Main Menu
User Menu

Grey Zone, The (Šedá zóna)

DiskuseKoupit DVD na Filmopolis.cz
URL : https://www.valka.cz/Grey-Zone-The-Seda-zona-t22904#228198Verze : 0
Podzim 1944, koncentrační tábor Osvětim - Birkenau. Skupina vězňů zde připravuje ozbrojenou vzpouru s cílem zničit kremační pece, aby se zabránilo dalšímu brutálnímu vraždění židů přijíždějících k likvidaci. Objevuje se jedna dívka, která zázrakem přežila jako jediná 20 minut v plynové komoře. Záchrana jejího života však může ohrozit celou akci.
Minimálně velmi zajímavý film, který si mne získal tím, že dokázal ve mě vzbudit pocity, které jsem měl při sledování Schindlerova seznamu, avšak zjevně podstatně méně finančně nákladný. Celý se prakticky odehrává v budovách plynových komor a kremačních pecí a jejich okolí. Též mne velmi překvapil herecký výkon Davida Arquette, který doposud hrál jen okrajové a nevýrazné role. Právě nevýrazný pro mne byl Harvey Keitel, jindy tak charizmatický. Celkově snímek hodnotím velmi kladně...


Režie: Tim Blake Nelson


Hrají: David Arquette, Steve Buscemi, Velizar Binev, Harvey Keitel, Mira Sorvino, Natasha Lyonne, Daniel Benzali, Jessica Hecht, Brian F. O'Byrne, Hristo Shopov
URL : https://www.valka.cz/Grey-Zone-The-Seda-zona-t22904#86651Verze : 0
Velmi dobry film podla mna. Na mna najviac zaposobil koneic, ked som pochopil, preco sa film vola Seda zona.
URL : https://www.valka.cz/Grey-Zone-The-Seda-zona-t22904#131734Verze : 0
MOD
Souhlasím, jeden z nejlepších filmů na toto téma, který jsem kdy viděl. Jedna drobná poznámka. Při té vzpouře se několika vězňům skutečně podařilo utéct a do konce války unikat dopadení. Minimálně jeden ze dvou uprchlých českých věznů byl ještě před půl rokem naživu. V odborném tisku je objevila jeho fotka z předávání jakéhosi vyznamenání. Bohužel už si nepamatuji ani jméno ani časopis, kde to bylo.
URL : https://www.valka.cz/Grey-Zone-The-Seda-zona-t22904#140287Verze : 0
Je to fakt dost dobrý snímek.
K H.Keitelovi. Mě ten jeho výkon připadal dost dobrý. Jako že se docela neúčastnil a jaksi mu to celé bylo "fuk" (ve smyslu že mu jde o rychlé vyřešení) zahrál dobře. Chladný a drsný byl až dost!
Konečně sem viděl jak "komory" fungovali doopravdy a jak se používal práškový cyklon B.


Dolin
URL : https://www.valka.cz/Grey-Zone-The-Seda-zona-t22904#185265Verze : 0