Main Menu
User Menu

Fassati, Miloslav

     
Příjmení:
Surname:
Fassati
Jméno:
Given Name:
Miloslav
Jméno v originále:
Original Name:
Miloslav Fassati
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
brigádní generál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
20.08.1887 Prostřední Nová Ves /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
03.10.1962 Praha /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
?
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
?
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Fassati-Miloslav-t60166#347645Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Fassati
Jméno:
Given Name:
Miloslav
Jméno v originále:
Original Name:
Miloslav Fassati
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.09.1898-DD.06.1902 Státní nižší gymnasium, Praha
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.09.1902-DD.08.1907 Kadetní škola pěchoty, Praha
DD.11.1922-DD.10.1924 Válečná škola, Praha
DD.01.1935-DD.07.1935 Kurs pro vyšší velitele, Praha
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
18.08.1907 kadet rakousko-uherské branné moci
01.05.1910 poručík rakousko-uherské branné moci
01.08.1914 nadporučík rakousko-uherské branné moci
06.09.1918 poručík legií
01.10.1919 kapitán legií
01.04.1920 kapitán pěchoty
02.12.1921 štábní kapitán pěchoty
06.09.1924 štábní kapitán generálního štábu
28.10.1924 major generálního štábu
14.12.1927 podplukovník generálního štábu
13.11.1930 plukovník generálního štábu
22.12.1936 brigádní generál
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
00.10.1926-00.12.1927 Náčelník štábu : 3. divise
00.12.1927-00.09.1929 Náčelník štábu : 3. divise
00.09.1929-00.09.1930 Velitel : Horský prapor VII
DD.10.1932-DD.12.1933 Velitel : Pěší pluk 42
DD.12.1933-DD.12.1936 Náčelník štábu : Zemské vojenské velitelství v Brně
DD.10.1935-31.12.1937 Velitel : 6. pěší brigáda
27.09.1938-15.10.1938 Velitel : Velitelství 18. divise

Ručně vyplněné položky:
DD.09.1902-DD.08.1907 vojenské studium, Praha
DD.08.1907-DD.03.1912 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 28, Praha, Zavidović a Jindřichův Hradec
DD.03.1912-DD.12.1912 velitel čety náhradního praporu Pěšího pluku č. 28, Praha
DD.12.1912-DD.08.1914 zástupce velitele pěší roty Pěšího pluku č. 28, Jindřichův Hradec
DD.08.1914-DD.11.1914 velitel pěší roty Pěšího pluku č. 28, východoevropské válčiště
22.11.1914-22.11.1914 zajetí na východoevropském válčišti
DD.11.1914-DD.09.1918 ruské zajatecké tábory
DD.09.1918-DD.02.1919 velitel strážní roty 2. československé střelecké divise, sibiřské válčiště
DD.02.1919-DD.04.1919 pobočník vojenského přidělence u polských vojenských jednotek, sibiřské válčiště
DD.04.1919-DD.09.1919 člen československo-polské vojenské delegace, přesun, Warszawa a Praha
DD.09.1919-DD.11.1919 repatriační dovolená
DD.11.1919-DD.11.1922 důstojník 1. oddělení /organizačního/ Hlavního štábu branné moci, Praha
DD.11.1922-DD.10.1924 vojenské studium, Praha
DD.10.1924-DD.09.1925 důstojník štábu zemského vojenského velitelství pro Čechy, Praha
DD.09.1925-DD.10.1926 přednosta oddělení štábu zemského vojenského velitelství v Praze, Praha
DD.10.1926-DD.09.1929 náčelník štábu Divise 3, Litoměřice
DD.09.1929-DD.09.1930 velitel Horského praporu 7, Poprad
DD.09.1930-DD.09.1932 profesor Válečné školy, Praha
DD.09.1932-DD.12.1933 velitel Pěšího pluku 42, Terezín
DD.12.1933-DD.01.1935 náčelník štábu Zemského vojenského velitelství v Brně, Brno
DD.01.1935-DD.07.1935 vojenské studium, Praha
DD.07.1935-DD.10.1935 náčelník štábu Zemského vojenského velitelství v Brně, Brno
DD.10.1935-DD.12.1937 velitel Pěší brigády 6, Mladá Boleslav
DD.12.1937-DD.09.1938 zástupce velitele Divise 1, Praha
DD.09.1938-DD.10.1938 velitel Divise 18, branná pohotovost státu
DD.10.1938-DD.05.1939 zástupce velitele Divise 1, Praha
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1908

Jubilejní kříž 1908
Jubilee Cross 1908
Jubiläumskreuz 1908
-

DD.MM.1920

Československá revoluční medaile
Czechoslovak Revolutionary Medal
-

DD.MM.1924

Medaile vítězství
Victory Medal
-

DD.MM.1933

Řád Čestné legie 5. třída
Order of Legion of Honour 5th Class
Ordre de la Légion d'Honneur Chevalier
-


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
URL : https://www.valka.cz/Fassati-Miloslav-t60166#218939Verze : 0
MOD
Narozen 20.8.1887 Prostřední Nová Ves ( okr. Nová Paka )
Zemřel 1962


1914 v RU armádě bojoval v 1. sv. válce na ruské frontě v 75. polním pluku

22.11.1914 zajat v hodnosti nadporučíka 75. plního pluku

6.9.1918 zařazen do stavu Čs. legií na základě přihlášky podané v Novo Nikolajevsku. Přijat v hodnosti nadporučíka ke Strážní rotě

31.12.1919 vyřazen ze stavu Čs. legií v hodnosti kapitána likvidačního úřadu

1.1.1920 přechází k Československé armádě

říjen 1926 - říjen 1929 náčelník štábu 3. divise

říjen 1929 - září 1930 velitel Horského praporu VII

říjen 1932 - prosinec 1933 velitel Pěšího pluku 42

prosinec 1933 - říjen 1935 náčelník štábu Zemského vojenského velitelství v Bratislavě

říjen 1935 - leden 1938 velitel 6. pěší brigády

22.12.1936 brigádní generál

leden 1938 - září 1938 zástupce velitele 1. divise

20.7.1938 pověřen taktickým dozorem nad úsekem 114 čs. opevnění úsek Roudnice nad Labem, v té době také ve funkci zástupce posádkového velititele Velké Prahy

září 1938 - říjen 1938 velitel 18. divise

říjen 1938 - březen 1939 zástupce velitele 1. divise

po březnu 1939 spolupracovník odbojové organizace Obrana Národa

1.7.1939 generál III. třídy

červenec 1939 - duben 1942 druhý zástupce Generálního inspektora Vládního vojska

1946 - 1948 předseda svazu Československé atletiky

Funkcionář ATHLETIC CLUBU SPARTA PRAHA


Byl také autorem knihy :

Fassati Miloslav a kol.: Dvacet let čs. armády v osvobozeném státě,
Památník osvobození etc Praha 1937,
244 stran,
úprava Ladislav Sutnar, fotografie Jiří Jeníček,
hřbet z bíle kůže



Zdroj:
https://www.antik-kant.cz/katal/legie.html
https://pda.ropiky.net/clanek.php?id=1175676350
forum.valka.cz
forum.valka.cz
https://www.vuapraha.army.cz/
forum.valka.cz
deniksport.blesk.cz
URL : https://www.valka.cz/Fassati-Miloslav-t60166#314174Verze : 0