Main Menu
User Menu

Fahrenheit 9/11

Diskuse
Dokument o událostech v USA okolo 11. září až po události v Iráku.


Co říkáte na tento film?
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#63772Verze : 0
Ak mám byť úprimný tak už len samotný autor tohto "diela" mi je ako autor nesympatický. Film je obyčajnou kopou ohovárania a propagandy autorovi blízkych názorov. Je to proste človek, ktorý chce vyťažiť zo súčasnej situácie vo svete a celkovej politickej situácie a to ja nemusím.
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64070Verze : 0
Dokument o událostech ... si děláš srandu ? Sám autor se silně angažuje proti Bushovi a film je natočen s evidentním cílem Bushe poškodit. Mně je jedno, že to natočil, USA jsou svobodnou zemí, ale označovat to jako dokument mi připadá dost nesmyslné.
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64178Verze : 0
MOD
Bylo by naivní domnívat se, že je film relevantní zprávou o dnešní Americe, a to už vzhledem k tomu, že jej natočil známý mystifikátor, manipulátor a dokumentarista svérázných metod Michael Moore.


FAHRENHEIT 9/11 je nový film kontroverzního dokumentaristy Michaela Moorea, držitele Oscara za Bowling For Columbine, dokumentární snímek o kultu střelných zbraní v americké společnosti. Ve svém nejnovějším filmu se Moore pokouší zobrazit nálady mezi obyvateli severoamerického kontinentu po útocích z 11. září 2001 a zároveň změnu v politickoekonomickém rozložení sil ve Spojených státech. V tomto provokativním dokumentu vypráví Moore příběh, který se zatím nikdo neodvážil zpracovat. Na palčivé otázky "Proč došlo k útokům z 11. září?" a "Proč Spojené státy bojují v Iráku?", nachází často nezvyklé, palčivé a především subjektivní odpovědi.
FAHRENHEIT 9/11 je mimořádně silný film, v němž Moore využívá svůj mimořádný smysl pro humor a jedinečný přesvědčovací styl k tomu, aby divákům poskytl neotřelý vhled do zahraniční politiky kabinetu amerického prezidenta George Bushe. "Je jako komentář v novinách. Je to můj názor na Bushovu administrativu, ne pokus o fair a vyváženou žurnalistiku," říká Moore. FAHRENHEIT 9/11 získal na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes Zlatou palmu.


biograf.cz
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64199Verze : 0
"Dokument" a "subjektivní odpovědi .... můj názor" jdou dohromady asi jako voda a oheň. #Scramble
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64221Verze : 0
MOD
Tak se přiznejte kdo ten film skutečně viděl, a pokud Tomák ano, poprosil bych ho o jeho názor na ten film, který po nás v úvodní otázce chce, ale sám ho do diskuze nepřidal Smile Jde o to že diskutovat o něčem co jsem neviděl dost dobře nemůžu, takže bych si rád přečetl aspoň názory ostatních (kromě těch co jsem už četl v novinách)
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64232Verze : 0
Názor? Není problém.


Fahrenheit jsem viděl předevčírem, takže postřehy jsou více než čerstvé. Dokument začíná už podivným Bushovým zvolením a končí v Iráku. Ukazuje spojitost mezi Bin Ládinovými a Bushovou rodinou, dále Bushovo "prezidentování", útok na Dvojčata a jak se zachoval. Potom pak jak zaútočil na Afghanistán a Irák.


Velmi účelné dílko a také zábavné Razz. Podle mě také záleží, co si myslíte o Bushovi. To je dost klíčové. Jestli ho obdivujete, budete to považovat za štvavý a nevkusný film. Když jej nesnášíte a nelíbí se vám jeho politika, budete považovat film za skvělý a velmi poučný.
Film vám také zahraje i na city a není se, co divit, když záběry na mrtvé v Iráku (z obou stran) nejsou cenzurované a původní.


To jsou důvody, proč vyvolal takový rozpor v USA. Toť ode mne vše. Je to obsáhlejší...
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64246Verze : 0
Já nehodnotím, jestli je to dobré nebo špatné filmařské dílo, ale nechápu, jak to někdo může označit za DOKUMENT. Subjektivní vyjádření režiséra prostě není a z podstaty ani nemůže být dokument !
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64260Verze : 0
MOD
Faktom o tomto filme zostáva , e Moore je známy demagóg a že splieta fakty a niekedy tiež vy myslené fakty do celku, ktorý má byť podľa neho pravda. Už len tá poznámka, že to neni žiadne fair dielo značí, že film šiel okolo pravdy veľkou okľukou. Istý David Kopel z Independence Institute narátal vo filme 59 lživých scén. V prípade zájmu si ich prečítať tu (vďaka Mona).


Aj Moorove predchádzajúce diela boli rovnaké. Je to proste koláž vecí, ktoré ako puzzle pekne zapadajú.
Moore pritom tvrdí, že ide o "komentár v novinách", potom hovorí, že mu ide len o skutočnosť a nie o politiku, potom zase hovorí o agitovaní proti Bushovi a vyzíva v spojenie proti nemu.


Áno hranie na city. Mŕtvi ľudia po príchode američanov. Ale Sadámove vyčínanie a vrždenie sa akosi nedotklo a nikde naň nenarazíte. Pred amíkmi tam bolo radosť žiť, ale iba ak ste mali styky so Sadámom a boli ste so správnej skupiny ľudí ináč smola. Proste raj na zemi.
Toto dielo je tak objektívne, že som sa niekde dočítal, že film budú propagovať aj nejaké arabské teroristické organizácie, čiže o objektívnosť a snahu vyrozprávať pravdu je vo filme postarané.
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64282Verze : 0
Už len ten obrázok hovorí, že autor si všetko pospája ako mu to bude vyhovovať. Exclamation
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#64284Verze : 0
Tomák: zabrousil jsem sem po delší době. V posledním příspěvku jsem se ptal na tvůj názor na toto dílo, které jsem neviděl. Odpověděl jsi mi sice, ale nějak jsem v tom textu nenašel, co si vlastně o tom filmu myslíš ty. Wink
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#65490Verze : 0
Ospravedlnujem sa za svoj anonymny prispevok.


-takze este raz


Osobne mi Bush nie je sympaticky. A s americkou politikou robenia poriadku vsade a vzdy ( ale len ak im to vyhovuje ), tiez celkom nesuhlasim. Ale na druhej strane, urcite veci su ako zamer chvalihodne, ale ta realizacia a pokracovanie...., nehovoriac o tom, ze USA si kludne dovoluju veci, za ktore su ine krajiny odsudzovane ( aj samotnymi USA )...


Kto ma na Busha a politiku USA negativny nazor, tomu film nic extra neda a nazor nezmeni. Ten kto ma nazor pozitivny ho aj tak nezmeni a bude hladat argumnety za.


Osobne sa mi film nepaci a pokladam ho za ucelovu manipulaciu s faktami. Taka propaganda z druhej strany barikady.
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#65533Verze : 0
kapa: Pardón za zpoždění...
Myslím, že je to vtipné a líbí se mi to.
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#67227Verze : 0
No tež jsem to viděl ... a nedokážu posoudit na kolik je ten "dokument" nebo spíše film objektivní, atd. Ale kdyby jen zlomek, pár procent věcí v něm uvedených bylo pravdivých tak ... no tak jak prezentuje tento film Bushe a spol. mi to připomíná jeden film - Hvězdné války - zvláště pak epizodu tři. Pokud nevíte jak to myslím tak je to politika Bushe (tak jak je v tomto filmu prezentovaná) a intriky Palpatina ...
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#113068Verze : 0
Je teda ten "dokument" volně stažitelný z internetu?
+ případně link, please.
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#129742Verze : 0
Fahrenheit 9/11 nie je volne šíritelný, predáva sa ako väčšina filmov na DVD a VHS.
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#129776Verze : 0
Super,týmto chcem vyjadriť svoju závisť voči tým čo za tento film dali alebo ešte len dajú peniaze a gratulujem im k dobre investovaným peniazom Very Happy
Inak aj ja si to kúpim len čo zoženiem na DVD Pearl Harbour Wink Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#129782Verze : 0
Nič nekupuj, radšej sa už dohodnime na tej výmene žiab a pavúkov Wink
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#129792Verze : 0
Tak jsem se na tu slávu konečně podíval, a mám z toho rozporuplné pocity. Chvílemi jsem se musel smát autorově naivitě (nebo co to bylo Smile ), chvílemi byl úplně mimo realitu, ale místy to byly zajímavé postřehy. Škoda jen, že vzhledem k celkovému vyznění si člověk nemůže být zdaleka jistý, že co tam padlo je skutečně pravda.


No ale označit toto za dokument je asi jako označit Gladiátora za historický film...
URL : https://www.valka.cz/Fahrenheit-9-11-t17407#130373Verze : 0