Main Menu
User Menu

Green Barets, The (Zelené barety)

Diskuse
V roce 1968 natočený - v tehdejší době svým proamerickým postojem velmi kontroversní film v hlavní roli John Wayne, přes zdravotní handicap v svých šedesáti letech stále ve skvělé formě...za své tehdejší (proválečné) postoje i účast ve filmu byl tvrdě kritizován. Film v úvodních scénách tiskové konference - poukazuje i na účast tehdejšího Československa v této válce - formou zbrojních dodávek zejména munice...antimilitaristicky naladěný novinář účastník konference se posléze dostává do Vietnamu a mění názor...účasten bojů jednotky Zelených baretů pod vedením J.Wayna, který kromě hlavní role film i režíroval. Na svou dobu velmi dobré bitevní scény, skvělé herecké výkony - vše v nejlepší supermanské tradici.
URL : https://www.valka.cz/Green-Barets-The-Zelene-barety-t33692#122893Verze : 0

Citace - Maveric332 :

- poukazuje i na účast tehdejšího Československa v této válce - formou zbrojních dodávek zejména munice...Správne,toto som chcel spomenúť,že táto vec mi snáď najviac z tohto filmu zostala v pamäti. A to ked niekomu poviem,že československo vyhralo vietnamskú vojnu tak si myslia,že som sa zbáznil Wink Laughing
Ale inak si z tohto filmu fakt moc nepamätám, tuším len nejaké tie prestrelky kde sú vojaci takí zaujatí strelbou,že nemajú ani kedy nabíjať a meniť zásobníky Very Happy Ale to bol v minulosti znak všetkých vojnových filmov.
URL : https://www.valka.cz/Green-Barets-The-Zelene-barety-t33692#122897Verze : 0
Přesně jak uvádíte, je to supermanský film, s jednoznačně propagandistickým záměrem.
URL : https://www.valka.cz/Green-Barets-The-Zelene-barety-t33692#135412Verze : 0