Main Menu
User Menu

Hitler: Rise of Evil (Hitler: Kořeny zla)

Diskuse
Česky - Hitler: Kořeny zla. Film o Hitlerovu mládí, i když hlavní pozornost se věnuje zhruba období od první světové války po rok 1934. Film považuji za velice dobrý, a proto si na něj dovolím mít větší nároky. Takže mám tady pár připomínek.
1.) v červenci 1918 je Hitlerova jednotka z Belgie převelena podle filmu na východní frontu
2.) roku 1919 němečtí komunisté v bavorské republice rad v ulicích provolávají "Pryč s císařem"
3.) Není myslím určeno přesně kdy, ale někdy mezi roky 1920-1922 si Hitler napůl oholí knírek a vznikne jeho typický knírek pod nosem. Zdá se mi, že jsem někde zachytil informaci, že Hitler takový knírek nosil už dřív.


No taky bych byl radši, kdyby byl film v němčině (i když ji nemám moc rád Smile ú, sice bych mu nerozumněl, ale bylo by to efektnější. Ale to už bych opravdu chtěl moc.


Znovu opakuji, jde o vynikající film!
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#64924Verze : 0
JJ, dobrý film, ale Hitlerovy projevy zní v angličtině fakt "divně" - prostě není to ono, ale jinak to asi nešlo (leda zkisit si sehnat verzi s německým dabingem Smile ). Navíc je dobrý, že se natočil docela kvalitní film i z počáteční fáze jeho života. A drobné odchylky jsou asi v každém filmu.


Celkově tento film 100% stojí za shlédnutí !!
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#64960Verze : 0
MOD
mam to uz delsi dobu v divX ve dvou dilech. vubec nevim jesli existuje nejaka jednodilna verze do kin. je to rozhodne zajimavy. i kdyz to mladi je udelany ponekud hekticky. myslim, ze je dobry se na to podivat dvakrat protoze v ty rychlosti leccos clovek prehlidne. skoda je, ze si hitler neni moc podobnej. na tu anglictinu sem si uz tak nejak zvykl, ale nemcinu mam radsi a to nejen v podobnejch filmech.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#66410Verze : 0
No já z toho zase tak nadšenej nejsem. Co se týká zpracování jako filmu, to je na hodně dobrý úrovni, ale soudě podle dokumentů o Hitlerovi a o ww2, které jsem viděl (a bylo jich dost), tak bych řekl že to nebyl zase takovej psychopat, jak ho tam vyobrazili a démonizovali a určitě během rozhovorů nedělal takový to blbý gesto, jak ve filmu, kde vždycky drsňácky třepal hlavou a špulil rty. Všiměte si, z těch dokumentů, že při osobních rozhovorech byl spíš klidnej a odpovídal chladně. A druhá věc je, že fakt nevim, kdo vymislel to náměstí, na kterým mu na konci filmu armáda přísahala věrnost. Opět v dokumentech na čt2 ukazovali, že to bylo takový dlouhý a strašně rozsáhlý prostranství se sloupama s vlajkama v čele za Hitlerovým řečništěm a nebyl to žádnej takovej "stadion" jako v tom filmu. Jinak to šlo.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#74936Verze : 0
Mě se to hodně líbilo...díky RoBotovi za zapůjčení Wink jen škoda že mi to microDVDplayer nějak blbě sežvejknul takže sem měl asi o 2 vteřiny šupnutej zvuk - v takovymhle případě většinou filmy hned mažu, ale tenhle mě tak chytnul. že sem vydržel až do konce
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#83161Verze : 0
Pěkný film, hrané dokumenty jsou nejlepší, dívejte se 10.května bude druhý díl. Film je moc povedený, ale Hitler tam vypadá moc mladě, chápu je to z dvacátých a začátku třicátých let, ale stejně je tam moc mladý. Jinak ale není co dodat.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#105069Verze : 0
Film byl z velké části natáčen v Čechách - kromě Prahy tam lze poznat Liberec nebo Český Dub. Také si všimněte toho množství českých jmen v titulcích. A ještě jedna zajímavost - režisér je absoloventem pražské FAMU.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#105129Verze : 0
MOD
Jak tam je scéna za války, jak tam Hitler bil psa, tak ta nebyla podle skutečnosti. Akorát byl k vidění záznam jak Hitler, když už byla válka nebo v tom období, chtěl pohladit svého psa tak ten se ho bál a ornitologové z toho naznali, že Hitler byl psa. Já si myslím, že ho maximálně jen tak trochu bouchnul po čumáku, když neposlouchal.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#105583Verze : 0
Co mají ornitologové společnýho se psy?
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#105670Verze : 0
MOD

Citace - Aubi :

Co mají ornitologové společnýho se psy?No to by si sa čudoval,čo všetko má spoločné vtáctvo so psami:)
Každopádne dobrý postreh,ja som si to ani neuvedomil Shocked
Michal zrejme myslel kynológov, teda aspoň dúfam Wink
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#105723Verze : 0
Musím bohužel souhlasit s Hafnerem - ta postava tam je pouhá špatná karikatura Hitlera. Kdo chce skutečně vychutnat atmosféru a intonaci jeho projevů v češtině, ať se podívá na kreaci Ivana Trojana v českém filmu, myslím že Jedna ruka netleská ...to přesně odpovídá. Hitler začíná klidným rozvážným hlasem (mimochodem ten skřaplák v tom seriálu - no to je hrůza! S tím by asi Hitler mnoho stoupenců nezískal), poté nenápadně stupňuje a podtrhává určité věci ...a pak sonduje obecenstvo ..když vidí zájem, zvyšuje hlas a stup%nuje tempo - a nakonec graduje v plné extázi a - obecenstvo s ním ...jeho gesta přitom zůstávají strále stejná a nevybočují tak prudce a hystericky jako u herce Carlayla, který silně přehrává a hlavně - prská! Což je zcela vyloučené u skutečného Hitlera ..už jen chybělo, aby mu dali mýdlo do pusy a pouštěl pěnu! Exclamation Navíc při projevu postrádá to nejdůležitější - a totiž pathos - tak typický pro Hitlera, takže zůstaává pouze křečovitost a hysterie - a tím by opravdu masy k fanatickému následování nestrhnul ...
Ale jinak souhlasím, že reálie filmu jsou dobře udělané i celkově je atmosféra doby zobrazena také velice reálně ...
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#105754Verze : 0

Citace - Tango :

Film byl z velké části natáčen v Čechách - kromě Prahy tam lze poznat Liberec nebo Český Dub. Také si všimněte toho množství českých jmen v titulcích. A ještě jedna zajímavost - režisér je absoloventem pražské FAMU.

Natáčelo se i v Hradci Králové. Hlavně scény z Hitlerova mládí.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#107878Verze : 0
Film je vinikající ž na váše uvedené nedostatky a doporučoval bych shlédnout i Pád třetí říše. kdybych ho měl hodnotit tak by dostal 98%
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#107889Verze : 0
Je fakt ,že dnešní společnost ho už bude ukazovat jen jako psychopata,
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#112742Verze : 0

Citace - Hafner :

No já z toho zase tak nadšenej nejsem. Co se týká zpracování jako filmu, to je na hodně dobrý úrovni, ale soudě podle dokumentů o Hitlerovi a o ww2, které jsem viděl (a bylo jich dost), tak bych řekl že to nebyl zase takovej psychopat, jak ho tam vyobrazili a démonizovali a určitě během rozhovorů nedělal takový to blbý gesto, jak ve filmu, kde vždycky drsňácky třepal hlavou a špulil rty. Všiměte si, z těch dokumentů, že při osobních rozhovorech byl spíš klidnej a odpovídal chladně. A druhá věc je, že fakt nevim, kdo vymislel to náměstí, na kterým mu na konci filmu armáda přísahala věrnost. Opět v dokumentech na čt2 ukazovali, že to bylo takový dlouhý a strašně rozsáhlý prostranství se sloupama s vlajkama v čele za Hitlerovým řečništěm a nebyl to žádnej takovej "stadion" jako v tom filmu. Jinak to šlo.Tu poslední věc bych filmu nevytýkal ...shlédni dokumnet Joachima Festa - Hitler - Eine Karriere, pasáž - pohřeb Hindenburga a Hitlerovu řeč na něm - odehrává se to u Tannenbergu ve východním Prusku, přesně v tomhle kruhovém "amfiteátru" - po válce byl pochopitelně vyhozen do povětří - nacházel se na území PLR ... Jinak s tou přísahou máš pravdu - to byla filmařská zkratka. K té došlo až později, když si Hitler nechal v plebiscitu schválit slouení funkce říšského kancléře a říšského prezidenta v jedné osobě - tedy své ... Tam se žádná neodehrála ...pouze tam pronesl pohřební projev končící slovy: "pane říšský maršále, německý hrdino ... odcházíte do Wallhally!" ...a komentátor podotýká, že Hindenburg jako pravověrný křesťan na žádnou wallhallu nikdy nevěřil... Laughing
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#112765Verze : 0
ja sem hodim jeden OT: tenhle film se mi fakt libil, tak vrele doporucuju.
ale co rikate na film "Pad treti rise" (der Untergang)??? sice ty herci moc realne nevypadaji, ale rekl bych, ze jde taky o docela vydareny film
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#112805Verze : 0
O Untergangu tady máme vlastní forum, takže kdyžtak tady.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#112807Verze : 0
jo, dik, to sem nejak prehlid Very Happy
jinak jeste co se toho nazvu tyka, tak rise of evil je zvestup zla a ne koreny zla, ne???
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#112989Verze : 0
Přeloženo doslova samozřejmě jo, ale když ten film začínal, u nás se to překládalo volně jako "Kořeny zla" (neím, jestli to pod tím názvem nešlo i do kin). No a teď už to tuším vysílali zase jako Vzestup zla... asi aby to nebylo zbytečně jednoduché Smile
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#113295Verze : 0
no, asi mas pravdu, vono je to s tema prekladama nazvu filmu stejne takovy divoky. kolikrat si rikam kam na ty preklady chodej Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#113364Verze : 0
ale rise of evil je opravdu vzestup vzla v překladu........kdyby to byly kořeny zla bylo by to roots of evil........ 8.)
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#113380Verze : 0
Ještě bych se chtěl vrátit k tomu prskání těch koláčků, to jste také mysleli, že to není pravda?
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#114779Verze : 0
Tady mám ještě nějaké obrázky.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#114783Verze : 0
hele, nevite jak se jmenuje ta nemecka pisnicka (je hodne znama) co se obevila, tusim v druhym dilu, tohohle filmu??? nemyslim dojčland ýbr áles
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#114885Verze : 0
Horst Wessel Lied? Ta byla hodně běžná a oblíbená, přestože byla o pasákovi, který zemřel následkem sporů v podsvětí. Ale byl úderník, a to se počítá.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#114889Verze : 0
MOD
no, to mozna bude ona, uz ji stahuju tak uvidim moc dik, je strasne pekna
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#114978Verze : 0

Citace - Vladimír Šilhán :

...jeho gesta přitom zůstávají strále stejná a nevybočují tak prudce a hystericky jako u herce Carlayla, který silně přehrává a hlavně - prská! Což je zcela vyloučené u skutečného Hitlera ..už jen chybělo, aby mu dali mýdlo do pusy a pouštěl pěnu! Exclamation Navíc při projevu postrádá to nejdůležitější - a totiž pathos - tak typický pro Hitlera, takže zůstaává pouze křečovitost a hysterie - a tím by opravdu masy k fanatickému následování nestrhnul ...Dnes som si ten film pozrel, alebo lepšie povedané vychutnal na DVD a môžem povedať, že 99 bodov zo 100! Na nenemecký film bezchybná atmosféra, super strih aj hudba. Som nadšený, alebo lepšie povedané zhrozený. Je zvláštne, že všetko čo film zobrazuje dôkladne (sic!) poznám, a napriek tomu vo mne film vyvolal nie raz zimomriavky ("husí kúži").


Ad prskanie: práve tento detail pôsobil na mňa, na rozdiel od Vladimíra Šilhána, veľmi vieryhodne, resp. autenticky. Prečo? Neviem, odkiaľ berie autor cit. príspevku istotu, že u A.H. je prskanie vylúčené, pretože ja, keďže som už mnoho krát prednášal početnému auditóriu môžem zodpovedne potvrdiť, že v zápale prednášky nie je ničím výnimočným vyprsknutie slín alebo potu stečeného na pery, pričom o tom že A.H. bol pri svojich vystúpeniach rozrušený, podľa mňa nie je pochybností.
Že prskanie nevidieť na dobových dokumentoch nie je myslím nič prekvapujúce vzhľadom na úroveň vtedajšej záznamovej techniky a veľa závisí aj od uhlu nasvietenia rečníka.


Takže podľa mňa je Rise of Evil brilantným flmom s minimom dobových prešľapov, daných skôr licenciou poetica, resp. lit. skratkou než neznalosťou.


BTW: priznám sa, že po zhliadnutí tohto filmu mi chvíľu potrvá než sa vrátim k prekladom životopisov nem. vyšších dôstojníkov Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#115146Verze : 0
MOD
Film som videl na CT a teraz ho mam na DVD, ale nemozem si pomoct, vsetko tam na mna posobi trocha prehnane. Myslim ze z neho chceli urobit psycho, co urcite bol ale tu to trocha preexponovali. Zas Robert Carlyle je moj pomerne oblubeny herec, uz som videl hrat Hitlera vacsich exotov, niektori sa nepodobali vobec, ale jednoznacne, na Untergang sa to nechyta. Mozno sa tam pre mna malo striela, neviem, ale nejako ma to nechytilo. Hlavne ta scena ako Hitler skoro zobre o EK.I... fakt neviem
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#115147Verze : 0
Ta píseň se jmenuje Die fahne hoch a pokračuji die reihen fest geschlosen, SA marchird (omluvte prosím mou špatnou němčinu).
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#120149Verze : 0
Áno, a pokračuje to "im feste, ruhe Schritt, Kameraden die Rotfront und Reaktion zerschosen, marchiert der Geist im unser Reihe mit" dúfam že som nespravil veľa chýb. Vraj to zložil Horst Wessel, podľa neho sa to aj volá.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#120191Verze : 0
Neviem kde Michael Nav vycital ze ta scena z bitim psa nemoze byt pravda?Ja by som to netvrdil.Mna osobne tento film sklamal.Hitlera ukazuju ako totalneho psychopata.Pochybujem za tak ako je opisovany v tomzo filme by budil hrozu a ziskal nejakych priaznivcov.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#122426Verze : 0
No, tak mňa osobne film tiež nejako extra nezaujal. Dieťa Hitler vyzerá ako z hororového fimu. Hitler dospelý ako súci do ústavu pre duševne chorých. Ak by mal všetky tie tiky, ktoré mu vo filme pripísali, neštekol by po ňom ani pes.


A keď už som pri tom psovi. Krásneho bieleho foxteriéra Fuchsla vo filme supluje pes neurčitého pôvodu s tmavou hlavou. Pritom Fuchsl mal tmavé len jedno ucho! Evil or Very Mad Very Happy Ako kynológa-amatéra ma to poriadne rozčúlilo. Viem totiž pochopiť, že občas je ťažké nájsť hercov, ktorí by sa ponášali na ich historické predlohy (ale dá sa to viď Der Untergang), ale že už niekto nevie nájsť podobného psa...


Samotný Hitler sa na seba vôbec neponáša. Je to vyziabnutý štupeľ, pritom na dobových fotografiách vidno, že to nebol po fyzickej stránke až tyký chudák. Vysoký bol približne rovnako ako Röhm.


A keď už som pri Röhmovi, ten sa tiež na seba neponášal ani náhodou. Rovnako tak Geli Raubal. Bola to bruneta. Bol taký problém zafarbiť herečke vlasy nejakým tmavohnedým odtieňom???


Film sa mi zdá odfláknutý. Ale možno je to tým, že som príliš ovplyvnená Der Untergangom.


Čo sa týka toho incidentu som psom. Veľmi pochybujem, že by Hitler Fuchsla takým spôsobom týral. Doporučujem prečítať si článok Roba Ruggenberga. Tu je v mojom veľmi zlom slovenskom preklade: remarque.druhasvetova.net


Citace :

Adolf mal len zopár priateľov. Nebolo to len pre jeho nepríjemnú povahu. Väčšina jeho kamarátov zomrela v akcii, kým on zázračne znova a znova unikal smrti. Po vojne povedal britskému reportérovi G. Ward Price-ovi ako raz obedoval s kamarátmi v zákope. "Náhle mi vzdialený hlas povedal: 'Vstaň a vypadni odtiaľto.' Bolo to tak jasné a naliehavé, že som automaticky poslúchol, akoby to bol vojenský príkaz. Vstal som a šiel 20 yardov pozdĺž zákopu, nesúc si svoje jedlo v ešuse. Potom som si sadol a začal som jesť. Len čo som to spravil, zaznela rana v tej časti zákopu, ktorú som opustil. Zblúdilí granát vybuchol nad skupinou, s ktorou som pred tým sedel a všetci boli zabití."Zaujímavé, že Hitler psa, čo ho "vyviedol" zo zákopu ako to bolo vo filme nespopmína. Ale vyhlásil o ňom, že je pre neho ako ľudská bytosť a odmietol ho predať za 200 mariek. Albert Speer neskôr povedal, že láska ku psom bol jediný ľudský cit, ktorého bol Hitler schopný. Scéna, kde surovo Fuchsla mláti remeňom, je teda riadne pritiahnutá za vlasy. Podobne ako tie jeho tiky, či vypľúvanie rozžutého koláča počas reči.


Na mňa Hitler z Rise of Evil dojem neurobil. Nepresvedčil ma. Nepôsobí dojmom, že by bol schopný strhnúť masy a ani filmu sa nepodarilo zachytiť atmosféru počas jeho prejavov. Celé je to také umelé a príliš hrané. Hlavne tie precízne nacvičené gestá pri rečnení. Iste, herec sa snažil a verne ich skopíroval. Ale vyzeral pritom ako tanečník, čo tancuje presne nacvičené kroky a nie ako zapálený rečník.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#158352Verze : 0

Citace - morphee :

Na mňa Hitler z Rise of Evil dojem neurobil. Nepresvedčil ma. Nepôsobí dojmom, že by bol schopný strhnúť masy a ani filmu sa nepodarilo zachytiť atmosféru počas jeho prejavov. Celé je to také umelé a príliš hrané. Hlavne tie precízne nacvičené gestá pri rečnení. Iste, herec sa snažil a verne ich skopíroval. Ale vyzeral pritom ako tanečník, čo tancuje presne nacvičené kroky a nie ako zapálený rečník.V tejto súvislosti dávam do tvojej pozornosti dielo s názvom Kniha Hitler. Práve v nej je dôkaz, že Hitler bol spočiatku mizerný rečník, čo si však uvedomoval a preto bral hodiny u známeho hereckého pedagóga a pracne si pred zrkadlom nacvičoval pózy a gestá.


A čo sa týka toho strhnutia más. Je rok 2006 a pre to, aby ťa niečo zaujalo, nehovoriac už o nadchnutí sa, musia médiá poriadne zapracovať rafinovanými metódami využívajúc celú plejádu prostriedkov. Bilboardy, tlač, televízia, rádio, mobily, internet...


Hitler nastupuje v dvadsiatych rokoch minulého tisícročia do prostredia v ktorom sa rozvíja kinematografia a rádio majú len tie bohatšie domácnosti. O PR nemajú ľudia šajnu a reklama typu Rama-pre gazdinku mana má reálnu šancu výrazne zvýšiť jej predajnosť Very Happy


Preto si myslím, že by si sa mala odosobniť, ak sa to dá, a nedívať sa na tieto veci prizmou súčasníka.


Netvrdím, že film je dokonalý ale oproti dovtedajším pokusom stvárniť Hitlera sa to tvorcom celkom podarilo.


A ešte ad Der Untergang. Po prečítaní vyššie uvedenej knihy už naň nehľadím ako na modlu. Herecky zvládnutý výborne, faktograficky však s viacerými chybami.
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#158424Verze : 0
MOD
Mimochodom, text nielen Horst Wessel Lied ale aj iných nielen Nemeckých piesní nájdete tu
URL : https://www.valka.cz/Hitler-Rise-of-Evil-Hitler-Koreny-zla-t17701#158454Verze : 0