Main Menu
User Menu

Fišera, Alois

     
Příjmení:
Surname:
Fišera
Jméno:
Given Name:
Alois
Jméno v originále:
Original Name:
Alois Fišera
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
divisní generál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
31.07.1897 Nová Skřeněř /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
21.03.1981 Lysá nad Labem /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
Náčelník štábu : 1. československá divise
Velitel : Vysoká vojenská škola
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Fisera-Alois-t60693#428980Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Fišera
Jméno:
Given Name:
Alois
Jméno v originále:
Original Name:
Alois Fišera
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.1908-DD.MM.1915 Státní gymnasium, Nový Bydžov
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1928-DD.MM.1931 Válečná škola
DD.MM.1946-DD.MM.1947 Vojenská akadémia K. J. Vorošilova, Moskva /
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
10.02.1933 major
09.07.1937 podplukovník
10.12.1944 plukovník
02.10.1945 brigádní generál
18.10.1948 divisní generál
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
15.01.1940-14.08.1940 Náčelník štábu : 1. československá divise
DD.06.1945-01.10.1945 Velitel : 13. divise
01.10.1945-02.10.1945 Velitel : 13. divise /rychlá/
02.10.1945-01.04.1946 Velitel : 13. divise /rychlá/
DD.04.1948-01.10.1948 Velitel : Vysoká vojenská škola
01.10.1948-18.10.1948 Velitel : Vysoké učení vojenské
18.10.1948-DD.10.1949 Velitel : Vysoké učení vojenské

Ručně vyplněné položky:
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Fisera-Alois-t60693#561650Verze : 1
MOD
Alois Fišera (1897-1981)


brigádní generál (3. říjen 1945)
divisní generál (26. říjen 1946)


náčelník štábu 12. divise (prosinec 1938 - březen 1939)


náčelník štábu 1. pěší divise (leden 1940 - červenec 1940)
vojenský přidělenec u belgické exilové vlády (červen 1943 - prosinec 1944)
vojenský přidělenec u polské exilové vlády (únor 1944 - prosinec 1944)
vojenský přidělenec v Bruselu (prosinec 1944 - březen 1945)


velitel 13. divise (červen 1945 - říjen 1945)
velitel 13. divise [rychlé] (říjen 1945 - březen 1946)
zástupce velitele Vysoké školy válečné (říjen 1947 - duben 1948)
velitel Vysoké školy válečné (duben 1948 -
URL : https://www.valka.cz/Fisera-Alois-t60693#218649Verze : 0
MOD