0
Vůbec se divím, že někdo může uvažovat o zrušení kecacích fór. Zmínil jsem se o tom, protože mě vadil despekt k nim a vyzdvihování faktografie. Přitom i tato fóra mají nezastupitelou funkci a většina z nich i velkou vypovídací hodnotu. Ne vše z nich se dá přenést do faktografie, ale ve většině znich, pokud chce člověk debatovat, tak to chce znalosti a případně i dohledání faktů. Vadí mě, když někdo ve faktografických opíše z knihy stovku letadel s tech. údaji (to je příklad, nechci se nikoho dotknout, je to také záslužné) a naskakují mu "body", zatímco téměř vědecká debata s vyhledáváním údajů a ověřování dat, kde argumentace dá mnohem víc práce a zabere víc času je brána jako něco podřadného.
Navíc je tu i faktor nováčkovský, což není zanedbatelné. Nedokážu si ale představit, že by u důstojnických hodností, kdy bude postup pravděpodobně po tisíci příspěvcích při započtení jen faktografie to normální smrtelník mohl dotáhnout na majora... Tohle není armáda, aby se vyšší šarže udělovali před penzí, především pro zvýšení důchodu...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180168Verze : 0
Achard: koľko kecacích fór je o zháňaní materálov a dohľadávaní faktov? Sú to fóra o hokeji, futbale, jedle, hudbe? Sú to fóra o politike, voľbách a ďalších aktuálnych záležitostiach?


Sú tu určite fóra, kde sa argumentuje, dávajú sa konkrétne údaje a fakty, ale kde je problém následne toto preniesť do faktografie bez balastu názorov a pripomienok so žiadnou faktografickou hodnotou?
Späť k hodnostiam - upravil som hodnosti OS SR v poslednej ICEho tabuľke a mám jednu otázku - akým spôsobom dáme dokopy chýbajúce hodnosti u jednotlivých stupňov - aby tu nebolo 10 tabuliek a každá iná a nakoniec nikto nebude vedieť čo platí a čo nie....


návrh postupnosti hodností OS SR a počtu príspevkov na dosiahnutir jednolivých hodností.


P.S. doplnené hodnosti Fínskej armády, Brazílskeho námoníctva (na valke sú vymenené hodnosti Segundo Tenente a Guardamarinha), Saudskej Arábie (Army) a upravené Egyptské hodnosti (Amid - brigádny generál presunutý ku generálom a Raqib (seržant) k poddôstojníkom - teraz sú hodnosti mužsta a poddôstojníkov 3 ku 3, doplnený fariq - generálporučík )
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180173Verze : 0
MOD
Tak mi pošlete seznamy a já udělám místo tabulky kompletní TABULI a pošlu ji adminovi


pokud jde o chybějící hodnosti ve smyslu co s "mezerami" toto:


Citace :

princip chybějících hodností je prostý...když je v egyptské armádě poslední hodnost ve 2 skupině Musaid, tak dotyčný bude Musaidem dokud nebude mít dost příspěvků na Mulazima (poručík)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180177Verze : 0
MOD
německé hodnosti do té tvé tabulky prosím převezni z www.valka.cz


jen Grenadier zaměň za Schütze jak už je to v hodnostech války.cz


mužstvo je jasné, NCO začínají hodnostmi Unteroffizier, Maat a SS-Unterscharführer, důstojnické - Leutnant a SS-Untersturmführer, generálové jsou myslím jasní.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180191Verze : 0
MOD
ještě snad poslední můj příspěvek k této diskusi:při přidání nové armády mám zařazovat dom té tabulky co rozesílal ICE v SZ?


A obecně k hodnostem: Jsem pro dělení nefaktografie v nějakém poměru, a pokud by se vedlo křížové tažení proti započítávání linkování a samostatných fotek, pak bych prosil jen o jedno: aby se všem měřilo stejným metrem Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180281Verze : 0
pošli mi to v SZ mám jednu kompletní potom ji vyvěsím, ať v tom není chaos
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180291Verze : 0
MOD

Citace - bitaxe :

umožní to i vytvořit srovnávací tabulku kde by si každý mohl srovnat (v rámci Války) svou hodnost třeba s hodností "u němců".

to můžeš udělat už teď v odkazu hodnosti, kde se můžeš podívat na svůj postup v jakékoliv hodnosti.


Citace - ICE :

generálové svazům (armádám)


ty jsou všude, proto jsou také v každé armádějako na potvoru HS je nemá (neměli by čemu velet Very Happy )


to dav:
ano souhlasím se svým začleněním pod české (československé) jednotky, jako jediný člen své armády Wink


celkově: upřímě nechápu vaše úsilí zaškatulkovat "uměle" jednotlivé hodnosti do stupňů, jak už jsem podotknul, srovnat své postupy lze v hodnostech a to k jakékoliv armádě. Pochybuju, že každá armáda na světě má stejné požadavky na dosažení svých stupňů a proto nechápu proč to chcete zavést tady. Už jen tím, že jsem se přihlásil do nějaké armády, souhlasím s tím, že budu mít určitej možnej postup. Já se třeba hlásím k HS a tím dobrovolně (nikdo mě k tomu nenutil) souhlasím s tím, že dosáhnu pouze hodnosti plukovníka. Já bych byl proti škatulkování hodností. Je to podle mě zbytečné a zabilo by to určitou pestrost právě v postupech a možnostech rozhodování kam se přidat. Když někdo za války nastoupil k letcům, taky se ho nikdo neptal, kam to chce dotáhnout a jestli mu nemaj srovnat hodnosti podle nějaké cizí armády. Když už se rozhodnu pro nějakou skupinu, tak se všemi následky. Konec konců srovnání s jinými (jak už jsem napsal) si můžu provést kdykoliv chci.


Například u mě (HS):
já - kapitán
ICE - major
Knize.Vladivoj - poručík
Admin - plukovník Smile
RoBoT - plukovník Very Happy


a tak by se dalo pokračovat i jinde. Tak proč škatulkovat pro porovnání Confused: Nechápu.


Obvzlášť, když ještě nebylo dořešeno ani "dořešené" udělování erbů. Nominovaní nemají nic a to ani v případě Schlangeho, který jediný navrhl dokonce dvě varianty.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180301Verze : 0
MOD

Citace - ICE :

ještě jedna oprava, aby jsme snížili počet stupňů...týká se US Navy...Petty officery jsem šoupnul mezi "mužstvo"


navíc je to vyváženější

Já nevím, nejsou ty prahové hodnoty (500 příspěvků na prápory a 2000 na oficíry) příliš vysoké? Vždyť, i za současného systému přidělování hodností, by bylo pouze 14 důstojníků. A při zavedení hodností jen za faktografické příspěvky by se jejich počet, odhadem, snížil tak na polovinu!
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180312Verze : 0
MOD
Byť pouhý kukačkový praporčík se pod Tangům názor připojuji. Pokud bych měl vyjádřit navíc svůj názor, tak nevidím důvod, proč by měla korelace mezi hodností a počtem příspěvků mít lineární průběh a neprobíhat třeba podle funkce parabolické (to je věta, co ?? Very Happy Very Happy ). A ještě jedny "vidle". Myslím, že názef "faktografický příspěvek" je obsahově již zcela zdevalvován. Otevírám si pravidelně funkci "Co je dnes u nás doma nového" a pak mám sto chutí nastartovat skener a OCR , vytáhat z knihovny 5 - dílný sborník "Tvůrcové dějin" a provést "lumpárnu". Ten sborník je z r. 1934 -37 obsahuje skoro 400 podrobných životopisů osobností a protože se jedná o překlad z němčiny kombinovaný s původními československými přispěvky vydaný v malém nákladu je celkem neznámý (a navíc má velkopismenovou sazbu - to by si OCR "pošmáklo") a můj "menší" (kukačkový) šéf Robot mající na starosti rubriku "Osobnosti" mě uchválí (nebo pokud na to příjde vyhladí Razz) k smrti a rázem budu polní podmáršálek. Vím, že budu ukřižován, ale mám takový pocit, že by se faktografické příspěvky měly již začít dělit podle "míry původnosti"!! Na stranu druhou uznávám, že od někoho, kdo bude nucen poslat svůj první příspěvek (a navíc podla osobního kréda) pod "tlakem" Pokladové soutěže jsou výše uvedená slova dost drzá Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180316Verze : 0
Pokud budou ty životopisy jen opsány, sice na to asi hned tak nepřijdu, ale každopádně by to nebylo dobře (Tedy pokud tam nejsou již autorská práva promlčena. Pokud není právní překážka, tak klidně nechť je to opsáno. Nevadí-li to autorským právům, nebude to vadit ani mě. Ale osobně nedokážu posoudit, jak to s těmi právy u toho konkrétního sborníku je. Ale mám pocit, že třeba na wikipedii přebírají hesla ze starších vydání některých encyklopedií a z hodně starých encyklopedií, neboť již tam nehrozí konflikt s autorskými právy - již propadla).


Pokud je to stále chráněno autorským zákonem, tak samozřejmě nezbývá než najít další zdroj a napsat nový text, kompilaci.Jinak souhlasím, že zpočátku by měl být rozdíl mezi hodnostmi menší než ve vyšších "patrech". To je celkem jasné, i ICE říkal, že v téí tabulce ta čísal jsou jen orientační.

Každopádně dejme Adminovi čas k zapracování všech těch novot do systému ! (Jinak řečeno, utněmež na čas diskusi o hodnostních skupinách !)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180319Verze : 0
MOD
Musim si to jeste poradne procist, ale :


Achard : pocty prispevku pro jednotlive urovne - udelal bych to trochu mirnejsi, preci jen tisicove pocty prispevku jsou tu ted uz myslim si dost nerealne (Schlange, Marty a dalsi osoby jsou tu temer od pocatku veku a valka/forum za tu dobu prodelaly bourlivy rozvoj a zakladalo se mnohem vice sekci, nez ted)


Achard : klingoni - porad mi tu motate hrusky s jabkama Very Happy hodnostni skupiny = zabavna forma odliseni uzivatelu jednoho od druheho, na zaklade jejich poctu prispevku a jejich volby. Vysledkem je ruzna mnozina ruzne barevnych obrazku pri nacitani nejake diskuse Very Happy Tot ma definice hodnostni skupiny. Pokud tedy nekdo bude chtit skupinu klingonskych valecniku, necht ji klidne ma, protoze to bude znamenat nejake zabavne nove hodnosti tady na foru a trochu zpestreni, samozrejme tim NIKDE a NIJAK NERIKAM, ze bych ocekaval TTD forum lodi Enterprise nebo neceho podobneho Very Happy berte to prosim porad jako urcite zpestreni, hru, zabavu, moznost jak uzivatelum dat neco pro pobaveni, kdyz uz tu drou od slunka do slunka zadarmo a pouze pro svou potechu a doufam i ten kousek zadostiuceneni z toho, ze delame neco pro ty ostatni. A stejne tak jako tu je skupina civilnich zamestnancu, specificky vytvorena na zaklade poptavky Fantana, ktery nechtel mit zadnou hodnost, tak tu muzeme mit klingonske dustojniky a generaly Wink


Knize Vladivoj : dost dobre nechapu, jak je to mysleno s tim hodnocenim za fotografie a nefotografie, prosim vysvetlim :


FAKTOGRAFICKY prispevek poznam coby forum/programator pouze tak, ze prislusi do nejake diskuse, ktera sama o sobe jest zalozena v nejake vetvi, ktera je oznacena za faktografickou. Tedy pokud zalozite v letadlech diskusi FOTBAL, a bude tam plkat, stejne se to bude brat jako faktografie, nez na to prijde moderator, diskusi smaze a ja vas vsechny vyhodim z fora Very Happy Proste tak to je, ja technicky NEDOKAZU nijak resit, jestli prispevek UVNITR obsahuje TEXT, FOTKU, DESET FOTEK, JEDNU KVALITNI FOTKU, SPROSTY NAPIS nebo BASEN, to NEJDE a ani to po me nemuze nikdo chtit.


Tedy, jestli se budou pocitat prispevky do hodnosti, budou se pocitat tak, ze se vezme pocet faktografickych prispevku, jak jsem popsal vyse, a jestli chcete, pridam k tomu rekneme 0,05 krat pocet nefaktografickych prispevku. Zadne deleni na linkovani, samostatne fotky a podobne blbosti tu NEBUDOU a PROSIM, ABY NADALE TYTO FANTASKNI VARIANTY NEBYLY VUBEC ZMINOVANY A RESENY !


STEJNE TAK NEHODLAM RESIT "MIRU PUVODNOSTI" PRISPEVKU, protoze bychom pak uz nedelali nic jineho, nez ze by jeden clovek psal, a deset dalsich by kontrolovalo vsechny dostupne zdroje a knihy, jestli nedej boze neco odnekud neopraskl Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180334Verze : 0
MOD
Jestli do toho můžu ještě kecat, tak já bych vhodné prahové hodnoty viděl takto:
poddůstojník - 50 příspěvků
praporčík - 150 příspěvků
mladší důstojník - 500 příspěvků
starší důstojník - 1250 příspěvků
generál - 2000 příspěvků


Při tomto nastavení a při započítávání pouze faktografických příspěvků, by (podle Adminovi statistiky z 16.8.) na fóru bylo 77 poddůstojníků, 42 praporčíků, 28 mladších důstojníků, 7 starších důstojníků a 7 generálů.


Že se ještě vracím k návrhu hranice 2.000 důstojník, 10.000 generál, pak by, podle stejné statistiky, bylo pouhých 6 důstojníků a jeden generál (Schlange).
Na generálskou hodnost by nedosáhl ani Admin Laughing
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180337Verze : 0
MOD
to vypada slibne ...


jinak neberte bozi jmeno do ust nadarmo, to je hrich Very Happy ja jsem marsal bez ohledu na prispevky Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180338Verze : 0
MOD
ok. last update


to MARTin... no na HS jsem zapomněl, není to armáda , ale jen její složka, ale aby jsi viděl, že jsem počítal i s "anomáliemi" je to prosté...když HS nemá generálské hodnosti prostě skončí na plukovníkovi Smile


Komu se to nelíbí může:
a) srabácky převléct uniformu Smile
b) klidně to vydržet protože stejně o houby jde SmilePrílohu updatoval buko1 o 20.00 hod 2.10.2006
ICE 8:10 03.10.2006
-doplněny Liberijské hodnosti
-upraveno bodování mužstva
-korekce USMC
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180347Verze : 0
MOD
jen ještě poprosím o kontrolu...přeci jen po desátém shlédnutí stejné tabulky vidím to co jsem chtěl napsat...ne to co jsem doopravdy napsal


a kdo chce další armádu pošlete si seznam hodností
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180348Verze : 0
MOD
ICE - dopĺňam hodnosti ktoré sú zavedené na valka.cz - vietnam, čína, uganda, kuba, izrael..... - môžem ti potom updatovať tabuľku v príspevku, alebo ti pošlem SZ?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180349Verze : 0
MOD
to ICE:Předpokládám že do AČR počítáš jak letectvo tak i pozemní síly. Měly by tam jít hodnosti stejně.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180350Verze : 0
předpokládáš správněSmile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180352Verze : 0
MOD
Fajn
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180353Verze : 0
Updatoval som hodnosti v ICEho tabuľke, vrátane SS. Chýbajú len hodnosti valka.cz, HS (predpokladám že po plukovníka tie isté ako AČR), ČS četnictva, légií a dokončenie ČSA pred WW2. Malý problém je s USMC - príliš veľa hodností v zbore poddôstojníkov a práporčíkov, musel som ich rozdeliť medzi mužstvo a aj dôstojníkov (v tabuľke sú označení červene) - buď to zostane takto (aj za cenu dvoch práporčíkov medzi dôstojníkmi), alebo sa zoškrtajú niektoré hodnosti... - link na tabuľku: https://www.valka.cz/download.php/id/43774
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180362Verze : 0
MOD
SS byly před cca půlrokem snad staženy z výběru, ne ? Moc by se mi nelíbilo, pokud by se měly opět zavádět.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180366Verze : 0
MOD
Legie nechť zůstanou jak jsou, jsou zcela v pořádku. Římské hodnosti dodám jen co se poradím s odborníkem nad správnými tvary některých funkcí Wink
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180367Verze : 0
RoBot: Vybrať ako skupina sa nedajú, ale na hodnosti sú vedené stále...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180371Verze : 0
MOD
Tak, právě jsem poslal ICEmu liberijské hodnosti pro zařazení do tabulky, až to vyvěsí, tak zmenším výložky do přijatelné velikosti, která je, Admine, kolik na kolik v případě "stojatých" výložek, tedy těch, u kterých je výška větší než šířka? Very Happy Až budou hodnosti přijaty, požádal bych tě, ó jediný a nejvyšší, abys mě jmenoval náčelníkem společného štábu všech dosud existujících afrických armád, tj. Egypta, Ugandy a budoucí Libérie Smiling Army , samozřejmě pokud nebudou mít na tuto funkci zálusk služebně starší kolegové, třeba buko1 nebo Vladimír Šilhán Very Happy Konec hlášení
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180385Verze : 0
Kníze.Vladivoj: zalusk by bol, ale som realista - OS SR mi stačia....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180386Verze : 0
MOD
Můžu tě zaměstnat jako "spoluvelitele" to je v Africe běžná praxe od dob, co svrženého Nkrumaha angažoval Touré jako "spoluprezidenta" v Guineji. Laughing Laughing Laughing
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180389Verze : 0

Citace - Admin :


Achard : klingoni - porad mi tu motate hrusky s jabkama Very Happy hodnostni skupiny = zabavna forma odliseni uzivatelu jednoho od druheho, na zaklade jejich poctu prispevku a jejich volby. Vysledkem je ruzna mnozina ruzne barevnych obrazku pri nacitani nejake diskuse Very Happy Tot ma definice hodnostni skupiny. Pokud tedy nekdo bude chtit skupinu klingonskych valecniku, necht ji klidne ma, protoze to bude znamenat nejake zabavne nove hodnosti tady na foru a trochu zpestreni, samozrejme tim NIKDE a NIJAK NERIKAM, ze bych ocekaval TTD forum lodi Enterprise nebo neceho podobneho Very Happy berte to prosim porad jako urcite zpestreni, hru, zabavu

Já tě sice chápu, ale vidím to jako Pandořinu skříňku. Prostě tím vstupujeme do dimenze Sci-fi a nějam mi to sem nesedne. I hra pro pobavení má svá pravidla (sakra, už devět stránek se tu o tom bavíme). Jsem přesvědčen, že bychom měli zůstat na svém písečku, tam, kde jsme doma a čemu rozumíme. Myslím, že pro tuto "hru" je v reálu dost šarží a není třeba si jí spestřovat takto... Jsem holt konzervativní. Myslím, že tak vysokou hodnotu si valka.cz udržela proto, že tvrdě dbá na dodržování pravidel a striktním trvání na tématu. A tak by to mělo zůstat...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180390Verze : 0
Přidávám se k Achardovi (zase): hodnosti Romulanů a Impéria jsou podle mě na Válce.cz nesmyslné. Taky se přidávám k názoru, že je to Pandořina skříňka, která by se mohla rozrůst ad absurdum Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180397Verze : 0
Zmeňme tému - čo hovoríte na navrhnutý počet príspevkov - mne sa zdá 10 príspevko na jednu hodnosť u mužstva príliš rýchly postup....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180400Verze : 0
MOD
Berme v úvahu, že to bude jen za faktografii ...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180402Verze : 0
MOD
Jasné, ale keby boli hodnosti po 15 príspevkov bolo by to vyváženejšie - teraz je medzi najvyššou hodnosťou mužstva (6) a poddostojníckou hodnosťou rozdiel 50 príspevkov - vyzerá to nasledovne:
0 - 1 - Vojak 1. stupňa
10 - 2 - Vojak 2. stupňa
20 - 3 - slobodník
30 - 4 - slobodník
40 - 5 - desiatnik
50 - 6 - desiatnik


100 - 1 - čatár


zatiaľ čo keby sa povyšovalo nie po 10 ale po 15 príspevkoch vyzeralo by to nasledovne:


0 - 1 - Vojak 1. stupňa
15 - 2 - Vojak 2. stupňa
30 - 3 - slobodník
45 - 4 - slobodník
60 - 5 - desiatnik
75 - 6 - desiatnik

100 - 1 - čatár


Prípadne nejaký kompromis, aby to bolo rozvrhnuté rovnomernejšie napr:


0 - 1 - Vojak 1. stupňa
10 - 2 - Vojak 2. stupňa
20 - 3 - slobodník
30 - 4 - slobodník
50 - 5 - desiatnik
75 - 6 - desiatnik

100 - 1 - čatár


(prvé je počet príspevkov, druhé poradie hodnosti, tretie ako vzor hodnostného postupu v OS SR)


Jednoducho - pri súčasnom návrhu sa veľmi rýchlo dosiahne najvyššia hodnosť mužstva a potom sa čaká na možnosť povýšenia - to môže byť pre niektorých kontraproduktívne.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180405Verze : 0
MOD

Citace - buko1 :

Zmeňme tému - čo hovoríte na navrhnutý počet príspevkov - mne sa zdá 10 príspevko na jednu hodnosť u mužstva príliš rýchly postup....

Mě stejně hranice 1000 příspěvků pro důstojníka (při započítání jenom faktografie) přijde jako neuvěřitelně vysoká. Uvědomme si, kolik uživatelů tady má 1000+ faktografických příspěvků? Asi patnáct.
Opravdu bych jako vhodnou hranici viděl 500 příspěvků.
Otázka je, jestli dokonce nejít ještě níž. Jak už poznamenal RoBoT: Berme v úvahu, že jde o faktografii.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180410Verze : 0
MOD
Last update 8:10 03.10.2006


-doplněny Liberijské hodnosti
-upraveno bodování mužstva
-korekce USMC


link: forum.valka.cz


ad důstojníci...myslím že je to O.K.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180415Verze : 0
MOD

Citace - ICE :

ad důstojníci...myslím že je to O.K.

Po pravdě řečeno, já si to nemyslím. Schválně se podívej, kolik uživatelů tady má 1000+ faktografických příspěvků.
A ještě jedno srovnání: při započítávání všech příspěvků na důstojníka stačilo (v průměru) 500-600 příspěvků. A najednou by počet faktografických (které jsou přínosnější, vyžadují od autora přípravu a zpracování podkladů a, u obsáhlejších příspěvků, i dost času na sepsání) na důstojníka musel být dvojnásobný?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180416Verze : 0
MOD

Citace - ICE :

ok. last update


to MARTin... no na HS jsem zapomněl, není to armáda , ale jen její složka, ale aby jsi viděl, že jsem počítal i s "anomáliemi" je to prosté...když HS nemá generálské hodnosti prostě skončí na plukovníkovi Smile


Komu se to nelíbí může:
a) srabácky převléct uniformu Smile
b) klidně to vydržet protože stejně o houby jde Smile

Bohužel se opět mýlíš Wink
zákon č. 219/1999 Sb
o ozbrojených silách ČR, který zásadním způsobem řeší postavení Hradní stráže v rámci ozbrojených sil ČR. Konstatuje se v něm, že ozbrojené síly ČR se člení na armádu, Vojenskou kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž. Hradní stráž se tímto zákonem stala samostatnou složkou ozbrojených sil, která je sice finančně a logisticky zabezpečovaná armádou ČR, ale velitelsky a odborně plně podléhající Vojenské kanceláři prezidenta republiky, kde náčelník Vojenské kanceláře má vůči vojákům Hradní stráže oprávnění jako ministr obrany stanovená zvláštními právními předpisy (zák. č. 220/1999 Sb., zák. č. 221/1999 Sb.).

jak už jsem napsal uniformy se hodlám držet se všemi možnými následky (klidně skončím na plukovníkovi), nedám #2gunfire stejně o houby jde, ale mě se líbí a jsou moje Laughing
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180418Verze : 0
MOD
nejvetsi sirka by mela byt tak 75 pixelu,
pokud je hodnost na vysku, tak nejvetsi vyska by mela byt taky tak 75 pixelu ...


jinak SS se skutecne zavadet nebude, je zrusena a bude zrusena i ze seznamu (ten se totiz cely bude prepracovavat Smile


ad pocet prispevku, udelal bych to mirnejsi, vojaci asi vedi nejlepe, kolik je pomer vojaci/poddustojnici/dustojnici/generalove v realne armade, tak to tak pojdme udelat i tady na zaklade stavajicich dat ... ta mohu poskytnout. (ja to podle sebe soudit nemuzu, v praci mame bohuzel na jednoho "vojina" deset "generalu" Sad Very Happy)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180423Verze : 0
MOD
Myslel jsem si,že už do této diskuse nevstoupím ale nedá mi to…detaily jako počty příspěvku k povýšení určitě domakáte a nakonec to snad bude přijatelné pro všechny.Je vidět,že se tomu věnujete opravdu aktivně.Ale tak nebo tak nás většinou čeká degradace o několik stupňů a pozvolná cesta zpět nahorů.Admin napsal v souvislosti z hodnostními skupinami toto:“ Vysledkem je ruzna mnozina ruzne barevnych obrazku pri nacitani nejake diskuse“.Chtěl bych se zeptat zda by bylo možné aby se vrátily zpět další barevné obrázky – myslím tím nejvyšší vyznamenání dané osoby.Označení číslem počet obdržených medaili není zrovna moc reprezentativní. Osobně se mi to líbilo a i na první pohled bylo poznat podle vyznamenání o jakou osobu jde a navíc pro ty kteří v novém systému klesnou opravdu hodně nízko to bude jedno z mála čím se můžou (třebas v hospodě) chlubit. Wink Laughing
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180425Verze : 0
MOD
K tem vyznamenanim, nebylo by mozne aby se zobrazovala zmensena verze stuzek, asi tak aby se jich veslo 6 na radek, do profilu. Pak by to vypadalo opravdu hezky Smile A Zbycho by se mohl chlubit v hospodě Laughing
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180438Verze : 0
MOD
coz o to, mozne je vsechno Smile jde jen o to zvazit, co vsechno je v profilu treba mit a nemit, tohle je ale myslim si debata na redakcni cast fora (sekce REDAKCNI RADA) - mam totiz v planu trochu upravit soucasny vzhled tak, ze by se zobrazoval vice mene jen nick, avatar a hodnost, ostatni informace (i medaile) by se zobrazili az po najeti mysi (myslim ze na prvni pohled neni treba vedet, kdy se uzivatel naposledy prihlasil, nezajima to kazdeho, ale pokud me to zajima, tak si tam mysi najedu a uvidim ... ), protoze to ted zbytecne natahuje forum tam, kde prispevek sam o sobe je na jeden radek (viz MARTinuv prispevek Very Happy). Ale je to fakt na trochu jinou debatu, kterou urcite v blizke dobe rozpoutame v redakci !
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180457Verze : 0
MOD
vypracoval jsem nasledujici statistiku, ktera ukazuje pocty prispevku, faktografie a ostatnich, pod tim dole v zavorce pocty uzivatelu, kteri se na tom podileji. Z toho si asi vsici udelate obrazek o tom, kolik uzivatelu prispiva mesicne, kolik je tedy asi prumerny prirustek poctu prispevku a jak hodnosti nastavit


https://www.valka.cz/statistika.php


mimochodem tato statistika mi velice moc pripomina Nemecko pred koncem druhe svetove valky - ackoliv pocet tovaren (uzivatelu do faktografie) klesa, produkce (pocet fakt. prispevku) se stale drzi a nebo dokonce roste Smile zajimave Very Happy ale prave o tom to je, mimo jine i v tech hodnostech, abychom do faktografie nalakali vice uzivatelu a zastavili ten sestupny trend.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180565Verze : 0
MOD
Ps. statistika se aktualizuje jednou denne, protoze jeji generovani je pomerne slozite a trva asi minutu. Ten kdo ji pusti ten den prvni, tak si pocka, ostatnim se uz to serviruje z cache a jde to bleskove Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180567Verze : 0
MOD
Template->make_filename(): Error - file statistika.tpl does not exist


Nějak to nefunguje
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180568Verze : 0
uz ano Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180569Verze : 0
MOD
Tak to už abych sem hodil ty příspěvky o Š-16 abych zpevnil normu Very Happy .
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180570Verze : 0
2 Mart in Smile
ty jsi šťoura Smile
to je lenost...ozbrojené síly se dlouho vypisujíSmile
Ono ani USN, USM, VMF, VVS a další nejsou "armády" ale druhy ozbrojených sil:)
ale myslím že o to nejde Smile


Admin, dik za statistiku...
takže v průměru je to 25 faktografických příspěvků za měsíc/autor,
řekněme že by jsme to rádi zvedli Smile
nicméně i při současném stavu může být průměrný přispěvatel za čtvrt roku v druhé skupině
a každého čtvrt roku bude povýšen až do plukovníka
nemyslím že by to byl zlý postup:)
nerad bych předělával za rok tabulku, protože všichni budou generálovéSmile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180578Verze : 0
MOD
Vážení,
mám zásadní připomínku, která vychází z mého rychlého prostudování Vašich příspěvků. Je krásné, že zde můžeme používat hodnostní stupnice armád, které jsou nám citově blízké - ale! Jako vždy velké ALE !!!


Jak zjistím, že autor s hodností: Ylikersantti, nebo: General de Cuerpo de Ejército, je či není z Klingon-Bac-Army, z Bulharského jízdního dělostřelectva, civilní dopisovatel FV, či ...


Odpovím si sám - bezprostředně NIJAK.


Proto navrhuji mírnou změnu v zápisu. V snaze abych někoho nepopudil, uvádím příklad na své osobě:


Jiří Tintěra
Lieutenant (British Army)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180582Verze : 0
MOD
Jsem Laughing
on je navíc trochu rozdíl mezi pojmy ozbrojené síly ČR (letectvo, "armáda", HS, VKPR) a "ozbrojené síly" AČR (letectvo i armáda, ale už ne HS)


všichni nebudou generálové Wink
min jeden plukovník a jeden občanský zaměstnanec Laughing Laughing


to Jiří Tintěra:
zjistím to stejně jako v reálu, najdu si to Laughing
vojáci taky nenosí na uniformě označení armády Wink
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180583Verze : 0
MOD
JT : s tim souhlasim, to muzeme upravit
ICE : presne tak, 25 prispevku / mesicne na autora Smile
DARKFOLD : ja mel hlavne na mysli pocet uzivatelu prispivajicich do faktografie, to nezvysis, protoze ty tam uz prispivas dost vydatne Very Happy


obecne je zajimave, ze za ty tri roky do faktografie prispelo pres 800 uzivatelu, zatimco ted aktivne pise nejakych 80-100, tedy sotva 10%. Byl bych rad, kdybychom dokazali prilakat dalsi lidi na faktografii, pokud by mel nekdo nejake napady, jak nato, jsem samozrejme k dispozici, klidne na to muzeme rozjet novou debatu.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180584Verze : 0
MOD
Povzdech na úvod - určitě je nenalákáš tím, že se nebudou frčky udělovat za nic jiného než faktografii...


A já si navíc rejpnu - ono nejde jen o kvantitu, ale i o kvalitu. Stejně se hodnotí dlouhý životopis, jako přidání jedné fotky či doplnění zeměpisných souřadnic. Nemohu se zbavit dojmu, že počet příspěvků není nejvhodnější ukazatel, protože je kvantitativní a ne kvalitativní... Mnohem přesnější ukazatel, kdo co dělá jou wardolary - kdo si mákne, je bohatší, kdo doplní jednu větu, musí žebrat...
Vím, že překopu vše, co se tu deset stránek psalo, ale zauvažujte, zda pro hodnostní postup nezvolit jiné kriterium...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180607Verze : 0
Spíš bych to bral jako bonus ke kvantitativnímu posuzování příspěvků. Řekněme Wardolary/1000 (beze zbytku) a výsledek přičíst k počtu příspěvků do hodností (tedy 1000 wardolarů = 1 faktografický příspěvek navíc).
Tím by se tato nerovnováha dala rozlišit.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180608Verze : 0

Citace - Achard :

Mnohem přesnější ukazatel, kdo co dělá jou wardolary - kdo si mákne, je bohatší, kdo doplní jednu větu, musí žebrat...

A to taky není špatný nápad! Idea
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180615Verze : 0
MOD
Achard : to co navrhujes je stejne kvantitativni jako to, proti cemu bojujes Very Happy Very Happy Very Happy, protoze posuzovani "kvality" prispevku podle toho, jak je dlouhy je blbost, pro me osobne je dulezita i jedna jedina radka ve faktografii, pokud ma nejakou hodnotu a smysl, prinasi nejaky chybejici udaj nebo zaklada forum pro linkovani, coz nam usetri cas nekde jinde. Takze tak to posuzovat nechci.


Jsem ochoten pocitat hodnosti na zaklade urciteho pomeru


- 100% faktografickych prispevku
- 5-10% nefaktografickych prispevku
- ???% wardolaru


proc ne, akorat si uvedomte, ze z toho jednoducheho a jasneho a pruhledneho systemu ziskavani hodnosti delame nepruhledne slozite centrum pro rizeni vesmirneho provozu v Houstonu Wink nestalo by za to prestat vymyslet duvody "proc ne" ci "jak jinak" hodnosti, jednoduse je doresit, a pak resit jinou, oddelenou otazku, jak motivovat nase uzivatele ? opravdu uz me unavuje ta desetistrankova diskuse, cekal jsem, ze se lide vyjadri ano,ne, toto ci toto, ne ze donekonecna a porad dokola budeme probirat zakladni principy POTE, co se DOHODNE nejake reseni !
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180626Verze : 0
MOD
Já osobně si také myslím, že by se měly u posuzování podle faktografie zohlednit wardolary, prostě proto, že třeba v mém případě jsem dostal za příspěvky od nějakých 50 až po 900 dolarů, podle délky příspěvku. Takže pokud bude každý příspěvek u povyšování v hodnostech za to samé, tak si budou oprávněně stěžovat hlavně ti, kteří mají delší a propracovanější příspěvky. Tím nemyslím sebe, mně je to celkem jedno.


Druhá věc - vymyšlené armády jako Klingoni a podobně bych také nezaváděl.


Třetí věc - změna profilu. Byl bych proto, aby se toho vedle příspěvku standardně zobrazovalo co nejméně. Nechal bych nick, fotku, počet příspěvků, wardolary. Ostatní je myslím zbytečné a hodilo by se na najetí myší na autora. Vezměte si reálně jak často ty ostatní údaje čtete ?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180627Verze : 0
MOD
Dobře, argument zjednodušení systému beru. Možná bych to udělal takhle - udělat podle počtu a když se to neosvědčí, můžeme tuhle diskuzi zase za půl roku otevřít a kdyžtak to změnit..
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180629Verze : 0
MOD
hlavne si myslim, ze uz jsme se tu odchylili od te puvodni myslenky, kterou jsem definoval buh vi pred kolika strankami - hodnosti jsou sada barevnych obrazku pro pobaveni ... nekteri uzivatele mi sem porad tlaci nejakou "spravedlnost" a snahu "hodnotit" aby se nekteri uzivatele necitili "ublizeni" ... sorry, ale tomu presne rikam demokracie ve svej nejhloupejsi podobe ... budeme se tak dlouho snazit vyhovet vsem, az nevyhovime nikomu. nechapu, co je na tom sloziteho, proste TAK je definovan system, a pokud chcete podle TECHTO pravidel hrat, tak HRAJTE, ale NIKDO vas nenuti, nemusite to brat. Citite se ukrivdeni ? No tak co, VZDY v systemu demokracie je skupina SPOKOJENYCH a UKRIVDENYCH, to ze v soucasne dobe je ta skupina spokojenych bezpecne v podruci tech nespokojenych je trochu jiny problem, ale nerad bych ho prenasel sem na valku ! NIKDO si zatim nestezoval, ze by byl nespokojen se systemem udelovani hodnosti, a ja z nich opravdu nehodlam delat vseobjimajici lustracni udaj vypovidajici o kvalite prispevku uzivatele, jeho vedomostech, znalostech, krase jeho zeny a kvalite vlny jeho ovci. Hodnosti maji slouzit jako JEDEN Z ukazatelu, wardolary jsou druhy ukazatel, to, jak uzivatele zname a jak je aktivni obecne je ukazatel treti. Nikdo nedostane ani korunu za to, ze bude plukovnik, na druhe strane vesmiru nezemrou tri kotatka za to, ze se nekdo stane serzantem, hodnost je tu fakt jen pro nase pobaveni a trochu to o nas vypovida, ale to neznamena, ze nebudu mit nekoho min rad jen proto, ze je treba jen vojin ! Takze PROSIM, zustante na zemi a dokonceme to, co se tu puvodne resilo.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180630Verze : 0
MOD

Citace :

MART.in napísal: vojáci taky nenosí na uniformě označení armády
- s týmto si dovolím nesúhlasiť - dosť veľa štátov má na uniformách označenie príslušnosti - medzi inými aj OS SR, US Army, Ruská, Ukrajinská, Bieloruská armáda.....Či už ide o znak (nápis) na rukáve blúzy, alebo na prednej strane blúzy...


Myslím že diskusiu o hodnostiach môžme uzatvoriť - máme tabuľku s rozdelením hodností, určitý návrh počtu príspevkov na jednotlivé hodnosti a vieme spôsob akým spôsobom zaradiť prípadné nové armády do tabuľky.... (napadlo ma že časť prispievateľov je aj z okolitých krajín - Poľsko, Ukrajina, ale aj Rusko - čo takto zaradiť do tabuľky aj ich hodnosti? Som ochotný dodať podklady, len by som to nechcel robiť zbytočne).


Takže v ďalšom by sme sa mali zamerať na diskusiu v novej téme - podmienky na postup medzi skupinami hodností (na dôstojníckych čakateľov, dôstojníkov a generálov), prípadne v ďalšej téme - akým spôsobom započítavať aké príspevky (ak je to potrebné)...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180637Verze : 0
MOD
Je zbytočne diskutovať o V$ z dôvodov ktoré do toho vstúpili už predtým /t. j. : Odmeny za spracované tématiky - vysoke bonusy vo V$, rôzne dary a pod., zle tipy pri súťaži skôr konto znížili a pod./, takže už dávno V$ nezohľadňuje aktývnosť členov. Najlepší je čím najjednoduchší inštitút počtov faktografických príspevkov, nech je ten systém aj ľahko porozumiteľný pre nových prispievateľov veď je to pre nich a nie pre tých, ktorý su tu už dlhšie a toto fórum navštevujú nie preto aby sa stali generálmi, ale preto aby si rozšírili obzor a prípadne niečim prispeli.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180642Verze : 0
Mein gott Admine ukonč už prosím tuhle debatu,domluv se s ICEm, zaveďte už nový postupový řád třebas k dnešní půlnoci a bude to.Pokud to budeš dál protahovat tak se začnou rojit další moudra podobná těm jaké vymyslel Achard a ihned přiklepl Darkfold !!! Už se jenom bojím aby nevymysleli stupnici hodnoty příspěvku podle pravopisu Laughing !Měřit kvalitu příspěvku pomocí V$ je totální blbost.Může být příspěvek dlouhý jako tapeta za tisíce V$ a přitom je nic neříkající a může být vzácná fotka za pětník…A navíc nechtějte aby se tady začalo rozpomínat kolik kdo založil faktografických témat za paušálních 100V$ a faktografických odpovědi za paušálních 25 V$ … bohužel to tak bylo a tím je celý systém V$ znehodnocen a tudíž taky nevěrohodný. Proto jsem pro co jak nejrychlejší zavedení hodnocení dle tabulky kterou dělal Buko s ICEm a bude konečně pokoj. Twisted Evil
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180643Verze : 0
MOD
Souhlasím s Adminem, nemá cenu ten systém donekočna vybalancovávat až ke spravedlivé nepřehlednosti. Hodnost nechme navázanou jen na počet faktografických příspěvků. Wardollary jsou dalším ukazatelem, jež je možno si osobně porovnat s uživatelovým kontem příspěvků. Další možností je pročíst si jeho příspěvky a v neposlední řadě se s ním třeba potkat na srazu. Hodnosti jsou tedy jen jedna složka "hodnocení" ostatních uživatelů.


Navíc celá debata a změny jsou pro zatraktivnění systému hodností. Bude-li to složité, nebude to fungovat.


Nemá tedy cenu řešit, jak to celé ještě více zkomplikovat. Dořešmě nutné počty příspěvků pro jednotlivé úrovně a dořešmě další podmínky pro postup třeba na důstojníka. Ne opět řešit již jednou takřka vyřešené. Nemám sice moc čas to celé sledovat, ale přijde mi, že vždy, když se celá věc blíží k cíli, tak to někdo opět otočí nazpět.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180644Verze : 0
MOD
tady mate dalsi slibene podklady : toto je pocet faktografickych prispevku (pouze, zadne dalsi "bonusy") k dnesnimu dni pro vsechny uzivatele, z toho si muzeme navrhnout nejake ty dalsi "ranky" :


format :


poradi. - id uzivatele -> pocet fakt. prispevku1. - 566 -> 1
2. - 1247 -> 1
3. - 265 -> 1
4. - 1051 -> 1
5. - 3676 -> 1
6. - 1003 -> 1
7. - 1196 -> 1
8. - 3053 -> 1
9. - 3244 -> 1
10. - 3364 -> 1
11. - 5188 -> 1
12. - 3883 -> 1
13. - 2241 -> 1
14. - 6022 -> 1
15. - 6412 -> 1
16. - 8679 -> 1
17. - 703 -> 1
18. - 1735 -> 1
19. - 5926 -> 1
20. - 9415 -> 1
21. - 2485 -> 1
22. - 7473 -> 1
23. - 5310 -> 1
24. - 8394 -> 1
25. - 7865 -> 1
26. - 6060 -> 1
27. - 6210 -> 1
28. - 6814 -> 1
29. - 6651 -> 1
30. - 691 -> 1
31. - 2006 -> 1
32. - 1283 -> 1
33. - 1830 -> 1
34. - 3415 -> 1
35. - 9138 -> 1
36. - 2407 -> 1
37. - 2964 -> 1
38. - 6072 -> 1
39. - 3437 -> 1
40. - 4570 -> 1
41. - 6076 -> 1
42. - 5662 -> 1
43. - 2449 -> 1
44. - 745 -> 1
45. - 2648 -> 1
46. - 697 -> 1
47. - 3935 -> 1
48. - 1473 -> 1
49. - 1758 -> 1
50. - 567 -> 1
51. - 2412 -> 1
52. - 2743 -> 1
53. - 3845 -> 1
54. - 3096 -> 1
55. - 8351 -> 1
56. - 4090 -> 1
57. - 126 -> 1
58. - 7601 -> 1
59. - 8413 -> 1
60. - 377 -> 1
61. - 1220 -> 1
62. - 1463 -> 1
63. - 8431 -> 1
64. - 1838 -> 1
65. - 9244 -> 1
66. - 2865 -> 1
67. - 250 -> 1
68. - 6585 -> 1
69. - 8088 -> 1
70. - 3681 -> 1
71. - 9106 -> 1
72. - 4002 -> 1
73. - 5104 -> 1
74. - 7629 -> 1
75. - 9078 -> 1
76. - 2459 -> 1
77. - 5925 -> 1
78. - 1490 -> 1
79. - 2698 -> 1
80. - 3731 -> 1
81. - 324 -> 1
82. - 555 -> 1
83. - 1322 -> 1
84. - 7615 -> 1
85. - 2517 -> 1
86. - 4239 -> 1
87. - 4605 -> 1
88. - 3981 -> 1
89. - 5458 -> 1
90. - 7832 -> 1
91. - 9200 -> 1
92. - 1209 -> 1
93. - 2209 -> 1
94. - 187 -> 1
95. - 6211 -> 1
96. - 2385 -> 1
97. - 1974 -> 1
98. - 9230 -> 1
99. - 6143 -> 1
100. - 2808 -> 1
101. - 3436 -> 1
102. - 4449 -> 1
103. - 6286 -> 1
104. - 6458 -> 1
105. - 4940 -> 1
106. - 5572 -> 1
107. - 6560 -> 1
108. - 7589 -> 1
109. - 868 -> 1
110. - 669 -> 1
111. - 399 -> 1
112. - 1117 -> 1
113. - 1595 -> 1
114. - 2151 -> 1
115. - 2758 -> 1
116. - 2963 -> 1
117. - 1058 -> 1
118. - 3163 -> 1
119. - 4628 -> 1
120. - 3345 -> 1
121. - 6267 -> 1
122. - 6541 -> 1
123. - 2992 -> 1
124. - 9375 -> 1
125. - 197 -> 1
126. - 1271 -> 1
127. - 3289 -> 1
128. - 7777 -> 1
129. - 1713 -> 1
130. - 7090 -> 1
131. - 9263 -> 1
132. - 2408 -> 1
133. - 2212 -> 1
134. - 8824 -> 1
135. - 2789 -> 1
136. - 553 -> 1
137. - 5758 -> 1
138. - 6605 -> 1
139. - 5666 -> 1
140. - 3944 -> 1
141. - 6171 -> 1
142. - 1717 -> 1
143. - 1007 -> 1
144. - 687 -> 1
145. - 1451 -> 1
146. - 1460 -> 1
147. - 3149 -> 1
148. - 1775 -> 1
149. - 5749 -> 1
150. - 2113 -> 1
151. - 7101 -> 1
152. - 2450 -> 1
153. - 2801 -> 1
154. - 3485 -> 1
155. - 3808 -> 1
156. - 7662 -> 1
157. - 4094 -> 1
158. - 3970 -> 1
159. - 83 -> 1
160. - 4598 -> 1
161. - 1554 -> 1
162. - 2250 -> 1
163. - 2502 -> 1
164. - 2866 -> 1
165. - 173 -> 1
166. - 7634 -> 1
167. - 8489 -> 1
168. - 6696 -> 1
169. - 5505 -> 1
170. - 9201 -> 1
171. - 5957 -> 1
172. - 9132 -> 1
173. - 2955 -> 1
174. - 3210 -> 1
175. - 6630 -> 1
176. - 3930 -> 1
177. - 5127 -> 1
178. - 5446 -> 1
179. - 1631 -> 1
180. - 6199 -> 1
181. - 205 -> 1
182. - 7551 -> 1
183. - 2477 -> 1
184. - 1265 -> 1
185. - 6965 -> 1
186. - 5368 -> 1
187. - 2647 -> 1
188. - 3013 -> 1
189. - 3870 -> 1
190. - 4059 -> 1
191. - 4885 -> 1
192. - 6562 -> 1
193. - 2852 -> 1
194. - 8032 -> 1
195. - 714 -> 1
196. - 7856 -> 1
197. - 2353 -> 1
198. - 6622 -> 1
199. - 1783 -> 1
200. - 6012 -> 1
201. - 2811 -> 1
202. - 3062 -> 1
203. - 8663 -> 1
204. - 5344 -> 1
205. - 4074 -> 1
206. - 6833 -> 1
207. - 4776 -> 1
208. - 6793 -> 1
209. - 8387 -> 1
210. - 2835 -> 1
211. - 4552 -> 1
212. - 1908 -> 1
213. - 96 -> 1
214. - 2495 -> 1
215. - 685 -> 1
216. - 1845 -> 1
217. - 7864 -> 1
218. - 6487 -> 1
219. - 1284 -> 1
220. - 8359 -> 1
221. - 927 -> 1
222. - 4950 -> 1
223. - 3181 -> 1
224. - 2937 -> 1
225. - 2798 -> 1
226. - 4084 -> 1
227. - 4057 -> 1
228. - 6763 -> 1
229. - 8081 -> 1
230. - 2967 -> 1
231. - 1002 -> 1
232. - 278 -> 1
233. - 4416 -> 1
234. - 9541 -> 1
235. - 1731 -> 1
236. - 1938 -> 1
237. - 2146 -> 1
238. - 5144 -> 1
239. - 3508 -> 1
240. - 4692 -> 1
241. - 4162 -> 1
242. - 8044 -> 1
243. - 5435 -> 1
244. - 5187 -> 1
245. - 7946 -> 1
246. - 1602 -> 1
247. - 814 -> 2
248. - 1737 -> 2
249. - 2069 -> 2
250. - 3388 -> 2
251. - 237 -> 2
252. - 4367 -> 2
253. - 3143 -> 2
254. - 832 -> 2
255. - 4837 -> 2
256. - 580 -> 2
257. - 3094 -> 2
258. - 5714 -> 2
259. - 5089 -> 2
260. - 119 -> 2
261. - 7432 -> 2
262. - 3038 -> 2
263. - 3539 -> 2
264. - 7742 -> 2
265. - 7059 -> 2
266. - 3237 -> 2
267. - 7638 -> 2
268. - 5547 -> 2
269. - 1299 -> 2
270. - 1835 -> 2
271. - 7897 -> 2
272. - 5593 -> 2
273. - 368 -> 2
274. - 5981 -> 2
275. - 2601 -> 2
276. - 7259 -> 2
277. - 6571 -> 2
278. - 1121 -> 2
279. - 1767 -> 2
280. - 1443 -> 2
281. - 1198 -> 2
282. - 3124 -> 2
283. - 8721 -> 2
284. - 1133 -> 2
285. - 2846 -> 2
286. - 3337 -> 2
287. - 1506 -> 2
288. - 5679 -> 2
289. - 6107 -> 2
290. - 5862 -> 2
291. - 283 -> 2
292. - 6777 -> 2
293. - 990 -> 2
294. - 3650 -> 2
295. - 4756 -> 2
296. - 8112 -> 2
297. - 7204 -> 2
298. - 7214 -> 2
299. - 5735 -> 2
300. - 3379 -> 2
301. - 5235 -> 2
302. - 5064 -> 2
303. - 2644 -> 2
304. - 4292 -> 2
305. - 2889 -> 2
306. - 1216 -> 2
307. - 1273 -> 2
308. - 6097 -> 2
309. - 5748 -> 2
310. - 2682 -> 2
311. - 4542 -> 2
312. - 5065 -> 2
313. - 9112 -> 2
314. - 5720 -> 2
315. - 2033 -> 2
316. - 1801 -> 2
317. - 3450 -> 2
318. - 2907 -> 2
319. - 2365 -> 2
320. - 6043 -> 2
321. - 4674 -> 2
322. - 5721 -> 2
323. - 4160 -> 2
324. - 9249 -> 2
325. - 4060 -> 2
326. - 5410 -> 2
327. - 6608 -> 2
328. - 2884 -> 2
329. - 1929 -> 2
330. - 6591 -> 2
331. - 3212 -> 2
332. - 6805 -> 2
333. - 6978 -> 2
334. - 3098 -> 2
335. - 336 -> 2
336. - 4702 -> 3
337. - 3669 -> 3
338. - 5375 -> 3
339. - 8382 -> 3
340. - 678 -> 3
341. - 5346 -> 3
342. - 1611 -> 3
343. - 3632 -> 3
344. - 3880 -> 3
345. - 5520 -> 3
346. - 3229 -> 3
347. - 9258 -> 3
348. - 6000 -> 3
349. - 576 -> 3
350. - 5477 -> 3
351. - 1219 -> 3
352. - 3962 -> 3
353. - 5118 -> 3
354. - 4078 -> 3
355. - 2733 -> 3
356. - 290 -> 3
357. - 866 -> 3
358. - 6009 -> 3
359. - 4914 -> 3
360. - 8233 -> 3
361. - 1799 -> 3
362. - 5177 -> 3
363. - 1176 -> 3
364. - 1533 -> 3
365. - 2762 -> 3
366. - 3253 -> 3
367. - 3582 -> 3
368. - 1079 -> 3
369. - 6206 -> 3
370. - 6992 -> 3
371. - 1863 -> 3
372. - 49 -> 3
373. - 1313 -> 3
374. - 5278 -> 3
375. - 7583 -> 3
376. - 4257 -> 3
377. - 4965 -> 3
378. - 3995 -> 3
379. - 7390 -> 3
380. - 2874 -> 3
381. - 1532 -> 3
382. - 4460 -> 3
383. - 5223 -> 3
384. - 6766 -> 3
385. - 3135 -> 3
386. - 5611 -> 3
387. - 5385 -> 3
388. - 4592 -> 3
389. - 30 -> 3
390. - 3495 -> 3
391. - 9405 -> 3
392. - 9492 -> 3
393. - 2302 -> 3
394. - 7502 -> 3
395. - 8801 -> 3
396. - 110 -> 3
397. - 3782 -> 3
398. - 146 -> 3
399. - 196 -> 3
400. - 6003 -> 3
401. - 2558 -> 4
402. - 1356 -> 4
403. - 4740 -> 4
404. - 6001 -> 4
405. - 7827 -> 4
406. - 7270 -> 4
407. - 3166 -> 4
408. - 5102 -> 4
409. - 3538 -> 4
410. - 79 -> 4
411. - 143 -> 4
412. - 2586 -> 4
413. - 141 -> 4
414. - 768 -> 4
415. - 1191 -> 4
416. - 982 -> 4
417. - 503 -> 4
418. - 8662 -> 4
419. - 8164 -> 4
420. - 8 -> 4
421. - 213 -> 4
422. - 3685 -> 4
423. - 4424 -> 4
424. - 5556 -> 4
425. - 8042 -> 4
426. - 5282 -> 4
427. - 4787 -> 4
428. - 2340 -> 4
429. - 6511 -> 4
430. - 7932 -> 4
431. - 756 -> 4
432. - 5492 -> 4
433. - 3564 -> 4
434. - 6580 -> 4
435. - 19 -> 4
436. - 2498 -> 4
437. - 4888 -> 4
438. - 8548 -> 4
439. - 171 -> 4
440. - 3108 -> 4
441. - 8987 -> 4
442. - 136 -> 5
443. - 2703 -> 5
444. - 2563 -> 5
445. - 7018 -> 5
446. - 4751 -> 5
447. - 9348 -> 5
448. - 6069 -> 5
449. - 755 -> 5
450. - 2697 -> 5
451. - 369 -> 5
452. - 6184 -> 5
453. - 4506 -> 5
454. - 1923 -> 5
455. - 4894 -> 5
456. - 3725 -> 5
457. - 27 -> 5
458. - 1221 -> 5
459. - 148 -> 5
460. - 1395 -> 5
461. - 101 -> 5
462. - 72 -> 5
463. - 195 -> 5
464. - 7772 -> 5
465. - 6195 -> 5
466. - 8137 -> 5
467. - 5626 -> 5
468. - 6202 -> 5
469. - 5783 -> 5
470. - 6619 -> 5
471. - 4697 -> 5
472. - 5661 -> 5
473. - 4927 -> 5
474. - 26 -> 5
475. - 316 -> 6
476. - 5079 -> 6
477. - 5544 -> 6
478. - 2189 -> 6
479. - 444 -> 6
480. - 4338 -> 6
481. - 3158 -> 6
482. - 1909 -> 6
483. - 6075 -> 6
484. - 3879 -> 6
485. - 2078 -> 6
486. - 4132 -> 6
487. - 5450 -> 6
488. - 5842 -> 6
489. - 438 -> 6
490. - 1009 -> 6
491. - 8870 -> 6
492. - 6525 -> 6
493. - 2085 -> 6
494. - 4653 -> 6
495. - 4000 -> 6
496. - 5324 -> 6
497. - 623 -> 6
498. - 902 -> 6
499. - 1386 -> 7
500. - 2533 -> 7
501. - 5100 -> 7
502. - 5382 -> 7
503. - 3221 -> 7
504. - 747 -> 7
505. - 6078 -> 7
506. - 519 -> 7
507. - 3278 -> 7
508. - 2154 -> 7
509. - 4393 -> 7
510. - 4930 -> 7
511. - 5776 -> 7
512. - 4451 -> 7
513. - 579 -> 7
514. - 1764 -> 7
515. - 9020 -> 8
516. - 6101 -> 8
517. - 1466 -> 8
518. - 3722 -> 8
519. - 804 -> 8
520. - 159 -> 8
521. - 4086 -> 8
522. - 4275 -> 8
523. - 5585 -> 8
524. - 721 -> 8
525. - 4141 -> 8
526. - 8334 -> 8
527. - 6151 -> 8
528. - 319 -> 9
529. - 4668 -> 9
530. - 161 -> 9
531. - 1019 -> 9
532. - 3438 -> 9
533. - 2177 -> 9
534. - 7060 -> 9
535. - 2048 -> 9
536. - 903 -> 9
537. - 114 -> 9
538. - 9169 -> 9
539. - 4827 -> 9
540. - 232 -> 10
541. - 5063 -> 10
542. - 3139 -> 10
543. - 841 -> 10
544. - 8959 -> 10
545. - 4485 -> 10
546. - 5921 -> 10
547. - 8019 -> 10
548. - 2658 -> 10
549. - 4611 -> 10
550. - 9109 -> 10
551. - 4328 -> 10
552. - 831 -> 11
553. - 8055 -> 11
554. - 373 -> 11
555. - 489 -> 11
556. - 8704 -> 11
557. - 163 -> 11
558. - 1673 -> 11
559. - 2251 -> 11
560. - 6739 -> 12
561. - 104 -> 12
562. - 4076 -> 12
563. - 3698 -> 12
564. - 3684 -> 12
565. - 3905 -> 12
566. - 6701 -> 12
567. - 231 -> 12
568. - 2669 -> 12
569. - 193 -> 13
570. - 7930 -> 13
571. - 3987 -> 13
572. - 734 -> 13
573. - 1099 -> 13
574. - 9553 -> 13
575. - 5004 -> 13
576. - 3095 -> 14
577. - 1381 -> 14
578. - 4058 -> 14
579. - 2898 -> 14
580. - 1816 -> 14
581. - 6055 -> 15
582. - 3100 -> 15
583. - 4 -> 15
584. - 6233 -> 15
585. - 6470 -> 15
586. - 92 -> 15
587. - 605 -> 15
588. - 2540 -> 15
589. - 209 -> 15
590. - 5029 -> 16
591. - 6928 -> 16
592. - 6517 -> 16
593. - 6079 -> 16
594. - 2016 -> 16
595. - 8440 -> 16
596. - 9328 -> 16
597. - 33 -> 16
598. - 296 -> 16
599. - 8318 -> 16
600. - 3823 -> 17
601. - 427 -> 17
602. - 2002 -> 17
603. - 2222 -> 17
604. - 1203 -> 18
605. - 1777 -> 18
606. - 5880 -> 18
607. - 4146 -> 19
608. - 3312 -> 19
609. - 1765 -> 20
610. - 8400 -> 20
611. - 8829 -> 20
612. - 2294 -> 20
613. - 4053 -> 20
614. - 1155 -> 20
615. - 6450 -> 21
616. - 177 -> 21
617. - 17 -> 21
618. - 6519 -> 21
619. - 418 -> 22
620. - 1952 -> 22
621. - 615 -> 22
622. - 201 -> 23
623. - 389 -> 23
624. - 3177 -> 23
625. - 850 -> 23
626. - 2978 -> 23
627. - 7660 -> 23
628. - 75 -> 23
629. - 5294 -> 24
630. - 1450 -> 24
631. - 4982 -> 24
632. - 2979 -> 24
633. - 5835 -> 24
634. - 5023 -> 25
635. - 1720 -> 25
636. - 4730 -> 25
637. - 9037 -> 25
638. - 4612 -> 25
639. - 6848 -> 26
640. - 2257 -> 26
641. - 2689 -> 26
642. - 6 -> 27
643. - 234 -> 28
644. - 2546 -> 28
645. - 66 -> 28
646. - 4683 -> 29
647. - 3932 -> 29
648. - 346 -> 29
649. - 1298 -> 29
650. - 7894 -> 30
651. - 2273 -> 30
652. - 5083 -> 31
653. - 1195 -> 31
654. - 1047 -> 31
655. - 106 -> 31
656. - 5384 -> 31
657. - 4149 -> 32
658. - 2667 -> 33
659. - 717 -> 34
660. - 1259 -> 34
661. - 507 -> 35
662. - 5786 -> 35
663. - 225 -> 36
664. - 5643 -> 36
665. - 3977 -> 37
666. - 781 -> 37
667. - 4013 -> 37
668. - 4575 -> 38
669. - 1416 -> 38
670. - 1241 -> 38
671. - 7055 -> 39
672. - 208 -> 40
673. - 3432 -> 41
674. - 493 -> 45
675. - 108 -> 45
676. - 5772 -> 45
677. - 4176 -> 46
678. - 1517 -> 46
679. - 94 -> 47
680. - 15 -> 47
681. - 3068 -> 47
682. - 569 -> 47
683. - 1034 -> 47
684. - 2062 -> 48
685. - 7599 -> 48
686. - 1610 -> 48
687. - 3092 -> 50
688. - 6737 -> 50
689. - 130 -> 50
690. - 2696 -> 51
691. - 2860 -> 53
692. - 2383 -> 54
693. - 4706 -> 54
694. - 170 -> 54
695. - 3363 -> 55
696. - 8536 -> 55
697. - 6315 -> 55
698. - 1634 -> 56
699. - 230 -> 58
700. - 651 -> 59
701. - 5105 -> 60
702. - 578 -> 60
703. - 3798 -> 60
704. - 1114 -> 61
705. - 174 -> 62
706. - 3111 -> 63
707. - 135 -> 64
708. - 416 -> 65
709. - 5488 -> 65
710. - 5206 -> 66
711. - 1802 -> 66
712. - 8707 -> 67
713. - 3207 -> 68
714. - 939 -> 68
715. - 2624 -> 68
716. - 1065 -> 68
717. - 2922 -> 68
718. - 2876 -> 73
719. - 76 -> 73
720. - 1060 -> 74
721. - 3728 -> 74
722. - 501 -> 74
723. - 11 -> 76
724. - 1880 -> 76
725. - 5101 -> 78
726. - 2350 -> 80
727. - -1 -> 82
728. - 6095 -> 85
729. - 876 -> 87
730. - 200 -> 87
731. - 149 -> 88
732. - 2308 -> 90
733. - 39 -> 90
734. - 1518 -> 92
735. - 3136 -> 94
736. - 1329 -> 95
737. - 113 -> 97
738. - 5609 -> 99
739. - 5 -> 100
740. - 2524 -> 101
741. - 1137 -> 101
742. - 8617 -> 102
743. - 1423 -> 105
744. - 4551 -> 108
745. - 454 -> 108
746. - 4116 -> 108
747. - 239 -> 110
748. - 4027 -> 111
749. - 7771 -> 116
750. - 1552 -> 117
751. - 117 -> 120
752. - 3787 -> 121
753. - 844 -> 126
754. - 226 -> 130
755. - 41 -> 135
756. - 6068 -> 135
757. - 3250 -> 135
758. - 1736 -> 140
759. - 235 -> 143
760. - 4115 -> 145
761. - 21 -> 145
762. - 3115 -> 147
763. - 1222 -> 150
764. - 4852 -> 155
765. - 742 -> 156
766. - 158 -> 159
767. - 89 -> 163
768. - 1561 -> 166
769. - 323 -> 169
770. - 3680 -> 173
771. - 1432 -> 175
772. - 3978 -> 187
773. - 12 -> 188
774. - 22 -> 190
775. - 4461 -> 196
776. - 836 -> 199
777. - 2881 -> 208
778. - 1410 -> 225
779. - 1164 -> 225
780. - 2448 -> 231
781. - 6663 -> 238
782. - 1049 -> 240
783. - 1261 -> 242
784. - 167 -> 244
785. - 3583 -> 259
786. - 1327 -> 263
787. - 131 -> 266
788. - 3338 -> 281
789. - 179 -> 292
790. - 1074 -> 296
791. - 1118 -> 314
792. - 7373 -> 320
793. - 42 -> 321
794. - 4487 -> 326
795. - 1994 -> 331
796. - 3515 -> 332
797. - 3954 -> 357
798. - 407 -> 367
799. - 2830 -> 373
800. - 2061 -> 383
801. - 134 -> 420
802. - 3140 -> 442
803. - 65 -> 450
804. - 3175 -> 472
805. - 2102 -> 481
806. - 1842 -> 483
807. - 2214 -> 514
808. - 217 -> 536
809. - 2664 -> 542
810. - 86 -> 588
811. - 1380 -> 617
812. - 24 -> 628
813. - 90 -> 654
814. - 1945 -> 665
815. - 490 -> 665
816. - 1229 -> 677
817. - 5948 -> 692
818. - 2338 -> 718
819. - 1850 -> 735
820. - 2906 -> 842
821. - 3273 -> 858
822. - 4104 -> 863
823. - 9234 -> 895
824. - 78 -> 912
825. - 1714 -> 916
826. - 88 -> 992
827. - 1818 -> 993
828. - 34 -> 1017
829. - 2009 -> 1086
830. - 784 -> 1106
831. - 2515 -> 1196
832. - 993 -> 1210
833. - 374 -> 1227
834. - 2736 -> 1245
835. - 6967 -> 1264
836. - 3613 -> 1295
837. - 7023 -> 1412
838. - 5461 -> 1565
839. - 1062 -> 1614
840. - 1538 -> 1631
841. - 796 -> 1678
842. - 23 -> 1917
843. - 3588 -> 2025
844. - 16 -> 2242
845. - 121 -> 2697
846. - 853 -> 3405
847. - 1454 -> 4136
848. - 180 -> 6813
849. - 2 -> 7022
850. - 81 -> 13845
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180651Verze : 0
MOD
Zajímavá statistika.Je toho docela dost.


to Zbycho: Tuhle úpravu bych nikdy nenavrhl protože bych si na sebe upletl pořádný bič Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180658Verze : 0
Admine, pokud bys chtěl opravdu posoudit kvalitu, musel bys mít komisi. Každopádně délka příspěvku o něčem vypovídá. Mě připadá divné, že je stejně ohodnocen článek, jako vytvoření linku. Ale v pohodě, já se přizpůsobím. Mám hromadu fotek, tak je holt nedám najednou, ale postupně a za chvíli som majorom...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180659Verze : 0
Achard: Šak buď, chleba si za to nekoupíš Laughing


Taky se přimlouvám za ukončení této diskuze.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180660Verze : 0
Z bezpečných zdrojů vím ,že údajů uvedených na VÁLCE občas využívají i zpravodajci naší armády k doplnění svých údajů. Je to myslím dost vysoké ocenění kvality faktografických příspěvků. Pokud bude hodnost záviset na těchto příspěvcích určitě to některé členy podnítí k většímu snažení.
Jsem jedním z těch které degradace pošle až na samé dno,ale hodnost si zaslouží jen ten kdo něco dělá a ne jen kecá.Snad jen bych zmírnil počty potřebných příspěvků,aby bylo možné se jen přes faktografii nějakého povýšení dobrat.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180665Verze : 0
O.K. myslím že podstatné bylo řečeno a nic převratného nevymyslíme:)


Tohle je poslední verze tabule
doplnil jsem římské legie


jestli chce někdo další přispět...pošlete seznam do mých SZ, doplním to.


Admine asi to zamkni, jestli to jde bez tohoto příspěvku, jestli, ne udělej na to nějaký "chlívek" kam to vyvěsím a můžu to upgradnout, a kdokoli si to může stáhnout, pls Wink
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180671Verze : 0
MOD
Chybí v té tabulce třeba takové detaily jako čs. legie, ale budiž Wink
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180677Verze : 0
Abychom měli jasno:ta tabulka je jen rozdělení do skupin mužstvo/poddůstojníci(resp. důstojničtí čekatelé)/důstojníci/generálové, jo? Já jen že už jsem rozpracoval Libérii, aby zaplnila těch x hodnostních stupňů v tabulce a teď budu upravovat obrázky Smile Tak aby nebyl nějakej problém Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180684Verze : 0
Malý dodatek k tomu honu na "linkování":


To se zdá být atraktivní možností, jak nahnat příspěvky. Ale jen zpočátku. Po čase je to docela nudná a otravná rutina (která navíc ubírá čas na psaní článků či jim podobných příspěvků do fora) a nebýt pocitu odpovědnosti za sekci, jež má člověk na starost a o níž se chce starat, neb jí organizačně dotáhl do současného stavu, tak se na to dávno vybodl. Stejně to člověk nedělá pro vyšší hodnost či výši wd konta. Ale hlavně z jakéhosi možná naivního entusiasmu, prostě je to potřeba udělat, aby systém "šlapal".


Omlouvám se za drobné odbočení, ale to je v této diskusi už asi stejně jedno. Jen mě trochu vadí ten občasný jaksi opovržlivý pohled na tvorbu linků. Při vědomí toho, kolik času a energie jsme tomu věnovali a věnujeme (a rozhodně to nebylo nic spojeného s nějakou zábavnou tvůrčí činností, spíše nudná šeď, kdy člověk jak stroj doplňoval odkazy do jednoho textu za druhým a stále tak v různé intenzitě činí), mě to trošičku vadí.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180688Verze : 0
MOD
presne tak, tuhle debatu bych ukoncil s tim, ze KAZDA PRACE odvedena ve FAKTOGRAFII a obcas i v diskusi je POTREBA, nehodlam tady lustrovat nekoho jestli dela to ci ono ...


tim je tedy debata uzavrena, prosim vsechny o poslani navrhu na sve armady (hodnostni stupne) ICEmu, obrazky spolu s navrhy i me, a jmem se to zakladat a tridit.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180737Verze : 0
MOD
Admine, tradičně huhly huhly, jelikož tě celkem pochopitelně nelze zastihnout přes SZ, tak takhle:jaké jsou max. povolené rozměry výšky a šířky hodností, ať můžu upravit Libérii?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180739Verze : 0
a podival se ses do SZ Confused: Smile
mimochodem uz jsem ti odpovidal tady o nekolik prispevku vyse, huhly huhly Exclamation
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180742Verze : 0
MOD
SZ mi přišla minutu potom, co jsem ti sem napsal Very Happy Takze je to chyba Matrixu Laughing Jinak díky, jdu se na Libérii vrhnout a skolit ji Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180753Verze : 0
HS nebudu do tabulky doplňovat, má stejné hodnostní stupně jako AČR, akorát končí u plukovníka (pak už bych si leda musel vypujčit hodnosti u VKPR), takže i rozdělení by bylo stejné a připadá mi zbytečné to dublovat.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180763Verze : 0
MOD
hele je chyba ve me, nebo ten cesky web venovany hodnostem (rankisignia.neco) uz neexistuje ?? nemuzu ho najit, nemuzu ho vyguglovat, co se k certu stalo ?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180764Verze : 0
MOD
Knize.Vladivoj: pokud budeš sám tu Libérii používat tak se s těmi ptáky,slony a palmami budeš hezký vyjímat Laughing .I když podle nových tabulek postupu si asi na toho slona budeš muset hezky máknout... Wink
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180765Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

hele je chyba ve me, nebo ten cesky web venovany hodnostem (rankisignia.neco) uz neexistuje ?? nemuzu ho najit, nemuzu ho vyguglovat, co se k certu stalo ?Admin vyzkoušej tohle: https://www.uniforminsignia.net
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180766Verze : 0
MOD
Moc pěkný.Každý si vybere Smile .
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180772Verze : 0
aha, tam se z prace nedostanu, to bude tim Smile jsou to nebezpecne imperialisticke stranky, ktere by nasi firmu asi polozili, protoze by tam vsichni lozili ... Sad mrknu tam z domova, dik !
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180790Verze : 0
MOD
Poznámka na okraj
Pan Pavel Močoch, administrátor internetových stránek Uniform-insignia, byl před léty v Armádním technickém magazínu autorem seriálu: Hodnostní označení ozbrojených sil.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180800Verze : 0
MOD
Tak tady je to komplet za ČSR/ČR už se opakuji ale pro jistotu z letectvem 1918-1935 nadále nepočítám. Pokud jej chcete zachovat tak se musí opravit jak názvy hodností, tak obrázky a vlastně i období, protože tak jak je to poskládáno teď je to naprostý nesmysl.


Add. Hradní stráž a ČS.legie pokud chce Mart.in nebo Kapa změnit tož prosím aby své návrhy poslali přímo Icemu nebo sem do fora.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180879Verze : 0
jak jsem pochopil, hradni straz rusime, viz prispevek Martina tady na strance nahore ...
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180894Verze : 0
MOD
Ja som pochopil že Martin ju rušiť nechce - len považuje za zbytočné dávať do tabuľky postupnosť hodností, pretože postupnosť hodností je rovnaká ako u AČR... Ale skupina ako taká spolu s výložkami by mala zostať....
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180910Verze : 0
MOD
aha, tak to jo Smile
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180911Verze : 0
MOD
Možná se vám bude zdát, že s tím pořád otravuju Laughing , ale mě ten práh 1000 příspěvků pro důstojnické distinkce pořád přijde hodně vysoký. Proč to nesnížit na 500?
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180914Verze : 0
MOD
to Admin, buko1:
JJ, přesně tak
viz můj dřívější příspěvek


Citace - MART.in :

jak už jsem napsal uniformy se hodlám držet se všemi možnými následky (klidně skončím na plukovníkovi), nedám stejně o houby jde, ale mě se líbí a jsou moje
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180966Verze : 0
MOD
Info pro Iceho - pokud jsi už přidával do tabulky ty hodnosti ČSR/ČR, tak tam byla chyba v legiích u praporčíků už by to melo být opraveno v té příloze v mém předchozím příspěvku.


Jinak v příloze k tomuto příspěvku máš pro názornost spočítáno co udělá s pořadím u prvních 63 uživatelů (dle počtu příspěvků) pokud budeme počítat jen tu faktografii - taky jsem oddělil kdo všechno by splňoval podmínky pro důstojnické hosnosti od 500 a nebo od 1000 příspěvků.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180985Verze : 0
Vzkaz od Admina prosím všechny, kteří chtějí zachovat nějakou hodnostní skupinu aby doplnili názvy hodností k příslušným stupňům. Nejlépe tak že příslušnou exelovskou tabulku (za skupinu) vložíte sem do fora - to vše do NEDĚLE.

Co v tabulce nebude zařazeno a doplněno bude -ZRUŠENO.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#180996Verze : 0
Japonských hodností je málo, tak snad takhle.
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#181002Verze : 0
MOD
Takže vkladám:
OS SR
Izrael
Uganda (Knize.Vladivoj - dúfam že s mojím návrhom súhlasíš Confused: )
Čína
Kuba


(ďalšie návrhy budú nasledovať...)
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - OS SR

OS SR
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Izrael

Izrael
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Uganda

Uganda
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Čína

Čína
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Kuba

Kuba
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#181006Verze : 0
MOD
já se opět (ne)směle připomínám o svojí skupinu Australské armády - návrh hodnostních stupňů spolu s obrázky hodností jsou v příloze, takže její zřízení je teoreticky možné Smile


jenom pozn : jako první hodnost jsem zvolil Cadet a nikoliv Private, ač to není tak úplně logické, protože Private v australské armádě zřejmě žádnou použitelnou výložku nemá (nebo jsem alespoň nenašel...)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#181007Verze : 0
Chris - veď nikde nie je napísané že u každej hodnosti musí byť výložka..... Proste Privat nemá výložku - prázdna biela plocha napríklad...


A ešte ku kadetovi (Cadet) - kadet je funkcia, nie hodnosť - je to označenie vojaka, ktorý sa pripravuje na kariéru dôstojníka spravidla vo vojenskej škole a po ukončení školy získa prvú dôstojnícku hodnosť (tomu zodpovedá aj jeho výložka - nie sú to pásiky mužstva, ale výložka dôstojníka bez ďalšieho označenia) - viem že hodnosti na valke sú len motivačné, ale aj tak na tvoje zaradenie kadeta musím reagovať (aby sme o pol roka nemuseli riešiť nejaké námietky...)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#181013Verze : 0
MOD
no ale když se použije ta hodnost Cadet (z důstojnické akademie) tak to je de facto prázdný nárameník...a to by šlo využít, aspoň podle mě...ale jak bude libo (jedině bych v tom případě smrskl Private jen na jeden hodností stupeň (a druhý přejmenoval už na Lance Corporal), aby imho ošklivá bílá plocha nestrašila dlouho Smile)
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#181015Verze : 0
Myslím že rovnako je to aj v Britskej armáde na valka.cz teraz - Private je bez výložky....(tam dokonca 2x po sebe)


Pripájam návrhy:
Sovietska armáda
Egypt
Saúdská Arábia
Fínsko
Brazílske námorníctvo
Vietnam
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Vietnam

Vietnam
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Brazílske námornícvo

Brazílske námornícvo
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Fínsko

Fínsko
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Saúdska Arábia

Saúdska Arábia
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Egypt

Egypt
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Sovietska armáda

Sovietska armáda
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#181017Verze : 0
MOD
K téhle odpovědi pak připíchnu Exceloidní soubor, ale zatím mám faktickou: Kam se v námořnictvu počítá Ensign?NCO nebo důstojníci?Momentálně totiž řeším marocké námořnictvo a jihoafrické letectvo, čímž míním nalákat námořníky nebo letce do afrických vojsk Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#181037Verze : 0
Ensign by mala byť prvá dôstojnícka hodnosť - podporučík (tvrdí mi to aj slovník.....(okrem významov vlajkonosič a pod.))
URL : https://www.valka.cz/Hodnosti-na-foru-vznik-armad-a-diskuse-k-zmenam-t45929#181038Verze : 0
MOD
Pánové já nechci brzdit Vaše nadčení, aby se zbytečně nedělali skupiny jen pro toto aby tu byly. Berte reálně to aby se do nich taky někdy nějaký uživatel přihlásil.

To Chris já ti nevím ale nechtělo by trochu upravit ty hodnosti Aaustrálie to co jsi poslal je dost nevýrazný - viz obrázky
Hodnosti na foru - vznik armad a diskuse k zmenam - Ode mne

Ode mne