Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství, 2. oddělení /zpravodajské/ štábu [1938-1938]

2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the General Headquarters

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství, 2. oddělení /zpravodajské/ štábu
Originální název:
Original Name:
Hlavní velitelství, 2. oddělení /zpravodajské/ štábu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 101
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství, štáb
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-26.09.1938 Praha, Budova hlavního štábu /
26.09.1938-08.10.1938 Vyškov, ? /
08.10.1938-14.10.1938 Praha, Budova hlavního štábu /
Přednosta / náčelník:
Chief:
24.09.1938-14.10.1938 Hájek, František (plukovník generálního štábu), přednosta
24.09.1938-14.10.1938 Moravec, František (plukovník generálního štábu), zástupce přednosty
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
krycí jméno PALACKÝ 5
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Palacký"
Fetka, J.: Československá válečná armáda 1918-1939. Praha 2016.
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
Minařík, P. – Šrámek, P.: Personální průvodce … Historie a vojenství 57, 1997, s. 94-130.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-2-oddeleni-zpravodajske-stabu-1938-1938-t202478#586613Verze : 6
MOD